کد خبر: ۶۰۳۲۸۷
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
اسامی نامزدهای هشت‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روابط عمومی «سینماسینما»، نامزدهای دریافت این جایزه در هشت رشته اعلام شدند و در بخش فیلم‌های سینمایی، دو فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «عصبانی نیستم» با پنج عنوان نامزدی و «آشغالهای دوست‌داشتنی» و «خوک» با چهار عنوان نامزدی صدرنشین هستند.

درساژ، شعله‌ور، بمب یک عاشقانه، عرق سرد، تنگه ابوقریب و شماره ۱۷ سهیلا، با سه عنوان نامزدی در رده بعدی قرار دارند.

نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مردادماه جاری معرفی خواهند شد.

اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

* بهترین فیلم:

آشغالهای دوست‌داشتنی(به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)
بمب؛ یک عاشقانه(محسن رسول‌اف)
تنگه ابوقریب(سعید ملکان)
خوک(مانی حقیقی)
سرو زیر آب(سیدحامد حسینی)
شعله‌ور(محمدرضا شفیعی)
عصبانی نیستم(رضا درمیشیان)
مغزهای کوچک زنگ‌زده(سعید سعدی)

* بهترین کارگردان:

محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست‌داشتنی)
محمدعلی باشه آهنگر(سرو زیر آب)
بهرام توکلی(تنگه ابوقریب)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله(شعله‌ور)

* بهترین فیلمنامه‌نویس:

محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست‌داشتنی)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
حامد رجبی(درساژ)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست(شعله‌ور)

* بهترین بازیگر زن:

سارا بهرامی(دارکوب)
زهرا داودنژاد(شماره ۱۷ سهیلا)
سحر دولتشاهی(عرق سرد)
باران کوثری(عرق سرد)
باران کوثری(عصبانی نیستم)
نگار مقدم(درساژ)
شبنم مقدمی(خجالت نکش)
مهتاب نصیرپور(آستیگمات)
شیرین یزدانبخش(آشغالهای دوست‌داشتنی)

* بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
امیر جدیدی(عرق سرد)
امیر جدیدی(هت تریک)
امین حیایی(شعله‌ور)
جواد عزتی(تنگه ابوقریب)
نوید محمدزاده(عصبانی نیستم)
نوید محمدزاده(مغزهای کوچک زنگ‌زده)
حسن معجونی(خوک)
علی مصفا(گرگ‌بازی)

* بهترین فیلمساز اول:

پویا بادکوبه(درساژ)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پوریا کاکاوند(گلدن تایم)
عباس نظام‌دوست(گرگ‌بازی)
کاظم ملایی(کوپال)

* بهترین فیلم مستند:

اسرار دریاچه(آرمان ایثاریان)
اکسدوس(بهمن کیارستمی)
بهارستان، خانه ملت(بابک بهداد)
پرسپولیس، شیکاگو(ارد عطارپور)
خاتمه(مهدی و هادی زارعی)
خرامان(آرش اسحاقی)
فریاد رو به باد(سیاوش جمالی و عطا مهراد)

* بهترین فیلم کوتاه

بچه خور(محمد کارت)
تشریح(سیاوش شهابی)
تو هنوز اینجایی(کتایون پرمر و محمد روحبخش)
دریای تلخ(فاطمه احمدی)
گسل(سهیل امیرشریفی)
ماچ سینمایی(کریم لک زاده)
مثل بچه آدم(ارین وزیر دفتری)

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x