کد خبر: ۶۰۳۰۲۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
با پایان یافتن چهل و یکمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی ایران در رده‌های جوانان و بزرگسالان مردان، تیم آذربایجان شرقی برای نخستین بار توانست کاپ قهرمانی مسابقات قهرمانی کشور در رده بزرگسالان را بالای سر ببرد.
آفتاب‌‌نیوز :

چهل و یکمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان در گروه مردان از صبح روز گذشته (پنجشنبه) با حضور ۲۵۳ تکواندوکار و در قالب ۳۲ تیم از استان‌های آذربایجان‌شرقی (۲ تیم)، آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد به میزبانی هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی و در سالن «شهید پورشریفی» تبریز برگزار شد.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، هوگوپوشان آذربایجان شرقی با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۴۶۴ امتیاز موفق شدند بر سکوی قهرمانی بایستند، تکواندوکاران تهران با کسب یک مدال طلا، دو نقره، دو برنز و ۲۹۱ امتیازعنوان نایب قهرمانی را بدست آوردند و البرز نیز با یک مدال طلا، دو نقره، یک برنز و ۲۶۹ امتیاز عنوان سومی را کسب کرد.

تیم‌های فارس، قزوین، لرستان، خراسان رضوی، اردبیل، آذربایجان شرقی ب و اصفهان نیز به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

همچنین در پایان مسابقات قرآنی رسول تمجیدی از استان اردبیل عنوان نخست را کسب کرد، عباس الوردی از قم دوم شد و محمد زنبقی از استان آذربایجان‌شرقی و منصور گل محمدیاز استان یزد مشترکا بر سکوی سومی ایستادند.

برترین های این دوره از مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین داوران: عبدالحمید بسحاق(البرز)، ابراهیم خاوری(گیلان)، لیث ناصری کیا(ایلام)، اکبر حبیب چشم(آذربایجان شرقی)
بهترین سرمربی: حسن فلاحی راد(آذربایجان شرقی)
بهترین سرپرست: محمد بهزادی نسب(خوزستان)
فنی ترین بازیکن: امیرمحمد بخشی(آذربایجان شرقی)
بازیکن پهلوان: مسعود خوش نیت(خراسان رضوی)
تیم اخلاق: کرمانشاه

اسامی سکونشنیان جام چهل و یکم به شرح ذیل است:

وزن اول (۵۴- کیلوگرم):
۱- رضا جمشیدی (لرستان)
۲- علیرضا نظری (آذربایجان شرقی)
۳- حسین لطفی (تهران) - محمد آموی (اصفهان)

وزن دوم (۵۸- کیلوگرم):
۱- محمد کاظمی (البرز)
۲- عرفان مرادی(فارس)
۳-احسان عبدالوند(اصفهان)- ایمان اکبرزاده(مازندران)

وزن سوم (۶۳- کیلوگرم):
۱- امیرحسین محمدخانلو (قزوین)
۲- کامران مردانی پور (تهران)
۳- محراب عباسی (آذربایجان غربی) - سهیل ابوالقاسم‌پور (آذربایجان شرقی)

وزن چهارم (۶۸- کیلوگرم):
۱- محمد مهدی عمادی(تهران)
۲- مهدی محمدی گواری (مرکزی)
۳-مهدی یوسفی(آذربایجان شرقی)- احمد رضا مختا ری(فارس)

وزن پنجم (۷۴- کیلوگرم):
۱- امیرمحمد بخشی (آذربایجان شرقی)
۲- سیدامید حسینی (البرز)
۳- محمدرضا کریمیان (اصفهان) - محمدعلی ویردلوی (آذربایجان شرقی)

وزن ششم (۸۰- کیلوگرم):
۱-رسول کسرایی(خراسان رضوی)
۲-سید احمد خسروفر(فارس)
۳-محمد فلاح چوبری(گیلان) - پژمان مرادی(اصفهان)

وزن هفتم (۸۷- کیلوگرم):
۱- عرفان ناظمی (آذربایجان شرقی)
۲- نیما مهرعلی (تهران)
۳- فرشید شفیع خانی (البرز) - علی نجفی (آذربایجان شرقی)

وزن هشتم (۸۷+ کیلوگرم):
۱- سعید رجبی(آذربایجان شرقی)
۲-سیاوش فخرایی(البرز)
۳-مهدی مجازی امیری(مازندران) -علی خدابخشی(تهران)

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x