کد خبر: ۶۰۳۶۶۷
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

نحوه و جزئیات انتخاب رشته مجازین کنکور

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور به تشریح نحوه انتخاب رشته مجازین کنکور ۹۸ پرداخت و گفت: مجازین کنکور از ۲۰ مرداد می توانند به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی) نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر محمودرضا رحیمیان امروز در نشست خبری که به منظور تشریح جزئیات اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ برگزار شد، به توضیح جزئیات انتخاب رشته داوطلبان پرداخت و اظهار کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۸ از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان لازم است با مطالعه بخش پیوست ها در انتخاب رشته دقت کنند. پس از انتخاب رشته هر داوطلب یک رسید با ۱۵ کاراکتر دریافت می کند و در صورت نیاز به اصلاحات فرم انتخاب رشته، می توانند تا ۲۴ مرداد نسبت به اصلاح موارد مورد نیاز اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص انتخاب رشته برای رشته‌های بدون آزمون (پذیرش با سوابق تحصیلی) نیز گفت: انتخاب رشته در رشته های بدون آزمون از ۱۷ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ۹۸ ادامه دارد.

به گفته وی، برخی از دانش آموزان که تاکنون نمرات خود را دریافت نکرده بودند نیز اکنون می‌توانند در فرآیند انتخاب رشته شرکت کنند. امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل در رشته های بدون آزمون وجود دارد.

معاون سازمان سنجش اظهار کرد: فرم انتخاب رشته برای رشته‌های با آزمون سراسری سال ۹۸ از فرم انتخاب رشته برای رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی جدا است و داوطلبان دقت کنند که در رشته های با آزمون تنها در صورت مجاز شدن می توانند انتخاب رشته کنند.

به گفته رحیمیان، داوطلبانی که در زمان ثبت نام و انتخاب رشته،دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی ها را انتخاب نکرده اند، نیز می توانند در صورت مجاز شدن، پس از پرداخت وجه مورد نیاز، رشته های مرتبط با این مراکز را انتخاب کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی افزود: انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی بر اساس ضوابط اعلام شده صورت می‌گیرد.

به گفته رحیمیان، در کنکور سال ۹۸ پذیرش به صورت نیمه متمرکز وجود ندارد و تنها رشته‌های با شرایط خاص از جمله هنر و علوم ورزشی دارای بخش عملی هستند اما پذیرش به صورت متمرکز خواهد بود.

رحیمیان در پایان در خصوص انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد از طریق کنکور سراسری ۹۸ اظهار کرد: انتخاب رشته های دانشگاه آزاد از ۲۰ مرداد آغاز می شود و داوطلبان باید به سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و با استفاده از کد ۷ رقمی قید شده در انتهای کارنامه، در فرآیند جداگانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین