کد خبر: ۶۰۴۵۵۶
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

بازداشت عامل برداشت غیر مجاز از حساب ۷۰ نفر در سراسر کشور

با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا شهرستان خدابنده انتقال داده شد.
آفتاب‌‌نیوز :

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از شناسایی و دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب دیگران می‌کرد، خبر داد. او گفت: این متهم با طراحی و انتشار ربات‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی به حساب بیش از ۷۰ نفر در سراسر کشور دسترسی پیدا کرده بود.

سرهنگ محسن غنیمتی فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده از توابع زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی از طریق فضای مجازی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی نسبت به شناسایی متهم اقدام شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی در شبکه‌های اجتماعی، با طراحی ربات‌های جعلی (ماهواره جیبی، صیغه‌یابی) شاکیه را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب وی کم شده است.

وی عنوان کرد: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا شهرستان خدابنده انتقال داده شد.

سرهنگ غنیمتی ادامه داد: باتوجه به حرفه‌ای بودن متهم، بدواً سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف، و بیان نمود با طراحی و انتشار ربات‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی و هدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران نموده که در این راستا به اطلاعات بیش از ۷۰ فقره کارت بانکی افراد در سراسر کشور دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت مبالغی از حساب آن‌ها کرده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده با بیان اینکه شهروندان باید مراقب باشند تا در دام مجرمان سایبری نیفتند، گفت: حفظ و نگهداری کارت بانکی و اطلاعات آن یک ضرورت است، کاربران به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در هنگام خریدهای اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین