کد خبر: ۶۰۳۸۴۳
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
اگر کارت سوخت قبلی خود را گم کرده‌ و برای کارت سوخت المثنی اقدام کرده‌اید باید بدانید که در زمان تحویل کارت سوخت باید مبلغ ۱۰ هزار تومان بابت هزینه صدور کارت و پست آن، به مامور پست بپردازید تا به حساب شرکت ملی پالاش و پخش واریز شود.
آفتاب‌‌نیوز :

تنها چند روز تا الزامی شدن استفاده از کارت سوخت باقی مانده اما هنوز افرادی هستند که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند. البته وزیر نفت در این زمینه اعلام کرده که همچنان کارت سوخت جایگاهداران فعال است و تا زمانی که همه کارت سوخت خود را دریافت کنند می‌توانند از کارت جایگاهداران استفاده کنند.

با این حال استفاده از کارت سوخت جایگاهداران نیز محدود خواهد بود و گزارش‌ها حاکی از آن است که در هر نوبت سوختگیری با کارت سوخت جایگاه‌داران تنها می‌توان ۴۰ لیتر بنزین زد.

بنابراین لازم است تا برای سوختگیری بدون محدودیت، افراد هر چه سریعتر برای دریافت کارت سوخت المثنی خود اقدام کنند. البته افرادی که سال گذشته برای کارت سوخت ثبت نام کرده اند تنها باید به دنبال کارت سوخت خود در باجه های پست بگردد تا از سرنوشت کارت سوخت خود مطلع شوند.

درواقع کارت سوخت‌هایی که اکنون در باجه‌های پستی معطل مانده پیش از این دوبار به آدرس اعلام شده از سوی افراد فرستاده شده اما یا شخص پاسخگو نبوده و یا آدرس عوض شده است.

قرار است این کارت‌ها در مدتی محدود در پست باقی بماند و در صورت عدم مراجعه مالک،‌ به شرکت ملی پخش بازگردد.

افراد می‌توانند با ردیابی کارت سوخت در سامانه پست و مشخص شدن محل کارت با در دست داشتن مدارک شناساسیی خودرو و مالک خودرو به پست مراجعه کرده و با پرداخت ۱۰ هزار تومان کارت سوخت خود را دریافت کنند.

این ۱۰ هزار تومان مربوط به هزینه‌های صدور کارت و پست آن است که بعد از دریافت توسط شرکت پست، به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی واریز می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ‌استفاده الزامی از کارت سوخت از ۲۰ مرداد سال جاری آغاز می‌شود و از آن زمان سوختگیری در جایگاه‌ها تنها با ارائه کارت سوخت امکان‌پذیر خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین