کد خبر: ۶۰۶۲۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷

دلیل مخالفت برخی نمایندگان با افزایش تعطیلات رسمی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به دلایل رد طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها گفت: برخی در کمیسیون پیشنهاد تعطیلی شنبه را نیز دادند که از نظر فقهی با مشکل مواجه می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

مسعود رضایی با اشاره به رد شدن طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: این موضوع با حضور کارشناسان دولت و نمایندگان مجلس مطرح شد و پس از ارائه نظرات مخالف و موافق در نهایت در کمیسیون اجتماعی رد شد.

وی با اشاره به دلایل رد این طرح گفت: یکی از دلایلی که سبب رد این طرح شد، تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه در دیگر کشورهای دنیا بود که در صورت تصویب طرح ارتباط و مراوده با دیگر کشورهای دنیا با 4 روز تاخیر انجام می‌شد.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع نه تنها مراودات سیاسی و اقتصادی بلکه امور روزمره مردم را هم با مشکل مواجه می‌کند به طور مثال تصور کنید برای تهیه بلیت یک مسافرت ساده یک شهروند باید 4 روز معطل بماند.

رضایی با اشاره به دیگر دلایل رد این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: تصویب این طرح روند کاری کارمندان را نیز با مشکل مواجه می‌کرد چراکه در حال حاضر یک کارمند باید هفته‌ای 48 ساعت کار کند که بین 6 روز کاری تقسیم می‌شود اما اگر یک روز تعطیل شود این ساعت در 5 روز باید انجام شود.

وی با بیان اینکه افزایش ساعت کارمندان هزینه‌های زیادی برای دولت دارد، عنوان کرد: علاوه بر بحث هزینه و انرژی بازدهی کار کارمندان نیز در صورت تعطیلی یک روز و افزایش ساعت کارمندان کاهش می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره امکان مطرح شدن طرح در صحن علنی گفت: اگر کمیسیون اجتماعی کمیسیون اصلی بررسی موضوع باشد، با رد این طرح در مجلس مطرح نمی‌شود اما اگر کمیسیون اجتماعی، کمیسیون فرعی باشد امکان طرح در صحن علنی است.

رضایی درباره افزایش یک روز تعطیل در هفته علاوه بر جمعه نیز افزود: از نظر ما همان جمعه برای تعطیلی کفایت می‌کند اما برخی در کمیسیون پیشنهاد تعطیلی شنبه را نیز دادند که از نظر فقهی با مشکل مواجه می‌شود و در حال حاضر موضوع مورد بحث نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین