کد خبر: ۶۰۹۱۱۸
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

تجمع موقتی آلاینده‌ها در هوای تهران

بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها، طی امروز (۱۷ شهریور) وجود دارد اما فردا (۱۸ شهریور) با توجه به کاهش تردد خودروها غلظت آلاینده ازن نسبت به امروز کمتر خواهد بود.
تجمع موقتی آلاینده‌ها در هوای تهران
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز (۱۷ شهریور) است که همراه با افزایش حجم ترافیک در این بازه زمانی، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

به‌تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز و افزایش سرعت وزش باد، وقوع گرد و خاک محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق انتظار می‌رود. هرچند این شرایط پابرجا نیست و با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت فردا (۱۸ شهربور) به همراه ازدیاد تردد خودروها در این ساعات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نخواهد بود که در برخی مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

به‌تدریج با تداوم وضعیت جوی نسبتا آرام تا نخستین ساعات روز دوشنبه (۱۹ شهریور) از سرعت وزش باد کاسته می‌شود و شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها فراهم خواهد کرد البته با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل این روند موقتی خواهد بود همچنین به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات هجدهمین روز از شهریور ۹۸ وزش باد انتظار می‌رود که در برخی اوقات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق می‌شود.

کاهش نسبی دما در روز دوشنبه شرایط را برای شکل‌گیری آلاینده ازن محدود می‌کند و انتظار می‌رود کاهش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز یکشنبه مشاهده شود. ازاین‌رو انتظار می‌رود در برخی ساعات روز دوشنبه بر غلظت بعضی آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شود که به‌طور موقت سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس در بعضی مناطق پایتخت خواهد شد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۰ و هوا در شرایط سالم است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین