کد خبر: ۶۰۴۴۸۶
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

کاهش دما در شمال و وزش باد شدید در شرق کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش سه تا شش درجه دمای هوا در استان‌های شمالی کشور و تهران خبر داد.
کاهش دما در شمال و وزش باد شدید در شرق کشور
آفتاب‌‌نیوز :

احد وظیفه افزود: براساس آخرین مدل‌های پیش‌یابی هوا امروز (۲۰ مردادماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و اردبیل بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که در ارتفاعات شمال غرب، زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان در بعد از ظهر رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: فردا(۲۱ مردادماه) همین شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال خراسان رضوی نیز انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه (۲۲ مردادماه) بارش پراکنده محدود به استان‌های گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی می‌شود. طی سه روز آینده در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس و برخی مناطق هرمزگان در بعد از ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان این‌که طی چهار روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود، اظهارکرد: در روز دوشنبه و سه‌شنبه (۲۱ و ۲۲ مردادماه)‌ وزش باد شدید با طوفان و خیزش گرد و خاک همراه می‌شود.

وی در ادامه گفت: در روز دوشنبه و سه‌شنبه ( ۲۱ و ۲۲ مردادماه) کاهش نسبی دما بین سه تا شش درجه برای شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود و یکشنبه تا سه‌شنبه نیز دریای خزر و تا پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت اظهارکرد: فردا (۲۲ مردادماه) آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد و هنگام شب قسمتی ابری با احتمال وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دمای تهران در این روز در گرمترین زمان به ۳۵ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت سه شنبه (۲۳ مردادماه)‌ کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد با احتمال وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۳۳ و ۲۴ سانتیگراد خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین