کد خبر: ۶۰۲۵۳۸
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
نخست‌وزیر سابق عراق گفت که اپوزیسیون بودن ائتلاف وی به معنای تلاش برای ساقط کردن دولت فعلی نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف «النصر» امروز (سه‌شنبه) در دیدار با تعدادی از شیوخ عشایر عراق در استان «واسط» گفت که دولت وی توانسته بود تمامی خواسته‌های مرجعیت را برآورده سازد.

به نوشته پایگاه السومریه نیوز، او گفت که تروریست‌های داعش خطری برای تمامی جهان بودند و همه از جهان از آن‌ها هراس داشتند اما قهرمانان عراق توانستند کاری کنند که جهانیان آن را یک معجزه بدانند.

العبادی افزود: «در سال ۲۰۱۴ که داعش شهرهای عراق را اشغال کرده بود، مرجعیت سه مسأله را از نخست وزیر جدید درخواست کرد که اولی غلبه بر داعش و آزادسازی، دوم غلبه بر قبیله‌گرایی و طائفی‌گری و سوم جلوگیری از تجزیه کشور بود که هر سه‌ی آن‌ها محقق شد.»

او در ادامه با انتقاد از دولت عادل عبدالمهدی گفت که قیمت نفت افزایش یافته اما در جای خود هزینه نمی‌شود. او در خصوص «اشتباهات کوچک» که می‌تواند به فاجعه تبدیل شود هشدار داد.

رئیس ائتلاف النصر عراق همچنین در خصوص سیاست خارجی نیز گفت که نباید برقراری روابط جدید با کشورها با هزینه‌کرد از منافع عراق صورت گیرد و آن‌چه که باید در اولویت قرار گیرد منافع عراق است.

العبادی همچنین تأکید کرد که سخنان وی با هدف براندازی دولت نیست بلکه تلاش دارد تا اشتباهات را تصحیح کرده و توجهات را به آن جلب کند. او گفت که اپوزیسیون بودن آن‌ها برای کمک کردن است.

ائتلاف سیاسی «النصر» نیز پس از آن‌که «حیدر العبادی» رهبر این ائتلاف نتوانست به مقام نخست‌وزیری مجدد برسد از ابتدای تشکیل دولت در مقام اپوزیسیون ظاهر شده است. دو ماه پس از روی کار آمدن عبدالمهدی، در نوامبر ۲۰۱۸ «ندی شاکر جودث» از نمایندگان این ائتلاف، دولت عبدالمهدی را «کابینه سهمیه‌ای» توصیف کرد و گفت که ائتلاف النصر تصمیم دارد وارد اپوزیسیون شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x