کد خبر: ۶۰۸۷۴۶
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲

چگونه ذهن آماده‌ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟

همه می‌خواهند که پولدار و ثروتمند شوند بدون اینکه قدمی بردارند و تلاشی بکنند و در آخر هم ناکام و بدبین، همه افراد ثروتمند را قضاوت کرده و فکر می‌کنند که حقشان خورده شده است. این موضوع تنها مختص این دوره و زمانه نیست و همیشه وجود داشته و دارد؛ اما تعدادی از افراد بوده‌اند که بدون توجه به زمزمه‌های منفی اطرافیان راه درست را رفته و موفق شده‌اند.
چگونه ذهن آماده‌ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟
آفتاب‌‌نیوز :

اگر شما هم باور دارید که با سعی و تلاش می‌شود هر چیزی را به‌دست آورد و می‌خواهید پیشرفت کنید باید از ذهن خود این فرآیند را شروع کنید.

استیو سیبولد، یک ثروتمند خود ساخته و نویسنده کتاب «ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند؟»، از یک ترفند جالب برای تغییر زندگی‌اش استفاده کرد، او می‌نویسد:« اگر می‌خواهید ثروتمند شوید بهتر است یاد بگیرید ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند، من یکبار افکارم را تغییر دادم و پول به سمت من سراریز شد. تنها راه افکارثروتمند داشتن این است که، زندگی ثروتمندان را مطالعه و بررسی کنید» در ادامه هشت مورد تغییر در سبک زندگی را که استیو سیبولد به آنها عمل کرده را بررسی می‌کنیم. اگر می‌خواهید مثل استیو در کارهایتان موفق باشید، بهتر است این هشت مورد را مطالعه و به آنها عمل کنید.

دو یا حتی بیشتر منبع درآمد داشته باشید

ثروتمندترین‌ها همواره بر منبع درآمد تمرکز می‌کنند و به طور معمول آنها به یک منبع درآمد رضایت ندارند. همانطور که توماس سی کورلی نویسنده، در مطالعه چند ساله خود در مورد میلیونرهای خودساخته یافته، ( ثروتمندان به یک منبع درآمد واحد متکی نیستند).

او می‌نویسد: «اگر عادات خود را تغییر دهید، زندگی خود را تغییر داده‌اید.» او همچنین می‌نویسد ثروتمندان خودساخته حداقل شصت و پنج درصد سرمایه، تا سقف یک ملیون دلار را خودشان از راه شغل‌های نیمه وقت و پروژه‌ای بدست آورده‌اند.

دایره ارتباطی با ادم‌های موفق را وسیع‌تر کنید

ارتباطات شما مهم هستند، این موضوع حتی می‌تواند بر روی ارزش شخصیت شما هم تاثیرگذار باشد، در بیشتر موارد ارزش شما از نزدیک‌ترین دوستانتان به شما می‌رسد. ما مانند افرادی می‌شویم که با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم و به همین دلیل برندگان به برندگان جذب می شوند. کورلی می‌گوید: «برای انسان‌های ثروتمند این موضوع که با چه کسی معاشرت می‌کنند خیلی مهم است. هدف آنها ایجاد روابط با دیگر افراد با موفق است.» اگر نمی‌دانید افراد بسیار با انگیزه در شبکه شما وجود دارد، کورلی پیشنهاد می‌کند به یک گروه حرفه‌ای بپیوندید.

چگونه ذهن آماده‌ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟

برای سرمایه، پول پس‌انداز کنید

سرمایه پولی چیزی است که شما را به ابرثروتمند تبدیل می‌کند، کورلی می‌گوید: «تنها دلیل پس‌انداز کردن پول این است که روزی آن را سرمایه‌گذاری کنید. در حقیقت این موضوع که شما چقدر صرفه جویی می‌کنید و سرمایه گذاری می‌کنید، خیلی مهم است. رامیت ستی، کارشناس امور مالی شخصی در کتاب «من به شما یاد می دهم که ثروتمند شوید، به طور متوسط​​ میلیونرها سالانه 20 درصد از درآمد خویش را سرمایه گذاری می‌کنند. ثروت‌ آنها با مبلغی که هر سال بدست می‌آورند، اندازه‌گیری نمی‌شود؛ بلکه با نحوه ذخیره و سرمایه گذاری در طول زمان انجام می شود».

امور مالی خود را خودکارکنید

هنگامی که متعهد شدید پول خود را سرمایه‌گذاری کنید، ساده‌ترین راه برای منسجم کردن پول‌ها با گذشت زمان، اتوماتیک ساختن فرآیند است - به این معنی که شما باید قبل از دیدن موجودی حساب خود پول پس‌اندازتان را در حساب مخصوص انتقال دهید. به بیان ساده اگر شما در ماه 700 هزار تومان پس‌انداز کنید. در طول یک سال می‌شود 8 ملیون و چهارصد و اینگونه می‌توانید برای خود، سرمایه جمع کنید.

کارهایی که دوست ندارید هم انجام بدهید

اگر می‌خواهید پول بیشتری به‌دست آورید و در زندگی خود پیشرفت کنید، اولین قدم این است که باید از محیط راحتی و علایق خود خارج شوید. یکی از راه‌های بالابردن پتانسیل پول درآوردن این است که درباره حقوق خود مذاکره کنیم و بالاترین پیشنهاد را قبول کنیم. هنوز افرادی هستند که حتی درباره این موضوع صحبت هم نمی‌کنند. مطمئنا، مذاکره در یک تجارت می‌تواند دشوار باشد، اما پرداخت‌نکردن آنچه شما ارزش دارید می‌تواند به معنای تفاوت بین یک زندگی متوسط ​​و پولدار باشد. شماره یک چیزی که باعث می‌شود پتانسیل‌های درآمدی در آینده شما رقم بخورد و شما را سریع‌تر به 100 میلیون تومان برساند، این است که امروز چه مقدار پولی در می‌آورد.

روزانه 20 دقیقه به یادگیری مهارت جدید اختصاص دهید

کورلی یافته است که افراد ثروتمند یک ویژگی مهم دارند: آنها به پیشرفت خود اهمیت می‌دهند و برای آن وقت می‌گذارند. خواندن کتاب با موضوع ناآشنا، شرکت در کلاس یا پیوستن به یک گروه شبکه محلی، راه‌های خوبی برای توسعه یک مهارت جدید است. یک مربی سابق حرفه‌ای گوگل می‌گوید، در واقع یادگیری یک مهارت جدید می‌تواند به شما کمک کند تا شغلی را پایه‌گذاری کنید.

وقتی‌ کارهایی انجام می‌دهید که خارج از منطقه راحتی شما و خارج از آن حلقه علایق و سلایق باشند، باعث ناراحتی می‌شود. اما هر بار فعالیت جدیدی را انجام می‌دهید که باعث ناراحتی می‌شود، در واقع شما دارید حلقه خود را گسترش می‌دهید و رشد می‌کنید.

خودنمایی نکنید خود را بالا بکشید

کاردون یکی از ثروتمندان بیلیونر خود ساخته می‌گوید: «من تا زمانی‌که از مشاغل و سرمایه‌گذاری‌هایم مطمئن نشدم و درآمدهای چند جانبه ایجاد نکردم،اولین ساعت مچی و اتومبیل لوکس خود را نخریدم و همچنین ماشین تیوتای خود را هنوز دارم درحالی که می‌توانم گرون‌تر و بهترش را بخرم، سعی‌کنید در اصول و اساس کاری خود پیشرفت کنید نه در خرید کردن. وارن بافت سرمایه گذار افسانه‌ای، با همین استراتژی زندگی کرده و می‌گوید هیچگاه برای ساندویچ صبحانه بیشتر از سه دلار و هفده سنت خرج نکرده‌ام.

‌بزرگ فکر کنید

اگر انتظارات استثنایی شما همواره در حال بالا رفتن است و مدام دارید خود را به چالش می‌کشید پس در مسیر درستی هستید و در آخر، هیچ‌کس ثروتمند نخواهد شد مگر با رویاها و انتظارات بزرگ.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین