کد خبر: ۶۰۷۸۹۸
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خواستار تشدید مجازات خرده فروشان موادمخدر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار مسعود زاهدایان درباره مجازات‌های فعلی خرده فروشان موادمخدر و بازگشت چندباره آنان به خرده فروشی اظهارکرد: در این زمینه اصلاح قانون در حال پیگیری است، چراکه در قانون فعلی مجازات خرده فروشان، مجازاتی قوی نیست و برخورد با این افراد با توجه به وزن‌های مختلفی که مواد را توزیع می کنند، ضعیف است.

وی نقش خرده فروشان در بازار مصرف موادمخدر را کلیدی و اساسی دانست و گفت: گرچه پلیس با دانه درشت‌ها و قاچاقچیان عمده برخورد می کند، اما خرده فروشان نیز سهم زیادی در توزیع موادمخدر و به خصوص در دسترس قرار گرفتن آن دارند که باید جلویشان گرفته شود.

زاهدیان با تاکید بر اینکه باید بتوانیم امنیت را در جامعه ارتقاء دهیم، ادامه داد: در همین راستا نیز باید با خرده فروشان برخورد جدی‌تری صورت بگیرد و به همین دلیل درخواست کردیم که افزایش مدت حبس این افراد و نیز تغییر محل نگهداری آنان در قانون پیش بینی شود.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در مورد تغییر محل نگهداری خرده فروشان نیز گفت: درخواست ما این است که محل نگهداری خرده فروشان از زندان به اردوگاه منتقل شوند، چرا که در اردوگاه هم دسترسی این افراد محدودتر است و هم می توان یکسری آموزش‌های خاص را به این افراد ارائه داد تا دیگر سراغ چنین اعمالی نروند، از طرف دیگر در اردوگاه می توان از ظرفیت این افراد برای کارآفرینی استفاده کرد که همین امر سبب می شود پس از آزادی افراد بتوانند دست به کارهای دیگری بزنند.

وی در مورد اینکه آیا امکان نگهداری خرده فروشان در اردوگاه وجود دارد یا خیر به ایسنا گفت: در ماده ۴۲ قانون مبارزه با موادمخدر آمده که به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود که بخشی از محکومان مواد مخدر را به جای زندان در اردوگاه‌های خاص (‌با شرائط سخت و عادی)‌نگهداری کند. بنابراین با توجه به عنوان محکومان موادمخدر می توان این افراد را نیز به اردوگاه انتقال داد و این محل صرفا برای معتادان متجاهر نیست.


زاهدیان در مورد اینکه چه زمانی این اقدامات انجام خواهد شد، اظهارکرد: با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر درحال پیگیری این مساله هستیم و امیدواریم به زودی اجرایی شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین