کد خبر: ۶۰۹۱۷۸
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

استاندار کرمانشاه: هر فرماندار باید یک معاون زن داشته باشد

استاندار کرمانشاه: هر فرماندار باید یک معاون زن داشته باشنداستاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت اشتغال زنان گفت: هم اکنون یک پنچم بیکاران استان را بانوان تشکیل می‌دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

هوشنگ بازوند در جلسه امروز (17 شهریور) اشتغال بانوان استان کرمانشاه، خواستار تعیین یک نماینده از میان زنان کارآفرینان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای انعکاس مشکلات آنها شد و گفت: جلسات اشتغال و سرمایه‌گذاری بانوان نیز باید هر سه ماه یکبار برگزار شود.

بازوند بر توجه ویژه به اشتغال و حضور زنان در بدنه مدیریتی استان هم تاکید کرد و افزود: هریک از فرمانداران باید یک معاون زن داشته باشند که این کار اکنون در شش فرمانداری استان انجام شده است.

وی، هدف اصلی تلاش‌های اقتصادی در استان را افزایش درآمد سرانه مردم دانست و افزود: برای تحقق این هدف نیازمند اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری در استان هستیم.

وی با بیان اینکه کرمانشاه استانی ثروتمند و با ظرفیت های بسیار بویژه در بخش گردشگری است، گفت: برای ایجاد اشتغال و ثروت در استان باید مشکل را با کمک همین جمعیت دو میلیون نفری استان حل کنیم و چشممان به خارج از کرمانشاه نباشد.

استاندار کرمانشاه معتقد است با رفع مشکل بیکاری، سایر مشکلات مانند نرخ تورم، آسیب‌های اجتماعی و ... نیز تا حد قابل توجهی مرتفع خواهد شد.

وی یکی از اولویت های تیم اقتصادی استان را بهبود فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری اعلام کرد و یادآور شد: کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باید مشکلات در این حوزه ها را با جزئیات و دسته‌بندی شده به مسئولین استان گزارش دهند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در نظر گرفته شده، گفت: اگرچه باید تسهیلات کم بهره در اختیار کارآفرینان گذاشت اما نباید آنها را به پول های رایگان (تسهیلات بلاعوض) وصل کنیم.

وی در ادامه از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی استان در زمینه تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در این بخش انتقاد کرد و ادامه داد: این دستگاه بیشترین ظرفیت را دارد و باید فرش قرمز واقعی برای سرمایه‌گذاران پهن کند.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار حضور مدیران در جلسات مرتبط با اشتغال شد و افزود: کسانی که به نمایندگی از مدیران کل به جلسه می‌ایند و اختیار تصمیم و حل مشکل ندارند بهتر است که در جلسه نباشند.

بازوند اشاره‌ای هم به بازگشایی مرز خسروی و نتایج آن برای کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری استان داشت و ادامه داد: باید در ایام اربعین پتانسیل‌های صنایع دستی و گردشگری استان را برای زوار به نمایش بگذاریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین