کد خبر: ۶۰۴۵۷۴
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
دولت ونزوئلا قصد دارد برای مقابله با تهدیدات کلمبیا، حضور نظامی در مرز با این کشور را تقویت کند.
آفتاب‌‌نیوز :

دولت ونزوئلا دستور برگزاری رزمایش نظامی را با هدف مقابله با تهدیدات از سوی کلمبیا یا هر گروه شبه نظامی که مرز میان دو کشور را تهدید می‌کند، صادر کرد.

این رزمایش پس از آن صورت می‌گیرد که «ایوان دوکیو» رئیس جمهور کلمبیا به شدت از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا انتقاد کرد.

رئیس جمهور کلمبیا از کشورهای منطقه خواسته بود تا با اتخاذ اقداماتی به «بازگرداندن دموکراسی» به ونزوئلا کمک کنند.

مادورو در واکنش نیز اعلام کرد که کلمبیا تهدید نظامی جدی علیه ونزوئلا به شمار می‌آید و این موضوع نه به دلیل اظهارات خصمانه رئیس جمهور این کشور بوده بلکه به دلیل حمایت نظامی است که آمریکا از کلمبیا انجام می‌دهد.

مادورو همچنین ابراز تمایل کرد که با استقرار تعداد قابل توجهی از نظامیان این کشور از مرزهای ونزوئلا در برابر جنایت‌ها از جمله قاچاق مواد مخدر حفاظت کند.

مقامات اعلام کردند که تقویت حضور نظامی ونزوئلا در مرز را کلمبیا ضروری است. این در حالی است که مخالفان، حضور نظامی ونزوئلا در مرز با کلمبیا را محکوم کرده‌اند.

روابط ونزوئلا با کلمبیا چندین سال است که با چالش مواجه بوده و دلیل آن استقرار چندین پایگاه نظامی آمریکا در خاک کلمبیا است که کاراکاس آن را تهدیدی برای خود می‌داند.

بعد از امتناع آمریکا از پذیرش مشروعیت ریاست جمهوری شش ساله نیکلاس مادورو که به تازگی آغاز شده، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا خود را به صورت غیرقانونی رئیس جمهور این کشور خواند و با حمایت مستقیم آمریکا و چند کشور دیگر دست به اقداماتی از جمله کودتا و جلب حمایت نظامیان علیهمادورو زد که همگی آنها تاکنون شکست خورده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x