کد خبر: ۶۰۹۱۶۳
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معتقدم باید ایالت‌های اقتصادی در ایران راه‌اندازی شود و به استان‌ها اختیار داده شود و هیچ دلیلی ندارد که مسائل جزئی از استان‌ها برای مطرح شدن به سطح کلان کشوری بیاید.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن رضایی در حاشیه بازدید از موسسه خیریه مهرانه زنجان، در جمع خبرنگاران، اقتصاد مقاومتی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری را یک سند زیرساختی دانست و اظهار کرد: همه امور کشور باید بر اساس آن برنامه‌ریزی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سلامت نیز در حوزه اقتصاد مقاومتی، فصل مهمی از سند اقتصاد مقاومتی است، افزود: دولت و مجلس، باید سلامت را در حوزه اقتصاد مقاومتی بازتعریف کرده و از وجود مردم نیز در بحث پیشگیری و درمان استفاده کنند.

رضایی ادامه داد: اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مهم‌ترین هدف مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است و تلاش می‌شود سیاست‌های کلی نظام را در چارچوب گام دوم انقلاب به مقام معظم رهبری، پیشنهاد شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تشکیل هیأت عالی نظارت بنا به دستور مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این اقدام با هدف افزایش روند نظارت بر اداره کشور از جمله FATF و CFT و پالرمو نظارت انجام شده که در این زمینه مجمع تشخیص نظام ۱۱ سوال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

وی نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ و همچنین نظارت بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از دیگر کارهای مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد و افزود: در این رابطه با تنظیم گزارش‌های مورد نظر طی ۶ ماه آینده هرگونه انحراف به مسؤولان گوشزد خواهد شد.

رضایی در ادامه جلسه، خلیج‌فارس را یکی از امن‌ترین نقاط منطقه اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و یمن ناامنی وجود دارد ولی در خلیج‌فارس امنیت در حد بسیار مطلوب است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معتقدم باید ایالت‌های اقتصادی در ایران راه‌اندازی شود و به استان‌ها اختیار داده شود و هیچ دلیلی ندارد که مسائل جزئی از استان‌ها برای مطرح شدن به سطح کلان کشوری بیاید به همین دلیل باید هرچه زودتر ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی مهم‌ترین عنصر اقتصاد مقاومتی را حضور مردم در صحنه اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: نقش مردم در حوزه سلامت قابل توجه است، چرا که رعایت مسائل بهداشتی، الگوی تغذیه، و استفاده از فضای‌زیستی در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها تاثیر قابل توجهی در بهبود شرایط خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین