کد خبر: ۶۰۵۸۱۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

مذاکره مخفیانه آمریکا با یک مقام ارشد دولت ونزوئلا

خبرگزاری آسوشیتدپرس در خبری اختصاصی به نقل از یک مقام ارشد آمریکا اعلام کرد که دولت واشنگتن مذاکرات مخفیانه ای با رئیس حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

به ادعای روز دوشنبه این خبرگزاری، اعضای اصلی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال این تضمین هستند که در صورت موافقت با فشارهای آمریکا برای کنار گذاشتن مادورو از قدرت، با مجازات روبرو نشوند.

این مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که "دیوسدادو کابیو" رئیس حزب حاکم ونزوئلا و دومین مقام قدرتمند این کشور پس از مادورو ماه گذشته در کاراکاس با فردی دیدار داشته که ارتباط نزدیکی با دولت ترامپ دارد. گفته شده دیدار دومی نیز برنامه ریزی شده اما هنوز انجام نشده است.

هنوز مشخص نشده که آیا نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا این مذاکرات را تایید کرده یا خیر؟.

کابیو 56 ساله یک میانجی گر مهم قدرت در ونزوئلا اخیرا نفوذش در دولت و نیروهای امنیتی افزایش یافته اما از سوی آمریکایی ها با اتهام فساد مالی و قاچاق مواد مخدر روبرو بوده است.

این مقام آمریکایی در ادامه تاکید کرد: تحت هیچ شرایطی واشنگتن به دنبال حمایت از کابیو برای جانشینی مادورو نیست. هدف کاخ سفید افزایش فشارها به دولت کاراکاس است.

وی عنوان کرد، تماس های مشابهی نیز با دیگر مقامات ارشد ونزوئلا در جریان بوده و واشنگتن به دنبال شنیدن حرفهای این مقامات در مورد گزینه کنار گذاشتن مادورو و موافقت آنها با طرح انتقال قدرت است.

ونزوئلا به دنبال فشارهای اقتصادی و غیرقانونی آمریکا علیه این کشور با مشکلات و بحران اقتصادی مواجه شده است.بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دست کم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلای خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین