کد خبر: ۶۰۸۹۰۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱

چرا بوش و باراک اوباما پاسخی به نامه‌های محمود احمدی‌نژاد نمی‌دادند؟

بنابر خاطرات مذاکره‌کنندگان آمریکایی در طول مذاکرات هسته ای با طرف ایرانی، تمامی محورهای مهم از سوی آنها به اطلاع رهبری ایران می‌رسید و توصیه‌ها و رهنمودهای مربوطه را نیز از ایشان دریافت می کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

از مذاکرات محرمانه هسته ای در عمان تا پایان مذاکرات ایران و ۵+۱ در هتل کوبورگ وین، و نهایتاً امضای برجام و تصویب آن در مجلس و هرگام برداشته شده دیگر در این عرصه با نظارت کامل رهبر انقلاب انجام شد. نظارتی که حال برخی دلواپسان آن را خواسته یا ناخواسته نادیده می گیرند تا اینگونه القا کنند که رهبری در جریان جزئیات مذاکرات نبوده اند یا برجام با رضایت ایشان به تصویب نرسیده است.

در این رابطه بیشتر بخوانید؛

بُهتان زدن دلواپسان به تصمیم هماهنگ نظام در برجام

این درحالیست که بنابر خاطرات مذاکره‌کنندگان آمریکایی (جان کری، وندی شرمن و ویلیام برنز) در طول مذاکرات با طرف ایرانی، آنها تمامی محورهای مهم را به اطلاع رهبری ایران می‌رساندند و توصیه‌ها و رهنمودهای مربوطه را نیز از ایشان دریافت می‌کردند.

جالب اینجاست که گویا طرف‌های خارجی اهمیت جایگاه رهبری در ساختار سیاسی ایران را بسیار بهتر از دلواپسان داخلی درک کرده‌اند و همگی می‌دانند که ضمانت اجرایی هر نوع توافقی با مقامات دولتی و دیپلماتیک ایرانی منوط به نظر مثبت مقام رهبری است.

به همین دلیل بود که از جرج بوش پسر تا باراک اوباما، رؤسای جمهوری سابق و اسبق آمریکا نامه‌های محمود احمدی‌نژاد را بی‌پاسخ گذاشتند و همه تلاش‌های محمود از کانال‌های متنوع برای برقراری ارتباط مستقیم با واشنگتن بدون تأیید رهبری به در بسته خورد. همان احمدی‌نژادی که دلواپسان هاله نور اطرافش را می‌دیدند، او را معجزه هزاره سوم لقب می دادند و کلمات نامه وی به بوش را «الهام الهی» می‌خواندند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
0
0
"کلمات نامه وی به بوش را «الهام » می‌خواندند"
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
آمین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
0
1
چون با یک ... طرف بودند !!!!!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین