کد خبر: ۶۰۱۱۴۲
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
پایگاه اینترنتی بلومبرگ گزارش داد، درگذشت رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رویدادی است که پنج روز پیش اتفاق افتاده و امروز علنی شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

یوکیا آمانو از نخستین روز فعالیت خود به عنوان رئیس آژانس بین‌المللی اتمی تدابیر بیشتری را برای محرمانه نگه داشتن فعالیت‌های این آژانس اعمال کرد.

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، او در نشستی که سپتامبر ۲۰۱۰ با ۲۵۰۰ تن از کارکنان این آژانس داشت، درباره محرمانه بودن فعالیت‌ها هشدار داد و گفت که آنها تعهدی مستمر در این زمینه دارند؛ حتی اگر در آینده در این نهاد بین‌المللی شاغل نباشند. این رویکرد آمانو و اصرارش به محرمانه بودن ظاهراً به ماجرای درگذشت وی نیز تسری پیدا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درگذشت رئیس فقید آژانس بین‌المللی اتمی ۱۸ ژوئیه در ژاپن رخ داده اما خبر وقوع این اتفاق توسط آژانس تا امروز، ۲۲ ژوئیه علنی نشده است.

دفتر مطبوعاتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد: آژانس درخواست ویژه‌ای داشته که موضوع مرگ آمانو را تا زمان برگزاری مراسم خانوادگی تدفین او علنی نکند.

درگذشت آمانوی ۷۲ ساله به دنبال آن روی داده که او در یک سال گذشته دچار بیماری بود. در حالی که پیش‌تر اخباری مبنی بر این منتشر شده بود که این دیپلمات ژاپنی قصد کناره‌گیری دارد، خبر درگذشت او اکنون بسیاری را شوکه کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x