کد خبر: ۶۰۵۳۱۸
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
در اعتراض به درگیری مرزی دیروز؛

کاردار سفارت هند در پاکستان دوباره احضار شد

وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت هند را دوباره احضار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به درگیری های نیروهای مرزبانی هند در امتداد خط کنترل مرزی که منجر به کشته شدن ۳ سرباز پاکستانی شد، کاردار سفارت هند را بار دیگر احضار کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان در این خصوص اعلام کرد که اسلام اباد مراتب اعتراض شدید این کشور را به وی ابلاغ کرده است.

این در حالیست که منابع پاکستانی دیروز تائید کردند که در جریان درگیری و تبادل آتش میان ارتش این کشور و نظامیان هندی حداقل ۵ نظامی هندی کشته شدند.

پاکستان در عین حال کشته شدن حداقل ۳ نفر از نظامیان خود در جریان این درگیری که دیروز پنج شنبه به وقوع پیوست را تائید کرده است.

«ژنرال آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان نیز در حساب کاربری خود در توئیتر ضمن تائید تبادل آتش با ارتش هند در منطقه پرتنش کشمیر گفته بود که درگیری میان دو طرف پس از شلیک از سوی نظامیان هندی آغاز شد و ارتش پاکستان نیز به اقدام هند واکنش نشان داد.

در عین حال ژنرال غفور اعلام کرده که تبادل آتش میان دو طرف همچنان ادامه دارد.

از زمان تشدید تنش اخیر میان هند و پاکستان طی چند هفته گذشته بر سر منطقه کشمیر، این نخستین تبادل آتش میان نیروهای ارتش دو کشور است.

هم هند و هم پاکستان مدعی مالکیت کل کشمیر هستند اما هر کدام بخشی از آن را در کنترل دارند.

پاکستان جامو وکشمیر را یک منطقه واحد به شمار می‌آورد، اما تقسیم این منطقه از سوی هند با واکنش تند مقامات اسلام‌آباد روبرو شده و تنش‌ها میان دو کشور را افزایش داده است.

طی چند روز گذشته تشدید تنش میان دهلی نو و اسلام‌آباد به اظهارات تهدیدآمیز طرفین علیه یکدیگر منجر شده بود و از جمله نخست وزیر پاکستان از آمادگی کامل نیروهای ارتش کشورش برای بروز جنگ احتمالی و درگیری در مقابل نیروهای هندی خبر داده بود.

با وجود آن که پاکستان از زمان آغاز تنش بر سر کشمیر اعلام کرده در نظر دارد تا از طریق دیپلماتیک این موضوع را پیگیری کند، اما فرمانده ارتش این کشور پیش از این هشدار داده بود که نیروهای ارتش ماجراجویی هند و تلاش برای تجاوز به پاکستان را قاطعانه پاسخ خواهند داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین