کد خبر: ۶۰۸۷۵۵
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

دادستان کل کشور: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن در برابر استکبار محض است

دادستان کل کشور با اشاره به ضعیف شدن جریان نفاق و نفوذ، گفت: امروز در کشور ما جریان نفاق و نفوذ ضعیف شده ولی از بین نرفته و به شکل جدیدی خود را در همه عرصه‌ها نشان می‌دهد.
دادستان کل کشور: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن در برابر استکبار محض است
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری امروز (پنجشنبه) در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله قدوسی در همدان، بسیاری از مفاسد در سه حوزه اقتصادی، سیاسی واخلاقی فرهنگی در کشور را با هدف ناراضی کردن مردم از طرف دشمنان خارجی و با کمک جریان داخلی دانست و اظهار کرد: دستگاه اطلاعاتی و امنیتی و دستگاه قضا بر روی آنها اشراف دارند و با این جریان‎ها برخورد می‌کنند.

وی تأکید کرد: تصور نکنید که برخی از این پرونده‌ها ریشه عادی دارند دشمن در راستای ناامید کردن مردم از هیچ وسیله‌ای فروگذار نمی‌کند تا مردم را نا امید کند.

منتظری با بیان اینکه دشمن عوامل خود را مسئول قرار داده و به هر وسیله‌ای متوسل می‌شود که در جامعه بذر ناامیدی و یاس را بپاشند، افزود: بحث امروز ما در دستگاه قضایی خط و مسیری است که شهید آیت الله بهشتی و شهید قدوسی برای ما ترسیم کردند و باید پاسدار خون این شهدا باشیم .

وی گفت: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن در برابر شیطان بزرگ است و به فرموده مقام معظم رهبری نباید به دشمنی که همه رفتارش خیانت در حق ملت ایران بوده اطمینان کرد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: فسادی که امروز دشمن به دنبال گسترش آن است نه تنها در حوزه اقتصاد نبوده بلکه در اخلاق و فرهنگ است که منشاء آن در فضای مجازی رها شده است.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد با حرکتی خزنده در مسأله حجاب، حجاب را در جامعه تنزل بدهد و ضعف در اطلاع‌رسانی ما باعث شده که دشمن از این خلل سوءاستفاده کند و اگر موردی از فساد هم باشد آن را خیلی بزرگ جلوه دهند و باعث نا امید کردن مردم و بی اثر کردن تلاش مدیران پاک دست شود.

منتظری با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی جلوه‌ای از قیام عاشورا بود، گفت: در طول چهل سال گذشته همگان شاهد و ناظر بودند که نقش مکتب خونین امام حسین(ع) در حرکت درآوردن مردم ایران و تقابل با استکبار جهانی بی‌بدلیل بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی جلوه‌ای از قیام عاشورا بود، افزود: در طول چهل سال گذشته همگان شاهد و ناظر بودند نسل دوم و سوم و چهارم انقلاب که نقش مکتب خونین امام حسین(ع) در حرکت درآوردن مردم ایران و امت اسلامی و مبارزه با ظلم و ستم و جهاد فی سبیل الله در تقابل با استکبار جهانی بی‌بدلیل بوده وهست.

دادستان کل کشور با بیان اینکه نزدیک به ۸۵۰ شهید تقدیم به انقلاب کرده است بیان کرد: شهرستان نهاوند نیز نزدیک به ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، شهیدانی که هدفی جز پیمودن راه امام حسین (ع) در اندیشه خود نداشتند شعارهایی که خواندند و حماسه‌هایی که آفریدند فریادی که زدند، جلوه‌ای از جلوه های قیام امام حسین (ع) است.

منتظری با بیان اینکه شهید قدوسی در زمان حیات خود منشأء خدمات علمی بسیاری بود، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام (ره) برای به وجود آوردن نظام قضایی متناسب جمهوری اسلامی، شخصیت ارزنده و برجسته آیت‌الله قدوسی را به عنوان دادستان کل کشور برگزیدند.

وی با اشاره به اینکه شهید قدوسی فردی متناسب برای مدیریت دادگاه انقلاب و برای به نظم درآوردن سیستم قضایی بودند که توانست در یک برهه بسیار حساس وارد دستگاه قضایی شود، مطرح کرد: در آن مقطع حساس زمانی یک جریان انحرافی در تلاش بود وارد دستگاه قضایی کشور شود امام امام (ره) این اجازه را ندادند.

وی با بیان اینکه شهدا رفتند و کاری کردند کارستان و به ما مژده دادند که نگران نباشید و مسیری را که آنها رفتند و ما هم باید به دنبال آنها حرکت کنیم، افزود: این وظیفه و مسئولیت ما را چند برابر می‌کند و وظیفه ما این است که آنگونه که شایسته نظام اسلامی است همه تلاش خود را بکنیم .

دادستان کل کشور با بیان اینکه ما در دستگاه قضایی و همه وهمه اگر کوتاهی کنیم مسؤلیت داریم و فردای قیامت باید جوابگو باشیم، افزود: نظامی که ثمره خون ۲۵۰ هزار شهید و ۵۰۰ هزار جانباز و ایثارگر و آزاده است باید همچنان سربلند و پیروز باشد وما نیز باید ادامه دهنده راه این شهدا باشیم و در مسیر آنها که رفتند حرکت کنیم.

منتظری در ادامه به شرایط تحریم ها هم اشاره کرد و افزود: مذاکره با آمریکا تسلیم شدن محض در برابر این شیطان بزرگ است و همچنان که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند نباید به دشمنی که همه رفتارش خیانت در حق ملت ایران بوده اطمینان کرد.

وی با اشاره به وجود ۱۱هزار قاضی در دستگاه قضایی کشور، اظهار کرد: ما کار مبارزه با فساد را از خودمان شروع کردیم و کار ما بگیر و ببند نیست، اما سایر قوا نیز باید مدیران و نیروهای تحت امر خود را نظارت کنند که کار به دستگاه قضا نکشد زیرا وظیفه ما برخورد با مفاسد است و گاهی مشاهده می‌شود در مراحل تحقیق و تکمیل پرونده مسئول بالا دست از مجرم یا فرد فاسد تعریف و تمجید می‌کند .

در پایان این مراسم از تمبر شهید صدوقی با حضور دادستان کل کشور رونمایی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین