کد خبر: ۶۰۳۷۶۸
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

فتاح: قصد جسارت به اصحاب رسانه را نداشتیم| وجهه بنیاد مستضعفان را اصلاح می‌کنیم

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: در ایام پیش‌رو سعی خواهیم کرد وجهه بنیاد مستضعفان را در اذهان مردم اصلاح کنیم بنابراین از کارهایی که در شأن بنیاد نیست خارج می‌شویم و در این مدت به مناطق محروم رسیدگی بیشتری کرده و بنیاد علوی را هم تقویت خواهیم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

پرویز فتاح در بیستمین همایش انجمن‌های اسلامی مستقل دانشگاه‌های کشور که در دانشگاه خوارزمی برگزار شد با اشاره به دوران فعالیت در کمیته امداد گفت: من در کمیته امداد سعی کردم مواردی همچون جوانگرایی، صداقت با مردم، تحرک میدانی و تعامل با دولت را به کار ببندم.

وی در خصوص آغاز فعالیت در بنیاد مستضعفان هم گفت: همانطور که در کمیته امداد سیاسی عمل نکردیم و وارد انتخابات نشدیم، در بنیاد مستضعفان هم وارد انتخابات نخواهیم شد و سیاسی عمل نخواهیم کرد چون این را به صلاح بنیاد مستضعفان نمی‌دانیم.

فتاح خاطرنشان کرد: در ایام پیش‌رو سعی خواهیم کرد وجهه بنیاد مستضعفان را در اذهان مردم اصلاح کنیم بنابراین از کارهایی که در شأن بنیاد نیست خارج می‌شویم و در این مدت به مناطق محروم رسیدگی بیشتری کرده و بنیاد علوی را هم تقویت خواهیم کرد.

این مسئول با بیان اینکه از ظرفیت دولت و مجلس در بنیاد استفاده خواهیم کرد گفت: کشور ظرفیت زیادی دارد و امیدواریم جمعیت هم بیشتر شود. با ظرفیتی که داریم امیدواریم تحریم‌ها را دور بزنیم.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: اگر ما در بنیاد مستضعفان خطایی کردیم ولو اینکه منصوب رهبری هستیم گذشت و چشم پوشی نکنید اما اگر دیدید که کار درستی انجام می‌دهیم و ما را می‌زنند شما از ما حمایت کنید.

فتاح ادامه داد: ما معتقدیم کار بنیاد صرفاً اقتصادی نیست و در این مسیر مسئولیت فرهنگی و اجتماعی هم داریم.

وی افزود: ما کاری خواهیم کرد که همه از حضور بنیاد احساس آرامش داشته باشند بنابراین از کارهایی که در شأن بخش خصوصی است خارج خواهیم شد مگر اینکه اموری مربوط به اقتصادی مقاومتی باشد و هیچ نهادی حاضر نباشد به سراغ آن کارها برود.

فتاح در خصوص موضوع حقوق‌های نجومی در بنیاد مستضعفان هم اعلام کرد: اصلاحات موثری در این بخش صورت گرفته که قابل دفاع است البته هنوز جای کار به خصوص در بخش مزایا و امکاناتی که جدا از حقوق در اختیار برخی هست وجود دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تأکید بر شفاف‌سازی در امور بنیاد در واکنش به احتمال حضور وی در انتخابات هم گفت: سعی می‌کنم در همین سنگر پاسداری کنم و اگر همین مسئولیت را به خوبی انجام دهم خدا را شکر خواهم کرد.

وی بر لزوم تعامل با دولت در اجرای برنامه‌های بنیاد خاطرنشان کرد: دولت در کمیته امداد هم کمک بزرگی به ما کرد و معتقدم اگر دولت نبود دچار مشکل می‌شدیم.

فتاح در پایان خصوص حواشی مربوط به دانشکده خبر هم اعلام کرد: از اینجا می‌گویم مخلص اصحاب رسانه هستیم. قصد جسارت نداشتیم اگر اشکالی به عوامل ما از نظر رفتاری بر می‌گردد عذرخواهی می‌کنم. این یک تلنگر برای کسانی بود که باید پیغام را می‌گرفتند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین