کد خبر: ۵۹۹۷۶۲
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
«محمد جعفر صدر» پسر اندیشمند و متفکر بزرگ اسلامی آیت الله شهید محمد باقر صدر بنیانگذار حزب الدعوه اسلامی، سفیر جدید عراق در لندن پایتخت انگلیس می شود.
آفتاب‌‌نیوز :

رسانه های عراق گفته اند که به دنبال فراخوان چهار سفیر عراق توسط وزارت امور خارجه عراق که در بین آنها سفیر عراق در لندن نیز وجود دارد، قرار است که محمد جعفر صدر به عنوان سفیر جدید عراق در لندن معرفی شود.

او جایگزین «صالح حسین علی التمیمی» سفیر سابق عراق در لندن می شود که به گفته رسانه های عراقی از اعضای جریان صدر به رهبری مقتدا صدر است.

محمد جعفر صدر که در انتخابات ۲۰۱۰ پارلمانی عراق در اعتراض به فساد اداری و مالی در نظام سیاسی حاکم بر این کشور از ورود به پارلمان به رغم کسب آراء لازم مردمی خودداری کرده بود، اخیراً تمایل به فعالیت در دستگاه دولتی نشان داده است.

برخی گزارش ها حاکیست که محمد جعفر صدر با حمایت و تشویق مقتدا صدر رهبر جریان صدر که از عموزادگانش به شمار می رود، حاضر به فعالیت در پست های دولتی شده و در این راستا دستگاه دیپلماسی را برای فعالیت دولتی خود برگزیده است.

وزارت امور خارجه عراق روز یکشنبه طی نامه ای رسمی سفیران عراق در کشورهای انگلیس، پاکستان، اندونزی و لبنان را به نشانه پایان دوره ماموریت شان به بغداد فراخوانده است.

انتخاب سفیران در عراق باید با موافقت پارلمان باشد.

پیشتر پارلمان عراق با پست سفارت برای محمد جعفر صدر موافقت کرده بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین