کد خبر: ۶۰۷۶۴۳
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
فرمانده انتظامی استان البرز از بازداشت اعضای باند زمین‌خواری خبر داد که اقدام به سندسازی و فروش املاک بلاصاحب به ارزش دو هزار میلیارد ریال کرده بودند.
آفتاب‌‌نیوز :

 سردار عباسعلی محمدیان با اعلام خبر بازداشت دو زمین‌خوار در استان البرز درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره پرونده ازشعبه 22 بازپرسی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم خاص کرج، تحت عنوان تصرف عدوانی ملک مسکونی ـ تجاری در منطقه حصارک کرج توسط دو اوباش سابقه‌دار، دستگیری آنها در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: متهمان در یک عملیات پلیسی منسجم و هماهنگ دستگیر و در بازجویی‌ها اعتراف کردند ملک را از دو نفر از آشنایان خود در قبال تحویل مقادیری اشیاء آنتیک و قیمتی خریداری کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در ادامه پرونده متهمان برای رسیدگی تخصصی و احراز صحت موضوع و نیز با توجه احتمال زمین‌خواری و ارتکاب جرایم دیگری ازطرف، به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی ارسال شد که بلافاصله به دلیل اهمیت موضوع و اولویت مبارزه با جرایم اقتصادی، بررسی وضعیت مالکیت ملک و شناسایی هویت آخرین متصرفان یا مالکان ملک انجام و مشخص شد ملک متعلق به فردی است که در سال 85 فوت کرده و فرزندان مالک نیز در خارج از کشور سکونت دارند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده مدعی بودند ملک را در قبال تحویل وسایل و لوازم یدکی خودرو و اشیاء آنتیک و قیمتی به ارزش 20 میلیارد ریال و قرار پرداخت 30 میلیارد ریال وجه در زمان انتقال سند خریداری کرده‌اند اما از آنجایی که کارشناسان مسکن، ارزش ملک را بالغ بر500 میلیارد ریال برآورد کردند، ظن مأموران به صوری بودن معامله به یقین تبدیل شد.

محمدیان ادامه داد: متهمان در ابتدا قصد معرفی فروشنده یا فروشندگان جعلی را نداشتند که پس از احراز صوری بودن معامله ناگزیر به برملاکردن هویت متهمان اصلی شدند که در بررسی سوابق آنها مشخص شد، هردو متهم معرفی‌شده سابقه‌دار و دارای چندین سال محکومیت زندان هستند که در حال حاضر نیز آدرس مشخصی از آنها وجود ندارد و در قرارهای خود با همدستان و خریداران بسیار حساب شده و با برنامه‌ریزی عمل می‌کنند به نحویکه ردی از خود به جا نگذاشته‌اند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: کارآگاهان با اقدامات پلیسی گسترده و بررسی جوانب کار، یکی از متهمان را در منطقه 45 متری گلشهر در حال بازدید از یک باب ملک مسکونی شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و از متهم تعداد زیادی مدارک جعلی، کپی اسناد و مدارک مربوط به ملک فوق به همراه یک سری مدارک مربوط به املاک ارزشی بلاصاحب که طی چند مرحله خرید وفروش بین اعضاءباند وبستگان، اقدام به تهیه سند مالکیت برای آنها شده بود، کشف شد.

وی ادامه داد: متهم دستگیر شده در ابتدا منکر اتهامات خود و خرید و فروش صوری ملک و جعل امضاء شد اما با توجه به کشف اسناد و مدارک و نیز اعترافات همدستانش، به جعل امضاء و مدارک و تنظیم مبایعه‌نامه صوری به نام یکی از اقوامش که مردی مسن و در بستر بیماری است اقرار کرد و گفت که پس از جمع‌آوری کپی اسناد، مدارک و نمونه امضاء مالک اصلی ملک، مبایعه‌نامه اولیه را به نام فامیلش ثبت کرده و سپس با مشارکت همدستش که از زندانیان فراری و دارای سابقه جعل و کلاهبرداری بود ودو نفر اوباش دستگیر شده که ادعای مشارکت را در ملک داشتند ، اقدام به سندسازی زمین موردنظر برای اعضای باند کردند.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات پلیسی گسترده، متهم ردیف چهارم نیز دستگیر و با توجه به اهمیت موضوع و احتمال اینکه متهمان با سندسازی و تهیه اسناد جعلی اقدام به تصرف املاک بلاصاحب دیگر کرده‌اند، تحقیقات تکمیلی از تمامی اعضای باند انجام شد.

محمدیان یادآور شد: در تحقیقات محرز شد متهمان با همین شیوه و شگرد قصد تصرف وت ملک چند ملک با ارزش مالی زیاد را درکرج، شهرهای استان تهران و تهران بزرگ داشته‌اند همچنین در منطقه گلشهر کرج با تصرف پنج قطعه زمین به مساحت 22 هزار و 700 متر مربع و استقرار نگهبان ودیوارکشی اقدام به تهیه اسناد جعلی برای آنها کرده‌اند.

رئیس پلیس استان البرز تصریح کرد: در این رابطه دو نفر دیگر از متهمان که از جاعلان حرفه‌ای و تحت تعقیب اداره مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز در یک عملیات مشترک و ضربتی دستگیر شدند که در استعلامهای صورت گرفته مشخص شد دارای 21 فقره پرونده در شعبات مختلف دادگاه و دادسراهای استان البرز به اتهام جعل و کلاهبرداری هستند.

به گفته وی، با دستگیری اعضای این باند 6 نفره بالغ بر دو هزار متر مربع زمین و 6 باب مغازه به ارزش تقریبی دو هزار میلیارد ریال رفع تصرف شد و متهمان تحویل مراجع قضائی شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین