کد خبر: ۶۰۳۶۵۰
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

آژانس‌های اطلاعاتی درباره وقوع یک ۱۱ سپتامبر دیگر هشدار دادند

منابع امنیتی به ساندی میرر گفتند، هشدارهایی درباره تجدید حیات القاعده و اجرای حملات این گروه شبه‌نظامی وجود دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

یک تحلیلگر اطلاعاتی غربی به ساندی میرر گفت: اراده‌ای قوی در بیرون برای ایجاد یک ۱۱ سپتامبر دیگر وجود دارد، بنابراین کابوس اسامه بن لادن (رهبر پیشین القاعده) هنوز تمام نشده است، گرچه ممکن است تنها وارث تروریست بالقوه موسس القاعده کشته شده باشد.

براساس گزارش‌ها، حمزه بن لادن (پسر رهبر پیشن القاعده) در عملیات محرمانه دولت و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا کشته شده است. با کشته شدن حمزه بن لادن، تحلیلگران نسبت به احتمال وقوع یک حمله تروریستی به بزرگی یازده سپتامبر هشدار می‌دهند.

این مقام اطلاعاتی غربی می‌گوید: حمزه به لحاظ عملیاتی بی‌تجربه بود اما به عنوان فرزند یکی از مشهورترین مغز متفکرهای تروریستی جهان، جذاب بود. اسامه بن لادن ارزش واقعی فرزندش را می‌دانست و امیدوار بود که او روزی چالش رهبری القاعده را بر عهده بگیرد ولی غرب نمی‌توانست به او اجازه دهد تا برای یک القاعده جدید و خطرناک‌تر نیرو جذب کند.

حمزه بن لادن در زمانی که پدرش توطئه یازدهم سپتامبر را برنامه‌ریزی می‌کرد، حضور داشت. حدود ۳۰۰۰ تن در جریان حملات هواپیماربایی و اصابت آنها به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و پنتاگون در واشنگتن کشته شدند.

اسامه بن لادن و فرزندش حین فرار به پاکستان در زمان حمله آمریکا به افغانستان در کنار یکدیگر بودند. در همین حال سازمان ملل متحد هشدار می‌دهد، ارتشی متشکل از ۳۰ هزار شبه‌نظامی داعشی احتمالا هنوز زنده هستند و به دنبال فروپاشی "خلافت" در عراق و سوریه در تلاش برای انتقام هستند.

در این گزارش آمده است: چشم‌اندازهای آتی آنها برای مدت زمانی در آینده مایه نگرانی بین‌المللی خواهد بود. برخی ممکن است به القاعده یا دیگر گروه‌های تروریستی که ظهور می‌کنند، ملحق شوند. برخی رهبر یا رادیکالی خواهند شد.

(عکس: حمزه بن لادن، پسر رهبر پیشین القاعده)

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین