کد خبر: ۶۰۸۶۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

واعظی: گزارشی از خرابکاری در سایت موشکی به ما نرسید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: گزارشی از خرابکاری در سایت موشکی به ما نرسیده است و به گفته کارشناسان نقص فنی باعث مشکل شده است.
واعظی: گزارشی از خرابکاری در سایت موشکی به ما نرسید
آفتاب‌‌نیوز :

سید محمود واعظی درباره این‌که برخی عنوان می‌کنند هنگام پرتاب ماهواره ناهید خرابکاری صورت گرفته است، گفت: در آخرین گزارشی که به دست ما رسیده است چیزی مبنی بر اینکه خرابکاری صورت گرفته مشاهده نشده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان: معمول این است که قبل از پرتاب ماهواره آزمایش‌هایی صورت گیرد تا هنگامی که پرتاب اصلی می‌خواهد اتفاق بیفتد دست‌اندرکاران این امر خاطرشان جمع باشد که مشکلی پیش نمی‌آید.

وی افزود: در زمانی که درحال تنظیم ماهواره بودند مشکلی پیش آمده که منجر به انفجار شده است. تا این لحظه مشکی عنوان شده فنی است و خرابکاری نیست.

واعظی تاکید کرد: البته طبیعی است که همیشه این گونه مسائل که پیش می‌آید بررسی‌های لازم صورت گیرد که دوستان در حال بررسی هستند.

وی با بیان اینکه احتمال خرابکاری هرچند که ضعیف باشد باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: تا این لحظه تمام گزارش‌هایی که به ما داده‌اند حکایت از آن دارد که یک اشکال فنی در این قضیه دخیل بوده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که در گذشته شاهد بودیم احمدی‌نژاد برای روسای جمهور آمریکا نامه نوشت و با واکنشی هم رو به رو نشد، اما چرا هنگامی که صحبت از مذاکره حتی تلفنی میان ایران و آمریکا می‌شود عده‌ای آن را خط قرمز اعلام می‌کنند و دلواپسان ابراز نگرانی می‌کنند، بیان کرد: در اینکه یک گروهی در ایران هستند، با هر اقدامی که دولت انجام می‌دهد مخالف هستند و هیچ اصولی هم برای این کار ندارند، شکی نیست.

وی ادامه داد: همین گروه هشت سال هم دولت دستشان بود و حمایت می‌کردند. چرا شما فقط همین یک نامه را می‌بینید؛ همین لوایح چهارگانه‌ای که خودشان طراحی و کارهایش را انجام داده‌اند امروز بزرگترین مخالفش هستند.

واعظی تاکید کرد: این دوگانی قابل قبول نیست، اما خب چه کار کنیم؟ به هرحال این‌ها هستند و باید در کنارشان زندگی کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
اسد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
0
1
اخه شما کاره ای نیستید که خبر بدهند
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین