کد خبر: ۶۰۸۹۵۷
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

هوای نیمه شمالی کشور خنک می‌شود

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران طی دو روز آینده خبر داد و گفت: در سواحل دریای خزر دما تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.
هوای نیمه شمالی کشور خنک می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

احد وظیفه اظهارکرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعد از ظهر امروز (۱۶ شهریورماه) برای برخی نواحی شمال آذربایجان غربی، اذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران افزایش ابر، بارش باران گاهی به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که فردا و پس‌فردا (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) شدت بارش در این مناطق افزایش می‌یابد،اظهارکرد: در این مدت برای استان‌های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست همچنین در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ شهریورماه) برای بخش‌هایی از سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که از امروز تا دوشنبه (۱۶ تا ۱۸ شهریورماه) روند کاهش محسوس دما بین شش تا ۱۰ درجه سانتیگراد برای سواحل دریای خزر انتظار می‌رود، گفت: طی این مدت در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور روند کاهش دما بین شش تا هشت درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۸ و ۱۹ شهریورماه) برای بخش‌هایی از شمال غرب و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی انتظار می‌رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: طی سه روز آینده خلیج فارس و در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوایی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۱۷ شهریورماه) آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۳۱ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. پس‌فردا (۱۸ شهریورماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در این روز در گرم‌ترین زمان به ۲۷ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین