کد خبر: ۵۹۹۸۶۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در هوای پایتخت طی امروز (۲۴ تیر) از وزش باد شدید در تهران طی فردا (۲۵ تیر) خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین شهبازی اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی صبح امروز (۲۴ تیر) است که عمدتا ناشی از ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر است.

وی ادامه داد: با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در بعضی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه همچنین طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز (۲۴ تیر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ مشاهده می‌شود، تصریح کرد: از این رو کیفیت هوا در پایتخت به‌طور موقت در شرایط نامطلوب قرار می‌گیرد.

به گفته شهبازی با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی ساعات امروز (24 تیر) برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی فردا (۲۵ تیر) برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه خواهد بود، اظهار کرد: از این رو احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: بر این اساس انتظار می‌رود در برخی ساعات امروز (۲۵ تیر) بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن به‌طور موقت افزوده شود که سبب برقراری شرایط ناسالم کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پایتخت می‌شود.

شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۹۶ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۸۸ همچنان در شرایط سالم است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین