کد خبر: ۶۰۲۶۲۱
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
نماینده مردم آمل گفت: به نظر من باید ریاست جمهوری را یک دوره هفت‌ساله کنیم و هیچ رئیس‌جمهوری هم بعد از دوره خود برنگردد. تمام مصائبی که کشور داشته از بازگشت مجدد بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

عزت‌الله یوسفیان ملا در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح ساختار بودجه در قانون بودجه سال ۹۸ هم تغییری ایجاد می‌کند یا اینکه این اصلاحات تنها در لایحه بودجه سال آینده اعمال خواهد شد؟، گفت: قطعا و یقینا تغییراتی را در بودجه امسال خواهیم داشت، اما ممکن است آنچه مورد نظر حضرت آقا بوده به طور کامل در آن اعمال نشود اما تاحدود زیادی عمل می‌شود.

اهم صحبت‌های وی را در ادامه بخوانید:

* از زمانی که نوبخت تصدی سازمان برنامه و بودجه را برعهده گرفته‌اند بودجه نسبت به قبل تغییراتی را داشته و واقعی‌تر شده است. این روش نوبخت باعث شده بیش از دویست نماینده مجلس با ایشان چانه بزنند. اما نوبخت در کنار واقعی کردن بودجه کار دیگری هم انجام داد، برای زمان‌هایی که برای بعضی پروژه‌ها پولی زیاد می‌آید. نوبخت هرسال ماده‌ واحده‌ای را می‌آورد و در آن می‌گوید اگر درآمد ما افزایش داشت بتوانیم برای بودجه‌های عمرانی تا ۱۰ درصد جابه‌جا کنیم و برای پرداخت بدهی‌های گذشته آن پروژه هر مقدار امکان دارد درنظر بگیریم، یعنی برای پروژه‌ای که پنج میلیارد درنظر گرفته تا ۳۰ میلیارد هم می‌تواند اختصاص دهد.

* ما هم‌اکنون ۶هزار پروژه ملی در کشور داریم که نیمه کاره است بعضی ۱۰درصد و بعضی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. الان بزرگترین نیاز استان‌های کشور ما مساله راه است. اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند اول راه را درست می‌کنند.

* نگاه دولت هم الان به راه است و الان در فیروزکوه شب و روز کار می‌کنند و برای آزادراه تهران شمال به طور مداوم تلاش می‌کنند. وزیر راه هم در هر سفر راه‌هایی را در سرتاسر کشور افتتاح می‌کند و با اینکه از کدام دولت شروع شد کاری نداریم.

* (در پاسخ به این سوال که از آنجایی که بیشترین مصرف‌کننده یارانه‌های پنهان را ثروتمندان تشکیل می‌دهند درنتیجه ساماندهی یا حذف یارانه‌های پنهان ازجمله راه‌های صحیحی است که کشور حتی علی‌رغم افزایش قیمت‌ها باید آن را طی کند حال آیا امکان دارد نمایندگان مجلس باتوجه به اینکه انتخابات را درپیش داریم احتمالا جهت جلب رای مردم نظر واقعی خود را در این زمینه اعلام نکنند؟): صددرصد. امکان نگویید بلکه بگویید صددرصد. اگر الان در مجلس نماینده‌ای پای یارانه‌ها بایستد و بگوید از این ماه یارانه‌ها را واقعی کنید و به هرکس که نیازمند است پرداخت کنید، با این حرف اگر ۵۰هزار نفر در حوزه انتخابیه او حتی از ثروتمندان حذف شوند فاتحه او خوانده است. راه در این کشور ایثار است، مگر این همه خون برای نگه داشتن این کشور ندادیم؟ حتی آن‌هایی هم که اعدام کردیم خون آن‌ها ریخته شد به‌هرحال آن‌ها هم ایرانی بودند ولی برای نیاز کشور اتفاق افتاده است.

* در بخش یارانه نقدی و غیر نقدی اگر صندوق رای را از یارانه جدا نکنیم این یارانه الی‌الابد روی ریش همه ما بسته شده و با ما می‌آید. یعنی سیاست باید از یارانه بیرون بیاید. الان نباید یارانه با سیاست ادغام شود. ما می‌گوییم قانون اساسی خون‌بهای شهیدان است و باید جانمان را برای قانون اساسی بدهیم اما همین قانون اساسی گاهی نیاز به جراحی و اصلاح دارد.

* رئیس‌جمهورها دور اول که آمدند به فکر دور دوم بودند و کارهایی می‌کردند که نکند در دور دوم رای‌های او دچار مشکل شود و ممکن است مردم می‌گفتند در ایران روسای جمهور دو دوره‌ای هستند دور اول را تحمل می‌کنیم و دور دوم سیاست را از اقتصاد جدا می‌کنند و تصمیمات سیاسی نمی‌گیرند درحالی‌که در دور دوم هم بحث مدودف و پوتین است یعنی همین روسای جمهوری که دور دوم می‌خواهند بروند می‌گویند کسی را بیاورم که کار من را ادامه دهد، با این شرایط ما به جایی نمی‌رسیم بلکه به نظر من باید ریاست جمهوری را یک دوره هفت‌ساله کنیم و هیچ رئیس‌جمهوری هم بعد از دوره خود برنگردد. تمام مصائبی که کشور داشته از بازگشت مجدد بوده است.

* اگر در آمریکا و فرانسه و انگلیس رصد کنید اینچنین نیست. تعداد زیادی رئیس‌جمهورها در آمریکا قدم می‌زنند یک نفر از آن‌ها هوس دوباره آمدن را نمی‌کنند، هفت نخست‌وزیر در لندن قدم می‌زنند یک نفرآن‌ها هوس دوباره آمدن را نمی‌کنند، الان پنج رئیس‌جمهور در پاریس قدم می‌زنند و و یک نفر از آن‌ها دوباره اسم نمی‌نویسد. یک بار آقای سارکوزی خواست هوس دوباره آمدن کند او را له کردند و گفتند راه رفته را که دوباره نمی‌روند.

* رئیس‌جمهور باید به نحوی انتخاب شوند که سیاست و اقتصاد با هم ممزوج نشود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین