کد خبر: ۵۹۷۷۹۱
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
‌عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه آمریکا اصلاً به حقوق بشر اعتقادی ندارد، گفت: در تفکر امپریالیستی مبنا اینست که پول قدرت می‌آورد و از هر راهی که بشود باید پول درآورد فلذا الان بحث خروج از کنوانسیون حقوق بشر را طرح می‌کنند، چون دیگر به نفعشان نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی امروز در کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری که در سالن همایش‌های دارالشفا قم برگزار شد، گفت: این طرح باید در سراسر کشور و به صورت مستمر و منظم برگزار شود و فقط به این هفته حقوق بشر امریکایی اکتفا نکنیم و سعی کنیم آن را به کشورهای دیگر هم ارسال کنیم.

وی افزود: این هفته که اوج خباثت‌ها و جنایت‌های آمریکایی علیه ایران است و جا داشت آغاز آن‌را از ترور مقام معظم رهبری در ۶ تیر سال ۶۷ قرار می‌دادیم اما از ۷ تیر ۶۷ که ماجرای ترور شهید رجایی و باهنر است تا زدن هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ۶۷ به پیشنهاد رهبری هفته‌ی حقوق بشر آمریکایی قرار گرفت هرچند ما کمتر روزی است که از آمریکا ضربه‌ای نخورده باشیم و هر روز عملی غیربشری از آمریکا سر زده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه آمریکا از نیمه قرن بیستم تا کنون صد کودتا را در جهان مستقیم اجرا کرده و یا به صورت غیر مستقیم برنامه ریزی آن‌را برعهده داشته؛ گفت: در این کودتاها چقدر کشته می‌شوند و چقدر زیرساخت‌ها از بین می‌رود؟ حمله‌ی اتمی به هیروشیما و ناکازاکی و اشغال کشورها بخش‌های آشکار جنایت‌های آمریکایی است و بخش عظیمی از آن پشت پرده است.

وی ادامه داد: مثلاً بیوتروریسم را سال‌ها و بلکه قرن‌هاست که دارند انجام می‌دهند؛ اینها برای منافع مادی شأن حاضرند یک بیماری یا ویروس لاعلاجی را در میان مردم شیوع دهند و بعد دارویی که نه باعث بهبود می‌شود و نه می‌گذارد بیمار بمیرد را برای درآمدزایی‌شان می‌فروشند.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: در طول انقلاب بیش از ۱۷ هزار نفر ترور شده‌اند و رد پای همه‌ی این ترورها مستقیم یا غیر مستقیم به آمریکا می‌رسد؛ سابقا در ایران برای اختلاف افکنی در میان اهل سنت ایران ترورهایی می‌کردند اما الان همان مسئله با همان طرز تفکر دارد در میان شیعه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ترور طلبه‌ی همدانی و امام جمعه‌ی کازرون، دنباله‌ی همان طرز فکر تروریستی امریکایی است، عنوان کرد: در تفکر وهابی که تروریستی است، غیر از وهابیت، همه مشرک‌اند و باید کشته شوند و شیعه و سنی هم ندارد؛ اینها با راه اندازی ناسیونالیسم عربی و ناسیونالیسم ترکی، باعث فروپاشی امپراتوری عثمانی شدند و نتیجه‌ی آن تجزیه‌ی مناطق کردنشین از ایران بود و کردها که سابقا همه در ایران بودند، پراکنده شدند و این تجزیه تبعاتی را به بار آورد.

وی با بیان اینکه آمریکا در گذشته خیلی راحت می‌توانست آن دست چدنی‌اش را زیر پارچه‌ی مخملی پنهان کند، تاکید کرد: آمدن ترامپ کار ما را قدری راحت کرد و باعث شد بخشی از چهره‌ی واقعی آمریکا شناخته شود؛ اما کم است و این افشاگری باید ادامه یابد چون هنوز افراد بسیاری به آمریکا خوش بین هستند.

امام جمعه کردستان اظهار کرد: آمریکا اصلاً به حقوق بشر اعتقادی ندارد و همه چیز برایش ابزاری است؛ در تفکر امپریالیستی مبنا اینست که پول قدرت می‌آورد و از هر راهی که بشود باید پول درآورد فلذا الان بحث خروج از کنوانسیون حقوق بشر را طرح می‌کنند چون دیگر به نفعشان نیست.

وی با اشاره به پایان جنگ سرد میان بلوک شرق و غرب، افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم جنگ امروز بین دو تمدن اسلامی و تمدن منحط غربی شده است؛ خودشان بارها اعلام کردند بعد از جنگ سرد تقابل اصلی میان تمدن اسلام و غرب است؛ کانون تمدن غرب آمریکا و کانون تمدن اسلامی ایران است و این جنگ، در واقع تقابل دو نوع تفکر است.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: رهبری در گام دوم انقلاب بر خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تاکید کردند؛ یک بحث تمدن سازی همین بحث‌های حقوق بشری است؛ این قبیل کنفرانس‌ها باید برگزار شود اما مهم‌تر از برگزاری آن تبلیغات آنست تا همچون امروز شاهد استقبال کم نباشیم؛ ما در کردستان که همایش حقوق بشر امریکایی را برگزار کردیم، جای نشستن نبود و تا آخر هم همه ماندند؛ مسأله‌ی تبلیغات این قبیل برنامه‌ها بسیار اهمیت دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x