کد خبر: ۶۰۳۷۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸

افزایش 327 درصدی ساخت شناور در پایتخت دریایی ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش327 درصدی ساخت شناور در پایتخت دریایی ایران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

الله‌مراد عفیفی‌پور در مراسم افتتاح شناور مسافری ساخت داخل تحت عنوان الماس که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی شروع به کار کرد گفت: امروز یک فروند یک‌شناور مسافربری 158 نفر ساخت داخل با بدنه آلومینیومی و از کلاس کاتاماران به ناوگان مسافری استان هرمزگان الحاق شد.

وی با بیان اینکه سهم عمده تامین مالی این شناور از محل بسته‌های حمایتی سازمان بنادر و در قالب تسهیلات وجوه اداره شده انجام شده، گفت: با الحاق این شناور جدید تعداد ناوگان مسافری فعال در مسیرهای دریایی بین جزیره قشم و بندرعباس و جزایر هرمز- لارگ به 39 با ظرفیت 4100 نفر صندلی افزایش پیدا کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بدنه تمام آلومینیومی این شناور را از جمله ویژگی های منحصر به فرد آن به لحاظ ایمنی و استحکام سازه دانست و گفت: این شناور در فهرست شناورهای کلاس کاتاماران قرار دارد که در مدت زمان 16 ماه ساخته شده است.

وی افزود: این شناور از امکان دریانوردی با سرعت 22 گره دریایی یعنی حدود 40 کیلومتر بر ساعت در مسیرهای مسافری برخوردار است که زمان تردد از بندرعباس به جزایر قشم و هرمز را از یک ساعت به 45 دقیقه کاهش داده است.

عفیفی‌پور با بیان اینکه استان هرمزگان از 43 کارگاه و کارخانه فعال انواع شناورها برخوردار است، گفت: در صورت تامین منابع مالی لازم و ارز دولتی به شناورسازی استان برای واردات مواد اولیه و تجهیزات روند نوسازی ناوگان شناوری مسافری و گردشگری افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد: روند ثبت و سفارش ساخت شناورها در چهار ماه اول امسال رشد بالایی داشته طوری‌که این مدت تعداد سفارش ساخت شناور به 72 فروند رسیده که در مدت مشابه سال گذشته این رقم چیزی حدود 22 فروند بوده بنابراین رشد 327 درصدی را تجربه می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین