کد خبر: ۵۹۹۳۷۰
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار رسمی، بیش از یک سوم ازدواج‌ها در کشور منجر به طلاق می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

بهمن طاهرخانی در مراسم افتتاح سامانه تصمیم (کنترل و کاهش طلاق) شهرسان تاکستان استان قزوین اظهار کرد: طلاق یکی از آسیب‌های اجتماعی جدی در جامعه است و بر اساس آمار رسمی بیش از یک سوم ازدواج‌ها در کشور منجر به طلاق می‌شود.

وی افزود: باید تلاش شود از میزان پدیده شوم طلاق در استان قزوین و شهرستان‌ها کاسته شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظامنانه‌ای برای اظهارنظر رصد اجتماعی مسائل اجتماعی تهیه شده که نیازمند داده است و یکی از جاهایی که می‌تواند داده ارائه دهد سامانه‌های تصمیم است.

طاهرخانی اضافه کرد: آمارها قبلا به صورت دستی و سنتی انجام می‌شد و نمی‌توانستیم داده‌ها را کامل دریافت کنیم اما با راه‌اندازی سامانه تصمیم و اینترنتی شدن، اطلاعات زیادی از داده‌ها استخراج و به دست می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: از داده‌های به دست آمده می‌توان در آیین‌نامه‌ها، تصویب قوانین و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق بهره برد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: گرچه اعلام شده در سال ،97 دو درصد طلاق نسبت به سال 96 کاهش یافته که باید گفت این مهم با ایجاد موانع بین زوجین تحقق یافته و اگر موانع ایجاد نمی‌شد آمار طلاق در سال 97 نسبت به 96 هم بالاتر برد.

طاهرخانی افزود: بهزیستی، از نهادهای حمایتی است که در تامین نیازها و رفع مشکلات افراد خاص جامعه که با مشکل مواجه هستند، گام‌های ارزنده‌ای برمی‌دارد و وظایف خطیری را برعهده دارد تا افراد دارای مشکل، بتوانند به حیات طبیعی خود ادامه دهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین