کد خبر: ۶۰۲۰۸۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
با کسانی که در زمینه ارز دولتی کوتاهی کرده‌اند مانند قاچاقچیان برخورد می‌شود
سخنگوی دولت با اشاره به درخواست وزیر خارجه‌آمریکا برای گفت و گو با رسانه های ایرانی گفت: خبرنگار ما خانم مرضیه هاشمی می‌تواند با ایشان مصاحبه کند و چیزی که پمپئو می‌خواهد، بیان کند. ما گریزان از شنیدن حرف‌ها نیستیم.
آفتاب‌‌نیوز :

«علی ربیعی» پیش از ظهر امروز - یکشنبه - در نشست خبری با اشاره به سفر هفته گذشته محمد جواد ظریف به نیویورک و کشورهای آمریکای لاتین گفت:هر جا آمریکا بخواهد دیواری بکشد مرزی بسازد و ایران را حذف کند دیپلماسی فعال ما حرکتی که سربازان ما در جبهه دیپلماسی در مقابل پل هایی به پا کردند. دیپلمات‌های ما ارتباط میان افکار عمومی ملت ایران و افکار عمومی جهان را معماری کردند.

سخنگوی دولت با اشاره به سخنان رئیس جمهوری که گفت «ملت ما دیروز در مقطع دفاع مقدس قدرت نظامی خود را به اثبات رساندند و امروز این قدرت دیپلماسی و حقوقی و قدرت نرم ما است که حرف اول را می‌زند» افزود: این سخنان با سفرهایی که محمد جواد ظریف وزیر خارجه داشت مصداق پیدا کرد.

پاسخ سخنگوی دولت به ادعای وزیرخارجه‌ آمریکا: از شنیدن حرف‌ها گریزان نیستیم| سفر بن علوی به ایران برای میانجیگری نیست| توضیح درباره لیست دوتابعیتی‌ها و شایعه استعفای وزیر بهداشت

ربیعی افزود: سفر ظریف به ۶ کشور (از آمریکا تا منطقه آمریکای لاتین و آفریقا) و مذاکرات سنگین او طی دو هفته و حرکات رسانه‌ای بسیار مهم وی در نیویورک، نکات حائز اهمیتی بود که هفته گذشته انجام شد.

وی گفت: خوشبختانه گفت و گوهای ظریف با رسانه‌های پربیننده، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را مجبور کرد که درخواست کند در رسانه های ایران با مردم گفت وگو کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا که «قصد دارد واقعیت را به مردم ایران بگوید»، گفت: خبرنگار ما خانم «مرضیه هاشمی» می‌تواند برود با او مصاحبه کند و چیزی را که می‌خواهد بیان کند.

ربیعی تصریح کرد: ما از شنیدن حرف ها گریزان نیستیم، کاری که آنها با خبرنگاران ما کردند و رفتاری که با خبرنگاران ایرانی در آنجا انجام می دهند نوعی بی احترامی به فضای رسانه و گفت وگو هم بوده است.

وی با اشاره به ارائه تصویر پویا از جمهوری اسلامی ایران در دنیا از سوی دیپلماتهای کشورمان اظهارداشت: ادعای آمریکا و اسرائیل که در دنیا منزوی است، هفته گذشته در هم شکست و هر جا که آمریکایی‌ها خواستند مرزی بسازند و دیوار و کروکی بکشند، مقامات وزارت خارجه به خصوص دکتر ظریف در مقابل آن ایستاد و حصر شکنی کرد.

با کسانی که در زمینه ارز دولتی کوتاهی کرده‌اند مانند قاچاقچیان برخورد می‌شود

سخنگوی دولت درباره شرکت ها و افرادی که ارز دولتی دریافت کرده اند، به تشکیل یک کمیته اشاره کرد و گفت: این کمیته فرایندی که تک تک افراد و شرکت هایی که ارز دریافت کرده اند را بررسی خواهد کرد و اگر کوتاهی در کار انجام شده باشد را به مقامات قضایی ارجاع می‌دهد تا با آنها برخورد شود و تصمیم گرفته شده است که مانند قاچاقچیان با این افراد برخورد شود.

ربیعی همچنین به جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و واردات زیورآلات به کشور اشاره کرد گفت: واردات زیور آلات به کشور بسیار زیاد است و به صورت قاچاق هم وارد می‌شود، تصمیم گرفته شد برای واردات طلا و نقره تسهیلاتی ایجاد کنیم و ارزش افزوده ای که بخصوص در شهرهای مذهبی صورت می گیرد در همین جا انجام شود.

سهم تسهیلات مسکن از ۱۳ درصد به ۲۰ ارصد افزایش می یابد

سخنگوی دولت همچنین به جلسه با مدیران بخش مسکن کشور اشاره کرد و افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد سهم مسکن از تسهیلات بانکی از ۱۳ درصد به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. رئیس کل بانک مرکزی هم موظف شد این سهم را در شورای عالی پول و اعتبار پیگیری و به تصویب برساند.

ربیعی ادامه داد: در این جلسه پیشنهاد شهردار تهران (پیروز حناچی) بود که بر این اساس وزارت کشور مامور و مکلف شد با شهرداری ها در شهرهای بزرگ و کلان شهرها مذاکره کند تا آنها ساخت مسکن اجاره ای با متراژ کم را برای زندگی افراد برنامه ریزی کند که این وظیفه به وزیر کشور محول شد. همچنین قرار شد استانداران مشکلات تعاونی های مسکن و انبوه سازان مسکن را رفع کنند و مشکلات حقوقی واحدهای مسکن مهر ساخته شده در سال های اخیر را نیز پیگیری کنند.

وی افزود: استانداران مشکلات مسکن را در سطح استان بررسی کرده و در چهار جلسه که در زمینه مسکن با موضوعات خاص تا پایان سال برگزار می شود، بیان کنند.

طرح مسکن کارمندان و مطالعات بیشتر

سخنگوی دولت بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی، طرح مسکن برای کارکنان دولت را در دستور کار قرار داده است؛ و درخواست شد در این زمینه مطالعات بیشتری انجام شود.

ربیعی گفت: پیشنهاد اول در طرح مسکن کارکنان این است که در این صندوق‌ها ۵ سال پول دریافت کنند و مسکن را ۲۰ ساله به اقساط واگذار کنند. همچنین بحث مکان یابی زمین های این مسکن ها مطرح شد و قرار شده کمیته ای با حضور وزارتخانه های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نیرو و نفت و وزارت کشور و شهرداری ها و بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات تشکیل شود که تصمیمات آن اطلاع رسانی می شود.

وی اضافه کرد: تصمیم گرفته شده است ۵۰۰هزار مسکن مهر تکمیل شود که بخشی از آن در پردیس قرار دارد که مسکن بیشتر اصحاب رسانه در این منطقه واقع شده است.

ربیعی افزود: بنیاد مسکن سالانه مسکن ۷۰ هزار مسکن می سازد که قرار شد با حمایت های تسهیلاتی که از آن صورت می گیرد ظرف دو سال ۴۰۰ هزار مسکن یعنی سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی را هم تکمیل کند که رئیس بنیاد مسکن برنامه خود در ارائه کردند.

سخنگوی دولت افزود: وزیر راه و شهر سازی (محمد اسلامی) نیز متعهد شد۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده برای اقشار متوسط به پایین با الگوی مصرف برای اقشار متوسط به پایین دنبال کنند. ضمن اینکه برای بازسازی و تعمیر مسکن سیل‌زدگان زمانبندی مشخص شد و قرار شد طبق آن کار به پایان برسد.

ربیعی همچنین درباره مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیات دولت گفت: در این جلسه، تمدید استمهال سه ساله تسهیلات کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت که تا ۶ ماه دیگر با تخصیص ۲هزار میلیارد تومان پول اضافه از سوی سازمان برنامه و بودجه باید انجام شود که سازمان برنامه و بودجه درباره آن توضیح خواهد داد.

مکان های غیرقانونی تولید ارز دیجیتال جمع آوری می‌شود

سخنگوی هیات دولت با اشاره به بررسی موضوع ارزهای دیجیتالی در جلسه دولت گفت: پیچیدگی و دیدگاه ها درباره این موضوع زیاد بود و بررسی آن به جلسات آینده احاله شد و باید توجه شود که در دوران پیک مصرف برق، از ارزانی آن سوءاستفاده نشود.

وی افزود: دولت تصمیم گرفت که مکان‌های غیرقانونی تولید ارز دیجیتالی جمع آوری شده و شهرک هایی پیش بینی شود تا افرادی که تمایل دارند، در این شهرک ها با گاز، نیروگاه ایجاد کنند و با برق تولیدی خود ارز تولید کنند.

ربیعی با تاکید بر اینکه در شهرک‌ها نرخ گاز یارانه ای نخواهد بود، گفت: نباید خود را از ارز دیجیتال محروم کنیم، اما این ارز باید سامان یافته و نظام‌مند شود و در این زمینه چند دستگاه باید به نتیجه برسند.

مردم ایران به طعم شیرین پیروزی های جوانان نیاز دارند

سخنگوی دولت با تبریک قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان گفت: هم دولت و هم رییس جمهوری این پیروزی را تبریک می گوید، مشتاق تماشای این بازی بودیم که ظاهرا کارشکنی کشور میزبان اجازه پخش مسابقه والیبال را نداد، و این امکان میسر نشد که مانور خوب جوانان و شیرینی پیروزی را به کام مردم شیرین‌تر کنیم.

وی افزود: امیدواریم این پیروزی‌ها ادامه داشته باشد؛ مردم ایران به طعم شیرین این پیروزی ها نیاز دارند و این پیروزیها را در همه عرصه ها تجربه خواهیم کرد.

ارائه گزارش عملکرد سالانه باعث ایجاد تشتت می‌شود

سخنگوی دولت در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا درخواست مجلس برای ارائه گزارش عملکرد سالانه منجر به تضعیف اصل ۵۷ قانون اساسی مبنی بر تفکیک قوا نمی‌شود؟» گفت: ما در دولت با تمام توان به قوانین احترام می گذاریم و به آن عمل می‌کنیم زیرا هر زمان به آن نکردیم متضرر شدیم.

ربیعی با بیان اینکه فرصت سوال، استیضاح و تذکر نمایندگان مجلس به دولت در قانون پیش بینی شده است، گفت:‌ اینکه سالانه گزارش عملکرد دهیم و پس از آن یک سری رفتارهای دیگر ساماندهی شوند را مفید نمی‌دانیم زیرا معتقدیم این کار نه تنها منجر به شفایت نمی‌شود، بلکه شفافیت را از بین می برد و تشتت ایجاد می‌کند.

وی توضیح داد: آقای امیری این موضوع را در دولت مطرح کرد و نامه‌ای بر اساس همخوان نبودن موضوع با قانون اساسی، خدمت رهبری ارسال شد که رهبری آن را به حکمیت حل اختلاف قوا ارجاع دادند که آقای ابوترابی مسئولیت آن را بر عهده دارند. هر آنچه حاصل ارجاع رهبری به حکمیت حل اختلاف قوا باشد می‌پذیریم و به آن عمل خواهیم کرد.

ربیعی با تاکید بر اینکه سازکارهای موجود برای پاسخگویی را کافی می دانیم، گفت: بخش اعظمی از وقت وزرای دولت صرف پاسخگویی می‌شود.

حضور ناوگان اروپایی در خلیج فارس پیام خصمانه دارد

ربیعی در پاسخ به این سوال که گمانه زنی هایی درخصوص دیدار ظریف و وزیر خارجه عمان مبنی بر میانجیگری این کشور برای نفتکش بریتانیایی وجود دارد و اینکه بریتانیا اعلام کرده اگر ایران نفتکش بریتانیایی را تحویل بدهد اقدام متقابل اتفاق می‌افتد و همچنین گمانه زنی ها در خصوص خانم زاغری اظهار داشت: کشورهای مختلفی برای گفت و گوها درخصوص امنیت منطقه به جمهوری اسلامی ایران می‌آیند و البته پیشنهادهای خیرخواهانه ای هم مطرح می کنند اما این به معنای قبول میانجیگری نیست؛ بحث گفت و گو با سخن گفتن متقابل و انتقال دیدگاه‌ها است و ما هم به این کشورها که خیرخواهانه به ایران سفر می‌کنند و مذاکراتی انجام می دهند احترام می‌گذاریم.

سخنگوی دولت بیان کرد: مواضع ایران در زمینه کشتی ایرانی به سرقت رفته از سوی دولت انگلستان مشخص است و براساس یک چارچوب حقوقی اقدام کرده ایم که آنها باید دست از سرقت بردارند و کشتی را آزاد کنند قطعا ما هم براساس حسن نیت تصمیم می‌گیریم و این چیزی نیست که ابتدا ما بخواهیم آزاد کنیم و یا آنها بخواهد آزاد کنند.

ربیعی عنوان کرد:‌ به ما گفته شده که اعلام کنید که تضمین می‌کنید این کشتی نفت برای سوریه نخواهد بود البته ما قبلا این را اعلام کرده‌ایم که اصلا مقصدی اعلام نکرده ایم که برای سوریه بوده و یا نبوده و اساسا ما این حق را برای یک کشور مجاز نمی‌دانیم تحریمی که یک گروه اعمال کرده و سایر کشورها را وادار کند که از آن کشور تبعیت کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ما پیش از این هم اعلام کرده ایم که مقصد ما سوریه نبوده و هیچ دلیلی نمی‌بینیم که بخواهیم تضمینی بدهیم. ما قائل به این نیستیم که سربازان اجرای تحریم‌های یک گروه از کشورها هستیم و همانطور که گفتیم اعتقادی هم به این موضوع نداریم که هر گروهی بتواند تحریمی بگذارد و همه از آن تبعیت کنند.

وی بیان کرد:‌چندی پیش هم ما شنیدم که می‌خواهند یا ناوگان اروپایی به خلیج فارس بیاورند. اعتقاد بر این است این قبیل اقدامات در شرایط کنونی تهدید کننده است و پیام خصمانه دارد و به تنش ها دامن خواهد زد. جمهوری اسلامی ایران از همه کشورها دعوت کرده و می کند که از حمایت این رفتارهای تحریک آمیز خودداری کنند.

ربیعی گفت: ما کماکان معتقد هستیم که امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه تامین شود و ایران بزرگترین مدافع تامین امنیت کشتیرانی در منطقه خواهد بود.

سخنگوی دولت افزود: سوالاتی در زمینه طرح مسکو برای تامین امنیت خلیج فارس مطرح بود که این طرح در واقع ضرورت تشکیل یک مجمع گفت و گوهای منطقه ای بوده و این پیشنهاد بارها توسط وزیر خارجه ایران بیان شده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: ما از همکاری همه کشورها در این خصوص حمایت می کنیم منتهی ابتکار عمل در کشورهای منطقه خواهد بود و از هرگونه ابتکار عملی که به ترتیبات منطقه ای برای حفظ امنیت منطقه شود، کاملا استقبال می‌کنیم.

بخشی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت منتقل شد

ربیعی درباره برخی خبرها از کنار گذاشتن طرح کمیسیون اجتماعی مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی توسط دولت، گفت: از تشکیل وزارت بازرگانی استقبال می کنیم این درخواست دولت بوده است و اقدامی برای در دستور کار قرار نگرفتن نداشتیم بلکه از مجلس می خواهیم با درک شرایط و اظهار نیازی که دولت در این زمینه دارد، همراهی کند و وزارت بازرگانی تشکیل شود.

وی افزود: دولت برای آنکه بتواند تامین به موقع کالا، عرضه و کنترل قیمت همزمان داشته باشد تدبیری اتخاذ کرده که بخشی از آن که نیازمند قانون بود به تصویب سران قوا هم رسید و بخش دیگری با مصوبات خود دولت انجام شد.

به گفته سخنگوی دولت، ‌مدرس خیابانی (معاون بازرگانی وزارت صمت) مسئولیت این بخش را گرفت و بخشی از وظایف جهاد کشاورزی در جلسه سران قوا به این بخش انتقال پیدا کرد. امیدواریم شاهد تحرکات خوبی در این زمینه باشیم.

ربیعی درباره سروسامان دادن به بازار اظهارداشت: مطلع بودیم جنس هایی وارد بازار می شد و در انبار نگهداری می‌شد و آنها مترصد بودند که این کالاها را با یک جهش ارز به بازار عرضه کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: کنترل از درون انبار تا مبدا از کارهای مهمی است که در زمینه واردات و حتی صادرات به موقع می‌توانیم انجام دهیم.

از سخنان وزیر بهداشت سوء تعبیر شده است/ نمکی شاعر اهل بیت است

سخنگوی دولت همچنین درباره حواشی ایجاد شده درباره اظهارات وزیر بهداشت گفت: سخنانی که در مورد آقای نمکی مطرح می شود منصفانه نیست. وی محب اهل بیت است و افتخار این دولت این است که نوکری اهل بیت بخصوص امام حسین (ع) را دارد.

ربیعی جمله معروفی از زنده یاد شریعتی را یادآور شد و افزود: به اعتقاد من اشک نه تنها حزن آور نیست بلکه شیوه بیان عشق است و در این باره از صحبت های آقای نمکی سوءتعبیر شده است و ما نباید سیاسی کاری کنیم.

سخنگوی دولت بیان کرد:‌ آقای نمکی تلاش هایی را برای ایجاد شفافیت در وزارت بهداشت در بخش دارویی که عمدتا، در برگیرنده بخش های واردکننده ها و شبکه های است، انجام داده، که ما باید از ایشان حمایت کنیم و نباید افراد را متهم کنیم.

ربیعی اظهار داشت:‌ قطعا بحث وزیر بهداشت در این جهت و در حقیقت مطابق با حدیث امام صادق (ع)، که شیعیان ما پاره ای از خود ما هستند با غم ما محزون و با شادی ما شاد می‌شوند، بوده و اینکه ما راه و دانش، افزایش شادی در کشور نداریم.

وی تصریح کرد: بحث آقای نمکی این نبوده که ما چرا عزاداری می کنیم زیرا که ما هر چه داریم از اشک معصومین و سیدالشهدا است. بلکه منظور وی درخصوص رسانه ها و صدا و سیما است و اینکه همه ما در خانواده و آموزش و پرورش باید تجربه شاد زیستن را نیز بیاموزیم و بیاموزانیم.

ربیعی بیان کرد: من نیز معتقدم که توسعه به مفهوم قبلی معنادار نیست و ما امروز باید نظریه های توسعه ای را دنبال کنیم که مردم را شاد و بانشاط کنند در بسیاری از مناطق فولادها و پتروشیمی ها توسعه پیدا کرده ولی این طرح‌ها شادکامی برای مردم نیاورده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سوء برداشت و اتهام زدن ممنوع است، عنوان کرد: آقای نمکی شاعر اهل بیت است و به سبک محتشم کاشانی هم شعری را سروده و برای من هم ارسال کرده است.

انتشار لیست دوتابعیتی ها، هیاهو برایی هیچ!

ربیعی درباره موضوع دوتابعیتی ها گفت: درخواستم از مجلس شورای اسلامی، به ویژه کمیسیون تحقیق این است که از شایعات بی اساس پیروی نکنند زیرا می دانم نظر غالب مجلس و هیات رئیسه این نبوده است.

وی افزود: گزارش تحقیق و تفحص مجلس مراحل، شرایط و اعلام خاص خودش را دارد که هیچ کدام از آنها مراعات نشد و به یکباره فهرستی به رسانه ها ارائه شد. عنوان آن موضوع را «هیاهو برای هیچ» گذاشتم.

ربیعی ادامه داد: به عنوان یک فرد رسانه ای نه به عنوان سخنگوی دولت می گویم که «واقعا منطقی نیست در شرایط فعلی اینقدر جامعه را دچار تنش کنیم، تصویری که از نظام اجرایی ارائه می شود در دولت نمی ماند به همه نظام اجرایی تسری می یابد.»

وی افزود: ارائه تصویر از دوتابعیتی به عنوان بیگانه پرست یا وابسته به بیگانه، منطقی و اخلاقی نیست؛ وقتی می گویند که «شواهد و قرائن نشان می دهد» و اسم بالاترین مقام ها را می آورند جفا به حقوق ملت و آشفته کردن ذهنیت مردم است.

سخنگوی دولت گفت: کسی از این اظهارات به «فرود» نمی افتد و کسی هم به «فرازی» نمی رسد. امیدوارم قوه قضایه به همه این اظهارات بی کم و کاست رسیدگی کند.


می‌خواهند القا کنند مدیران دولتی به خارج وابسته اند

سخنگوی دولت با تاکید بر این که وجود مدیران دوتابعیتی در دولت دولت دروغ است، گفت: نام برخی از اشخاص را که حتی یک بار هم پایشان به ایالات متحده نرسیده و بر اساس شواهد و قرائن در لیست دو تابعیتی قرار داده اند که خود این افراد در دولت دوتابعیتی بودن خود را، تکذیب کردند.
ربیعی با بیان این که در لیست دو تابعیتی‌های منتشر شده اسامی برخی صاحبان کارخانه، عضو هیئت مدیره و بازرگانان نیز دیده می شود، گفت: ما از ایرانیان خارج کشور دعوت می کنیم تا سرمایه‌های خود را به کشور بیاورند، ممکن است آنها تابعیت کشورهای دیگر را داشته باشند؛ ما همچینن از سرمایه‌گذاران خارجی با هر تابعیتی البته با شرایط و ضوابط و قوانینی که داریم، استفاده می‌کنیم.
وی گفت: ما موضوع لیست دو تابعیتی ها را پیگیری می کنیم، زیرا اصلا اساس آن صحت ندارد، حداقل در مورد دولتی‌ها عاری از صحت و صداقت است.
سخنگوی دولت افزود: برخی رسانه‌های خارجی و متاسفانه برخی هم در داخل تا امروز القا می کردند که مدیران کشور مشکلات و تخلفات مالی دارند یا ناکارآمد هستند، اما امروز با تحلیل محتوا می‌خواهند القا ‌کنند که مدیران دولتی وابسته به خارج هم هستند؛ این گونه صحبت کردن به نفع مردم نیست و مردم و کشور اکنون به آرامش روانی در جامعه نیاز دارند.

رفتار نخست وزیر انگلیس را بدون پیش داوری می بینیم

وی در ادامه گفت: رییس جمهور هم نخست وزیری بوریس جانسون را تبریک گفت و ما منتظر می‌مانیم که رفتارهای آقای جانسون را بدون هیچ پیشداوری و قضاوت ببنیم. امیدواریم که با توجه به این که به ایران آمده اند و با فرهنگ ایرانی آشنایی دارند مسیر قبلی ها را طی نکنند و رفتارهای خصمانه ای را که به تبعیت از آمریکا دنبال می شده را دنبال نکند.

ربیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی نمایندگان مجلس گفته اند که دولت نمی خواهد مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کند گفت: در یکی از برنامه های تلویزیونی از سوی یکی از نمایندگان اظهارنظری مطرح شد مبنی بر این که دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان را براساس فرمولی که مجلس مشخص کرده اجرا نکرده و به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی نامه تطبین قوانین به رئیس جمهور در مورد نقض اجرای قانون درباره افزایش حقوق ها و همچنین همسان سازی ارسال کرده است.

وی افزود: این بیانی بود که در رادیو و تلویزیون صورت گرفت و گفته اند که بارها از مسوولین دولت خواسته ایم که بیایند مشکلات را حل و فصل کنیم و گفتند نامه لاریجانی به روحانی دولت را ملزم به اصلاح عملکرد خود در اجرای این قانون می‌کند. بخشی از این موضوع واقعیت دارد ولی متاسفانه نامه لاریجانی را حتی دوستان قرائت نکرده بودند. آنچه که آقای لاریجانی به رئیس جمهوری نوشتند این بود که در حقیقت ما یک ماده واحده قانون دائمی شدن مدیریت خدمات کشوری داریم که در آن بازنشستگان عضو هیات علمی آن سقف هفت برابر برای آنها مراعات نمی شده است.

سخنگوی یادآور شد: امسال دولت این موضوع را در آیین نامه بودجه قرار نداده بود. پس از آن هیات تطبیق نامه ای به دولت فرستاد و براساس آن گفت که شما حق ندارید که این را در آیین نامه قرار ندهید و از نو این بند را اضافه کنید. موضوع فقط هفت برابر گرفتن اعضای هیات علمی بوده است نه موضوع کل کارکنان دولت.

وی گفت: آقای لاریجانی نامه نوشتند و گفتند که با ابلاغ این نامه، رای مقدماتی هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که به شماره ۱۱۲۲۰ مورخ ۱۸ اردیبهشت سال ۹۸ به دولت ابلاغ گردیده است و چون مبنی بر اشتباه بوده است کان لم یکن اعلام می گردد. لاریجانی نامه هیات علمی را ملغی اعلام کرده و این ارتباطی با افزایش حقوق کل کارمندان نداشت.

سخنگوی دولت افزود: واقعا نباید با روح و روان جامعه بازی کنیم. آنچه که دولت اجرا کرده واقعا همان مصوبه پیشنهادی مجلس بوده است. اگر مجلس بخواهد می تواند الگو را تغییر دهد. استناد کردن به نامه ای که موضوع آن چیز دیگری است و تعمیم دادن به یک کلیت درست نیست چرا که واقعیت این نبوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
5
3
وزیر بهداشت استعفا بدهد .
جانشین , جراح تجارت پیشه و دندان طمع...
نباشد .
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
0
5
اجازه بدن جناب پمپئویک بارهم ایشان بصورت مستقیم ازصدا وسیمای ایران یا مردم مستقیم صحبت کنند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
1
1
جامعه افسرده است اگر قبول ندارید باید عواقب شومش چون خود کشی از هم پاشیدگی خانواده خشونت های روز افزون خیابانی را تحمل کنید
شاهد
|
Austria
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
0
0
از شنیدن حرف ترسی نداری؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین