کد خبر: ۶۰۵۸۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

واکنش صادقی به دعوای لفظی آملی‌لاریجانی و آیت‌الله‌ یزدی

محمود صادقی نماینده لیست امید در مجلس با اشاره به انتقادات آیت الله یزدی به آملی لاریجانی گفت: هر چیزی یک زمانی دارد ‌و وقتی در زمان مناسب خودش اقدام و برخورد نمی شود و از وقت مناسب فاصله پیدا می کند عملا تاثیری ندارد و این شائبه ایجاد می شود که شاید مطرح کردن آن بیش‌تر جنبه سیاسی دارد تا جنبه اصلاحی.
آفتاب‌‌نیوز :

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: مفاد حرف آیت الله یزدی درست است ولی چرا زمانی که فرد در مصدر کار هست آن موقع نقد نمی شود و اتفاقا به شدت منتقدین در همان زمان مورد تخریب قرار گرفتند.

وی بیان کرد: سال‌های سال است که انتقاداتی نسبت به اعمال قوه قضاییه و رییس سابق مطرح بوده است و بعضی از چیزهای که الان آقایان مطرح می کنند همان موقع هم در مرعا ‌و منظر شان در حال انجام بود دلیل اینکه چرا آن موقع مغفول واقع شده است و دیده نشده است و در زمان دیگری آن هم به شکل نسبتا اغراق شده بیان می شود جای سوال دارد.

واکنش صادقی به دعوای لفظی آملی‌لاریجانی و آیت‌الله‌ یزدی

صادقی تاکید کرد: اینگونه رفتار این علامت سوال را ایجاد می کند که شاید انگیزه ها انگیزه های اصلاحی نباشد و مقاصد سیاسی و جناحی مطرح باشد.

وی در مورد عملکرد صداوسیما در همین زمینه گفت: زمانی که بنده موضوع حساب ها را مطرح کردم خود صداوسیما واکنش های منفی و تخریب های را علیه بنده داشت ولی الان هر نکته ای را که شاید تخلف هم نباشد بزرگ و مطرح می کنند. این رفتار نیز این سوال را مطرح می کند که چرا تغییر رویه داده اند؟

صادقی تصریح کرد: آیت الله یزدی در جایگاهی بودند که تخلفات را می دیدند اینکه چرا آن موقع بیان نمی کردند جایی سوال دارد؟ انتقاد آزاد است و نباید کسی به صرف انتقاد مورد هجمه قرار گیرد و نباید بیان دیدگاه‌ها را محدود کنیم ولی مسئولیت ها در این میان بسیار مهم است. افرادی همانند آقای یزدی اگر سالهاست از جریانی اطلاع داشتند و سکوت کردند بعد این انحراف ها ایجاد شده است را باید خودشان پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: خود آقای یزدی از کسانی بودند که وقتی به عنوان عضو هیات نظارت شورای نگهبان مسئولیت داشتند و در مقاطعی از برخی از کاندیداها آشکارا حمایت کردند و در سمت عضو جامعه مدرسین با صدور بیانیه از افرادی حمایت کردند اما بعد که اوضاع عوض می شود خود وی از منتقدان همین افراد می شوند.

این نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: این انحرافات از زمانی آغاز می شود که خود فرد از حدود قانون تخطی می کند جایگاههای که جایگاه نظارتی است باید بی طرفانه اینها را ببینند و در زمان خودش مانع آن شوند. وقتی تخلفی شروع می شود و در زمان خودش مورد رسیدگی قرار نمی گیرد و کسی حرف نمی زند به اینجا کشیده می شود. در این دوره هشت ساله و البته قبل از آن به محض اینکه فرد انتقادی می کرد به سرعت پرونده تشکیل می شد. از خود بنده بیش از ۲۰شكايت از طرف قوه قضاييه انجام شده است آن هم به اين دليل كه يا در نطقم يا در مطلبي موضوعي را بيان كرده ام.

وي اضافه كرد: در حال حاضر تغييراتي در قوه قضاييه ايجاد شده است آقاي رئيسي آمده اند و به نظر مي آيد كه فضا بازتر شده است و اميدواريم همهت به قانون برگردند. يعني اگر مسئولان در حوزه رفتاري خودشان به قانون برگردند اينگونه مسائل پيش نمي آيد و با گفتن حرف يا اظهارنظري براي جامعه شائبه ايجاد نمي شود.

وي تصريح كرد: به نظر مي رسد كه نبايد افراد مصونيت داشته باشند اگر اطلاعي وجود دارد گزارشي هست و شواهدي وجود دارد بدون ملاحظه و در چارچوب قانوني و مستند بايد به آن رسيدگي شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین