کد خبر: ۶۰۷۹۷۳
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

هشدار حاکم دبی در مورد توییت‌هایی که چهره امارات را تخریب می‌کند

حاکم دبی بعد از اظهارات و توییت‌های جنجالی برخی از مقامات اماراتی در باره اهداف امارات در یمن، هشدار داد که این گونه توییت‌ها می‌تواند همه دستاوردهای این کشور را بر باد دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

حاکم امارت دبی و نخست‌وزیر امارات خواستار کنترل شبکه‌های اجتماعی و ممانعت از انتشار مطالبی شد که برای این کشور در منطقه دردسر ایجاد می‌کند.

روزنامه البیان امارات عربی متحده شنبه (نهم شهریور) نوشت که محمد بن راشد آل مکتوم گفته است که «آوازه دولت امارات، [ملک] مُشاعی برای آن‌هایی که به دنبال جمع‌ کردن فالوورهایشان هستند، نیست».

او گفته است که امارات برای خود وزارت خارجه دارد و این وزارت‌خانه وظیفه‌اش رسیدگی به پرونده‌های خارجی و سخن گفتن به نیابت از دولت امارات است و می‌تواندسیاست خارجی این کشور را بیان کند.

او هشدار داده است که دولت امارات «گروهی از توییت‌کننده‌ها»، «میراث زاید» را حیف و میل کنند و دست به ایجاد آشوب و هرج و مرج در شبکه‌های اجتماعی بزنند.

حاکم دبی گفته این گونه اقدام‌ها، «دستاوردهایی که هزاران تیم برای آن‌ها زحمت کشیده‌اند»، نابود می‌کند.

از زمان درگیری‌ها شورای انتقالی جنوب یمن (مورد حمایت امارات) با دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در عدن طی سه هفته گذشته، برخی از مقام‌های سابق اماراتی به دولت هادی به شدت تاختند و اظهاراتی را به زبان آوردند که منجر به حملات لفظی بین ابوظبی و دولت منصور هادی شد.

یکی از این مقامات «ضاحی خلفان»، معاون سابق رئیس پلیس دبی بود که توییت‌های او علیه دولت هادی جنجال گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد.

او در یکی از توییت‌های خود نوشته بود: «منصور هادی و دولت وی ارزش یک سرباز اماراتی را هم ندارد. مشارکت ما برای خاطر دولت قانونی نبود. چیزی که من می‌دانم این است که برای خاطر پادشاهی [سعودی] بود».

خلفان در توئیتی دیگر از دولت منصور هادی خواسته بود که بخاطر متهم کردن امارات به حمایت از شبه نظامیان شورای انتقالی عذرخواهی کند و وعده داد که «اگر عذرخواهی نکند باید آن را ریشه کن کنیم».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین