کد خبر: ۵۹۸۵۰۱
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
«ولفگانگ ایشینگر» با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای آمریکا در اعمال فشار به ایران و همزمان درخواست مذاکره با تهران تاکید کرد هیچ کشوری تحت فشار مذاکره نمی کند.
آفتاب‌‌نیوز :

«ولفگانگ ایشینگر» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ رویکرد آمریکا در اعمال فشار به ایران و انتظار از این کشور برای نشستن بر سر میز مذاکره را بیهوده خواند.

وی در گفتگو با تارنمای خبری تی آنلاین تعیین اولتیماتوم از سوی ایران برای اتحادیه اروپا را به معنای تهدید و درخواست کمک ارزیابی کرد و افزود: ایران کوشید با این اقدام افکار عمومی جهان را متوجه فشارهایی کند که در حال حاضر تحمل می کند.

ایشینگر همچنین هدف از این اقدام را جلب توجه سه کشور اروپایی امضا کننده برجام به زیان های اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا علیه ایران دانست.

به گفته وی اقدام ایران نشان می دهد که از توافق هسته ای با ایران چیز زیادی باقی نمانده و وضعیت آن بحرانی است.

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ با ابراز نگرانی در مورد از بین رفتن 12 سال مذاکره برای امضای برجام یادآور شد: این خطر وجود دارد که وضعیت به سال 2003 بازگردد.

وی با اشاره به تنش ها و سکوت موجود بین ایران و آمریکا تاکید کرد که کشورهای طرف برجام باید تمام تلاش خود را برای حفظ برجام به کار گیرند.

ایشینگر رد پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران از سوی رهبر این کشور را امری عادی دانست و افزود: این کار تعجبی نداشت زیرا هیچ کشوری تحت فشارهایی اینچنینی تن به مذاکره نمی دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x