کد خبر: ۶۰۱۷۳۲
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
شهردار تهران با اشاره به اینکه شورایاری‌ها سبب افزایش تعلق مردم به شهر و تبدیل شهروندان از شهرنشین به شهروند می‌شود، گفت: به دلیل مشغله کاری تاکنون کاندیدای شورایاری‌ها نشده بودم.
آفتاب‌‌نیوز :

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور در مکتب‌الصادق جهت شرکت در انتخابات شورایاری‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شورایاری‌ها حائل میان نظام مدیریت شهری، شورای شهر و مردم هستند و می‌توانند نقش موثری در شهر ایفا کنند.

وی افزود: بسیاری از مواقع ما در شهرداری هزینه‌های زیادی در محلات انجام می‌دهیم ولی در نگاه مردم شاید اقدام ما اولویت آنها نباشد که شورایاری‌ها می‌توانند نزدیک‌کننده تصمیم ما به درخواست مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه شورایاری‌ها افزایش حس تعلق به شهر را به همراه دارند، گفت: همچنین شورایاری‌ها سبب می‌شوند که شهروندان از حالت شهرنشین به شهروند تبدیل شوند.

حناچی با بیان اینکه انتخابات در بیش از 350 محله از پایتخت برگزار می‌شود،‌ گفت: 20 درصد از داوطلبین بانوان هستند و 50 درصد شرکت‌کنندگان نیز از داوطلبان سن کمتر از 40 سال دارند. برای هر محله نیز 9 نفر به عنوان شورایار انتخاب خواهند شد.

وی گفت: تلاش کرده‌ایم که حداکثر نیروهای کارشناسی و متخصص به عنوان داوطلب در شورایاری‌ها حضور یابند که بیش از 12 هزار نفر کاندیدای این انتخابات شدند.

شهردار تهران تاکید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از آنجایی که انتخابات امروز مکانیزه برگزار می‌شود آرای باطله نداریم و درصد خطا به شدت کاهش می‌یابد.

حناچی گفت: اعلام اولین نتیجه انتخابات 12 امشب اعلام می‌شود.

وی گفت: من تاکنون در انتخابات قبلی شورایاری‌ها رای نداده بودم و نخستین بار است که در این انتخابات شرکت می‌کنم. کاندیدا نیز در این انتخابات نشده بودم چون مشغله داشتم.

شهردار تهران تصریح کرد: انتخابات شورایاری‌ها نیازمند آیین‌نامه خاص است و امیدواریم امروز شاهد مشارکت حداکثری مردم باشیم.

حناچی با بیان اینکه امروز این انتخابات در 22 منطقه تهران با همکاری سازمان‌هایی مانند بسیج، وزارت کشور و... برگزار می‌شود گفت : گفت این انتخابات مکانیزه مانور انتخابات مکانزیه مانور یک انتخابات گسترده در کشور است.

وی گفت: برخی از محلات تهران جمعیتی بیش از یک میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد که حتی بیشتر از جمعیت مراکز تعدادی از استان‌های کشور است و این نشان می‌دهد 21 نماینده برای رسیدگی به نیاز مناطق در تهران کافی نیست و با توجه به این نیاز عمومی محلات فعالیت شورایاری‌ها اهمیت دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین