کد خبر: ۶۰۲۲۱۷
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
بنابه گزارش‌ها شماری از عزاداران مستقیما در تیراندازی مهاجمان کشته شدند، درحالی که سایرین هنگام تعقیب مهاجمان جان خود را از دست دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

حداقل ۶۵ نفر در یک مراسم سوگواری در استان بورنو در شمال شرقی نیجریه در تیراندازی افراد مظنون به عضویت در گروه بوکو حرام کشته شده‌اند.

شاهدان عینی می گویند مردان مسلح سوار بر موتورسیکلت و وانت‌هایی وارد روستایی در نزدیکی مایدوگوری، مرکز استان، شدند.

بنابه گزارش‌ها شماری از عزاداران مستقیما در تیراندازی مهاجمان کشته شدند، درحالی که سایرین هنگام تعقیب مهاجمان جان خود را از دست دادند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در صحنه گفت که آنها شاهد خانه های سوخته و اجساد قربانیان بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز محمدو بوهری رئیس جمهور نیجریه این حمله را محکوم کرد و به نیروی هوایی و ارتش دستور یافتن عوامل حمله را داد.

محمد بولاما از مقام های محلی گفت که به گمان او تازه‌ترین حمله به تلافی مرگ ۱۱ عضو بوکو حرام به دست همین روستاییان که دو هفته پیش روی داد انجام می شود.

در درگیری های یک دهه اخیر ده‌ها هزار غیرنظامی کشته و بیش از دو میلیون نفر آواره شده‌اند.

بوکو حرام مروج روایتی از اسلام است که مسلمانان را از مشارکت در هرگونه فعالیت سیاسی یا اجتماعی الهام گرفته از غرب منع می‌کند. این گروه برای ساقط کردن دولت و ایجاد حکومتی اسلامی می‌جنگد؛ گروهی که نه فقط در نیجریه بلکه در کشورهای همسایه آن، چاد، نیجر و کامرون، فعال است.

بوکوحرام در سال ۲۰۱۴ به خاطر ربودن تقریبا ۳۰۰ دانش آموز دختر از مدرسه‌ای در شهر چیبوک در بورنو، پایگاه اصلی‌اش، جلب توجه زیادی کرد.

موسسه اقتصاد و صلح در سال ۲۰۱۵ بوکو حرام را مرگبارترین گروه تروریستی جهان رده‌بندی کرد.

منطقه تحت کنترل این گروه در سال‌های اخیر کوچکتر شده و به جناح‌های رقیب منشعب شده است.

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین