کد خبر: ۶۰۶۵۱۸
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز 25 مرداد همزمان با تهران در حالی در تمام استان‌های کشور برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون عید غدیر، وجود شایعات فراوان در فضای مجازی، گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به کشور، روز جهانی مسجد، برجام، اینستکس و مناسبت‌های سیاسی داخلی و خارجی اشاره کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزرا شد، اظهار کرد: تقوایی در اسلام مورد تاکید است که همه جانبه باشد و در تمام عرصه‌های زندگی مومنین رعایت شود؛ تقوا باید بصیرت افزا باشد و مومنین را به سمت انجام تکالیف و وظایفش سوق دهد.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت، خاطرنشان کرد: دولت اعتدال 6 سال فرصت برای خدمت به مردم داشت و دو سال دیگر نیز فرصت دارد تا برنامه‌های خود را به پایان برساند و پروژه‌ها را تکمیل کند؛ رهنمودهای رهبری چراغ راه هدایت دولت باید باشد و امیدواریم دولتمردان راه شهیدان باهنر و رجایی را در پیش بگیرند.

امام جمعه قم عنوان کرد: مسئولان و دستگاه‌ها باید نسبت به دیانت مردم حساس باشند، در روایات آمده است که مردم به حاکمان و مسئولان خود بیش از پدارنشان شبیه هستند و این نشان دهنده اهمیت کار مسئولان در مسائل فرهنگی و دینی است.

وی افزود: حجاب یک حکم شرعی و امر قانونی است و باید دستگاه‌های دولتی و مسئولان نسبت به این امر حساس باشند و به وظایف خود عمل کنند؛ دشمنان در امر اقتصادی و نظامی نتوانستند جمهوری اسلامی ایرانی را شکست دهند و اسلام ستیزان هجوم خود را در برابر فرهنگ مردم قرار دادند و به دنبال سوق دادن جوانان به هوس‌های بی ارزش است.

آیت الله سعیدی بیان کرد: دشمن با مسائل ضد فرهنگی به دنبال از بین بردن ارزش‌های اسلامی و فرهنگی است و باید همه مردم علی الخصوص جوانان، خاکریزها را در جبهه فرهنگی قرار دهند؛ بدخواهان جمهوری اسلامی بدانند که مردم شریف ایران و جوانان غیرتمند در این عرصه نیز دشمن را زمین گیر می‌کنند و شکست خواهند داد.

امام جمعه شیراز: انقلابی بودن یعنی پیرو محض ولی امر باشیم

به گزارش ایسنا، آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه اولین روز شهریور شیراز، با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در مورد ویژگی‌های فرد مومن، تاکید کرد رفتار افراد در اوج عصبانیت، خشنودی و برخورداری از قدرت و تصمیماتی که در چنین حالاتی گرفته می شود، درجه ایمان فرد را نشان می دهد.

دژکام در ادامه گفت: امروز همه ارکان نظام اگر طوری رفتار کنیم که ولایت با ولی امر است چرا که ما به اسلام و انقلاب اسلامی ایمان آورده ایم، در این صورت هیچ لطمه ای از سمت دشمن به ما نمیخورد؛ آنچه در حکمیت و نهروان و صفین حادث شد از نادانی امت نسبت به امر ولی امر حادث شد.

امام جمعه شیراز با اشاره به آغاز هفته دولت و دیدار مسئولان هیئت دولت با مقام معظم رهبری و نکات مطرح شده از سوی رهبر انقلاب، گفت: چند چهارچوب مهم در نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است که باید تلاش دولتیان معطوف به آن باشد.

او ضمن قدردانی از تمام اقدامات خوب دولتهای گذشته و حاضر در مسیر تحقق استراتژی های مد نظر رهبری، گفت: هیچ وقت نباید کار خوب و خدمت را ناسپاسی و ضایع کرد؛ این باعث ناامیدی کسی خواهد شد که کار خوب انجام می دهد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه آخرین نقطه فشار دشمن تحریم است و دلیل آن قدرت اقتصادی دشمن است، لزوم توانمندی اقتصادی را خاطرنشان و اضافه کرد: ما با کشورهایی معامله داریم اما رفتارهایی میبینیم که مطلوب نیست، اگر قدرت اقتصادی بالایی داشته باشیم میتوانیم بگوییم نکن؛ عزت و عظمت ما در اقتصاد مقاومتی تحقق میابد.

وی ادامه داد: مسئله دوم مقابله با رانتخواری و فساد اداری و اقتصادی است؛ این موضوع مردم را خسته کرده، از چندین دور قبل در مجالس و دولتها همیشه این مطلب را مردم و نمایندگان مطرح میکردند که باید نظام اداری از فساد خالی شود؛ حرکت در این راستا حرکت چندان قوی‌ای نبوده است.

دژکام با بیان اینکه گاهی یک مگس وسط غذا بنشیند کسی دلش نمی نشیند بخورد، گفت: قائل به فساد سیستمی نیستیم، اما کسانی هستند که مثل مگس وسط غذای خوب می افتند، باید قبل از قوه قضائیه دولت با استفاده از نظارت و حراست و ... که در اختیار دارد به میدان بیاید.

نماینده ولی فقیه با اشاره به حرکتهای خوب دستگاه قضایی، گفت: رهبر معظم در مبارزه با فساد فرمود دانه درشتها را بگیرید؛ اینکه افراد معمولی را بگیریم باعث میشود که کار بزرگتر زمین بماند؛ آنهایی که با استفاده از قدرتشان و لابیهایی که میکنند حق مردم را ضایع میکنند باید طعم برخورد قاطع را بچشند.

امام جمعه شیراز با قدردانی از موفقیتهای صدا و سیمای فارس در عرصه ملی و با اشاره به سامانه موشکی جدید ایران اسلامی و خصوصیت های این سامانه، گفت: کار جوانان عزیز و فن آوران ایران اسلامی بسیار ارزشمند بود و چشم ما به آنان روشن است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان: هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: در برابر شایعات اولین وظیفه این است به ظن و گمان‌های باطل اعتنا نکنیم، ظن و گمانه‌های باطل زمینه شایعه‌سازی است.

وی ضمن تبریک هفته دولت بیان کرد: هفته دولت فرصتی است که مسئولین در یک سالی که گذشت خود را محک بزنند و ببینند در مقایسه با سال قبل رشد داشته‌اند یا خیر، اگر رشدی نداشتند استغفار کنند و در مسیر رشد قدم بردارند، هفته دولت فرصتی است تا کارگزاران نظام به کارنامه خود مروری داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است، از سوی دیگر فرصتی است که مسئولین مسیر آینده را برنامه‌ریزی کنند.

عبادی زاده اظهار کرد: یکی از موانع رونق تولید سنگ‌اندازی برای فعالان اقتصادی است، باید راه را برای فعالیت اقتصادی فعالان اقتصادی تسهیل کرد.

وی در خصوص حواشی مسئله انتخابات افزود: رهبر توصیه فرمودند مسئولین از حواشی پرهیز کنند و به اصول بپردازند و به اولویت‌ها توجه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: خواهش می‌کنم جامعه را زودتر از موعد ملتهب مسائل انتخاباتی نکنیم، دولتمردان و گروهای سیاسی نیز در این زمینه مراقبت کنند و خود را زودتر از موعد وارد حواشی انتخاباتی نکنند.

امام جمعه موقت بوشهر: مبارزه با ویژه خواری ضرورت دارد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بوشهر، گفت: تقدس بنیان خانواده در اسلام بسیار مورد تاکید است و در این باره زن و مرد هر دو وظایف و مسئولیت هایی بر عهده دارند.

وی با اشاره به اهمیت حفظ خانواده، اظهار کرد: دشمنان راه مقابله را یاد گرفته و تقدس زدایی از بنیان خانواده در دستور کار خود قرار داده اند.

جمالی بیان کرد: امروز مسائلی چون ازدواج سفید، زیر سوال بردن احترام و جایگاه مقدس پدر و مادر و ترویج بد حجابی در جامعه را رواج داده اند که باید خیران و نیکوکاران بسترساز تشکیل خانواده و تحکیم بنیان خانواده باشند.

خطیب جمعه موقت شهر بوشهر با اشاره به اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت های استان یادآور شد: جوانان متعهد و متخصص زیادی داریم که زمینه اشتغال برای آنان فراهم نیست، در استانی همچون بوشهر که پذیرای جمعیت زیادی از افراد از استان های دیگر جهت اشتغال است این موضوع قابل قبول نیست.

جمالی با تاکید بر عدالت اجتماعی و مبارزه با ویژه خواری گفت: اقدامات خوبی توسط قوه قضائیه انجام شده که البته این آعاز راه است، قطعا چنین اقدامات روحیه امید را در جامعه تقویت می کند.

امام جمعه موقت بوشهر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید بر پرهیز از خام فروشی دارند و اینکه باید فرآورده های نفتی جایگزین آن شود، بنابراین استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی می تواند در تولیدات فرآورده های نفتی پیشگام باشد.

وی تصریح کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که غلبه بر جمهوری اسلامی ایران با جنگ نظامی میسر نیست بلکه با نفوذ فرهنگی می تواند به موفقیت برسد، بنابراین مسئولان محترم فرهنگی اقدامات ضدفرهنگی دشمن را جدی گرفته و منافذ حضور دست های دشمن را ببندند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x