کد خبر: ۶۰۳۶۵۷
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

سفیر لندن در تهران: به همکاری با ایران برای کاهش تنش‌ها ادامه می‌دهیم

سفیر انگلیس در تهران با اشاره به تصمیم دولت این کشور برای پیوستن به طرح آمریکایی تشکیل ائتلاف در خلیج فارس گفت: وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرده که به همکاری با ایران برای کاهش تنش‌ها و حمایت از برجام ادامه خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :

راب مک ایر سفیر انگلیس در ایران با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به خبر پیوستن این کشور به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلافی به ظاهر بین‌المللی در خلیج فارس و اظهارات وزیر امورخارجه انگلیس در این باره اشاره کرد.

وی در پیام خود نوشت: وزیر امورخارجه بریتانیا تاکید کرده است که رویکرد لندن نسبت به ایران تغییری نکرده است و اینکه با ایران برای کاهش تنش‌ها و پشتیبانی از برجام همکاری خواهد کرد.

دولت انگلیس روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد که به ائتلاف دریایی در خلیج فارس تحت رهبری آمریکا می‌پیوندد و مدعی شد که "انگلیس متعهد به آزادی دریانوردی و ایمنی کشتیرانی در این منطقه از طریق ایفای نقش تاثیرگذار خود در ماموریت دریایی امنیتی جدید است. "

وزیر امورخارجه انگلیس اخیرا گفته بود: رویکرد ما درخصوص ایران تغییری نکرده است. ما کماکان متعهد به همکاری با ایران و شرکای بین‌المللی‌مان برای تنش‌زدایی و حفظ توافق هسته‌ای هستیم.

آمریکا با هدف افزایش حضور نظامی خود در منطقه، مسئله تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس را دستاویز قرار داده است و در این مسیر تلاش می‌کند تا سایر کشور‌ها را نیز با خود همراه کند.

این کشور‌ها در حالی محافظت از کشتی‌های تجاری در تنکه هرمز را بهانه تقویت حضورشان در منطقه قرار داده‌اند که انگلیس در اقدامی غیر قانونی یک ماه پیش یک نفتکش حامل نفت ایران را در جبل‌الطارق توقیف کرد و تاکنون نیز مبادرت به آزادی آن نکرده است.

مقامات ایران اقدام انگلیس را مصداق دزدی دریایی و خلاف قوانینی بین‌المللی دریانوردی دانسته‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین