کد خبر: ۶۰۵۷۲۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵

دولت ترامپ به دنبال تمدید دائمی قانون استراق سمع عمومی

دولت ترامپ به دنبال آن است تا از کنگره بخواهد قانونی را برای همیشه تمدید کند که بر اساس آن، آژانس امنیت ملی این کشور اجازه جمع‌آوری اطلاعات و ضبط مکالمات تلفن‌های میلیون‌ها شهروند آمریکایی را خواهد داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا که واپسین روزهای کاری خود را در این سمت پشت سر می‌گذارد، در نامه‌ای به سناتورهای آمریکایی نوشته که از کنگره می‌خواهد تمامی بندهای قانون موسوم به آزادی ایالات متحده را مجددا تصویب و تمدید کند؛ قانونی که مدت اعتبار آن تا پایان سال میلادی جاری است.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود جمهوری‌خواهان ارشد در کمیته‌های کلیدی که بر تصویب این قانون نظارت دارند، از خواسته کوتس حمایت کرده‌اند.

در نامه مدیر فعلی اطلاعات ملی آمریکا که خطاب به اعضای ارشد کمیته اطلاعات و کمیته قضایی سنا نوشته شده، آمده است: حمایت جامعه اطلاعاتی و دولت را از تمدید دائم بندهای قانون آزادی آمریکا را که در دسامبر منقضی می‌شود، اعلام می‌کنم.

وی ادامه داد: این قانون اختیارات امنیت ملی کلیدی در اختیار جامعه اطلاعاتی قرار می‌دهد و ما تمایل داریم که در خصوص تصویب مجدد و تمدید دائمی آن با کنگره همکاری داشته باشیم.

کوتس در این نامه ادعا کرد که برنامه مربوط به ضبط مکالمات تلفنی متوقف شده اما دولت باید این اجازه را داشته باشد که در صورت نیاز این برنامه را از سر گیرد.

وی مدعی شد، آژانس امنیت ملی برنامه ذخیره جزئیات مکالمات تلفنی را به تعلیق درآورده و جزئیات مکالمات به دست آمده در چارچوب این قانون را حذف کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین