کد خبر: ۶۰۶۰۶۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
پس از ۵ نوبت در مزایده عمومی؛

"هواپیمایی ایرتور" فروخته شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سهام شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال ۱۳۹۴ و در نوبت پنجم عرضه از طریق مزایده عمومی در فروخته شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

«فرهاد دژپسند» روز گذشته در نامه‌ای به «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور درباره روند واگذاری شرکت هواپیمایی ایرتور که برخی مدعی بودند با قیمت نازل واگذار شده، اظهارداشت: ۹۵ درصد سهام شرکت ایران‌ایرتور پس از چند جلسه بررسی در هیأت واگذاری، براساس مصوبه جلسه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۸۹ هیأت از طریق برگزاری مزایده در فرابورس عرضه و به شرکت «هسایار» ۸۰ درصد و «احیا صنایع خراسان» ۱۵ درصد فروخته می‌شود.

وی افزود: خریداران پس از پرداخت حصه نقدی و تحویل شرکت نه تنها در شرایط نامناسب و در حال فروپاشی شرکت توفیق چندانی کسب نمی‌کنند بلکه از عهده پرداخت اقساط سازمان خصوصی‌سازی هم برنمی‌آیند تا اینکه این سازمان براساس قرارداد فی‌مابین، برای وصول مطالبات خود سهام در وثیقه را برای فروش به مزایده می‌گذارد.

دژپسند اضافه کرد: سهام در وثیقه سازمان خصوصی‌سازی برای وصول مطالبات، سه بار در سال ۱۳۹۳ به عرضه عمومی گذاشته می‌شود ولی استقبال نمی‌شود و در نوبت بعد بهای پایه تعدیل می‌شود ولی باز خریداری وجود نداشته تا اینکه در نوبت پنجم در سال ۱۳۹۴ با قیمت پایه نوبت چهارم یک نفر تمایل به خرید نشان می‌دهد و سهام را از طریق شرکت در مزایده عمومی خریداری می‌کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه خود تصریح کرده که خریدار بعدی نه تنها همه اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کند بلکه شرکت را به طور کامل متحول کرده و یک شرکت ورشکسته و در حال نابودی را به شرکتی سرحال و کارآمد تبدیل می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
0
11
قیمت چند؟ بازهم 6000 میلیارد تومان تخفیف دادید؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
0
9
اموال عمومی با قیمت بسیار نازل به افراد خاص فروخته میشوند!!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
0
4
جالبه که ایشون اینقد مطمئن راجع به پرداخت اقساط از طرف خریدار صحبت میکنه؟
وحید توکلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
2
0
بسیار کار پسندیده انجام شده است
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین