کد خبر: ۶۰۷۷۷۷
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

اسکنر موبایلی از گوگل پلی‌استور حذف شد

اپلیکیشن اسکنر موبایلی با بیش از ۱۰۰ میلیون بار دانلود تحت تاثیر تبلیغات بدافزاری از پلت‌فرم گوگل پلی استور حذف شد.
آفتاب‌‌نیوز :

با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از حریم خصوصی و مسائل مربوط به امنیت سایبری، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری با تحت بررسی قرار دادن فاکتورهای مختلف، در تلاشند تا علاوه بر آگاهی بخشیدن به کاربران در فضای مجازی، شرکت‌های توسعه دهنده اپلیکیشن‌های مختلف را نیز وادار به برطرف کردن حفره‌های امنیتی و همچنین افزایش امنیت سایبری کنند.

بر اساس گزارش gadgets.ndtv، به نظر می‌رسد که کارشناسان و متخصصان در شرکت کاسپرسکی فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام کرده‌اند که این غول تکنولوژی اپلیکیشن Camscanner را به عنوان یک اسکنر موبایلی که بالغ بر ۱۰۰ میلیون بار دانلود را برای خود به ثبت رسانده بود، تحت‌تاثیر تبلیغات بدافزاری از پلتفرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور حذف کرده است تا دیگر تبلیغات بدافزاری موجب گمراهی کاربران ناآگاه این نرم افزار و قربانی اهداف هکرها و مجرمان سایبری نشود.

البته این نخستین باری نیست که گوگل برخی اپلیکشن‌های مشکوک و آلوده به بدافزار را از فروشگاه اینترنتی اختصاصی خود پاک کرده است. پیشتر هم پس از آنکه متخصصان گوگل در می یافتند که نرم افزارهای ارائه شده توسط پلی استور گوگل، کاربران را با مشکل روبرو می کند، به حذف آنها اقدام می‌کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین