کد خبر: ۶۰۳۷۴۳
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷

کره‌شمالی: آمریکا باعث تنش نظامی می‌شود

کره‌شمالی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، آمریکا با برگزاری رزمایش مشترک با کره‌جنوبی سبب بروز تنش نظامی در منطقه می‌شود و پیونگ‌یانگ اقدام لازم را برای دفاع از خود انجام خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :

ژو یونگ کول، دیپلمات کره شمالی حاضر در ژنو، در کنفرانس خلع‌سلاح که توسط سازمان ملل برگزار می‌شود، اعلام کرد: ‌آمریکا با استقرار حجم عظیمی از تجهیزات مدرن نظامی در کره‌جنوبی،‌ تنش نظامی علیه کره‌شمالی ایجاد می‌کند.

وی همچنین افزود، پیونگ یانگ مایل است در گام‌های اساسی که تاکنون برداشته شده تجدید نظر کند.

به گزارش یورو نیوز، با این حال، نماینده کره‌شمالی در ژنو به چهار موشکی که در کمتر از دو هفته از سواحل شرقی کشورش به سوی دریا شلیک شده، اشاره‌ای نکرد.

وی همچنین گفت: گرچه مقامات ایالات متحده و کره‌جنوبی هر حقه‌ای سوار می‌کنند تا این رزمایش را توجیه کنند اما نمی‌توانند ذات تهاجمی آن را به هیچ‌ وجه پنهان یا لاپوشانی کنند.

وی افزود که این رفتار، کره‌شمالی را مجاب کرده تا ابزار لازم برای دفاع ملی خود را تولید، آزمایش و مستقر کند.

رابرت وود، نماینده آمریکا در کنفرانس خلع‌سلاح ژنو در پاسخ به اظهارات نماینده کره شمالی گفت:‌ بگذارید آشکارا بگویم، ایالات متحده باعث فشار نظامی نمی‌شود.

وی ضمن تأکید بر این که آمریکا به گفت‌وگوهای دو کشور پایبند است، افزود:‌ در راستای دیدگاهی که نشست رهبران دو کشور فراهم کرد، بسیار مایلیم به گفت‌وگو با کره‌شمالی برگردیم.

این در حالی است که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که کشورش نمی‌خواهد به شلیک‌ موشک‌های اخیر از سوی کره‌شمالی واکنشی شتاب‌زده نشان دهد و مایل است مسیر گفت‌وگو با پیونگ‌یانگ را باز بگذارد.

اسپر گفت: نکته کلیدی، باز نگهداشتن در دیپلماسی است. ما واکنش شتاب‌زده نخواهیم داشت اما آنها را زیر نظر داریم و درحال شناسایی رویدادهای اخیر هستیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین