کد خبر: ۶۰۰۸۲۹
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق و ازن در هوای پایتخت طی امروز (۳۰ تیر) خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات صبح امروز (۳۰ تیر) است، اظهار کرد: به‌تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: به‌تدریج همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، افزایش موقتی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز(30 تیر) بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ دور از انتظار نیست.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق در برخی ساعات امروز (۳۰ تیر) تصریح کرد: از این رو وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران طی امروز به‌طور موقت در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

شهبازی با بیان اینکه به‌تدریج تا صبح فردا (۳۱ تیر) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود و همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

به گفته وی بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود در برخی ساعات بعد ازظهر فردا بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۹ در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۸۹ همچنان در شرایط سالم است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین