کد خبر: ۶۰۸۶۸۸
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن در بعدازظهر امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ شهریور)، خبر داد و تأکید کرد که در ساعات شب احتمال ناسالم شدن هوای تهران برای گروه‌های حساس وجود دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، ۱۴ شهریور) بوده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است.

بر اساس این گزارش، به تدریج همراه با رشد ناپایداری روزانه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود. همچنین در طول روز، بین ساعات ۲ تا ۶ بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد؛ هرچند این شرایط موقتی خواهد بود، به تدریج با افزایش حجم ترافیک در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

رفته رفته تا نخستین ساعات روز جمعه، ۱۵ شهریور، از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد. با این وجود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، انتظار می‌رود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد.

همچنین احتمال می‌رود همراه با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف و افزایش جزئی دما در روز جمعه، شرایط برای شکل‌گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده شود که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت.

انتظار می‌رود در برخی اوقات روز پایانی هفته، به ویژه در بعضی ساعات شبانگاه، افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود که سبب خواهد شد وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین