کد خبر: ۶۰۹۲۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

تاکید هایکو ماس بر لزوم رفتار مسئولانه تمام کشورهای مرتبط با برجام برای حفظ آن

وزیر امورخارجه آلمان با تاکید بر لزوم پایبندی ایران به تعهداتش در برجام از تمام کشورها خواست تا مانع افزایش تنش در موضوع هسته‌ای با ایران شوند.
تاکید هایکو ماس بر لزوم رفتار مسئولانه تمام کشورهای مرتبط با برجام برای حفظ آن
آفتاب‌‌نیوز :

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگو با روزنامه فونکه مدین تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی‌اش را "اقدامی کاملا خطا" توصیف کرده و از ایران خواست تا به الزامات پیش‌بینی شده در برجام عمل کند.

ماس همچنین از تمامی کشورها خواست تا مانع از افزایش تنش در موضوع هسته‌ای با ایران شوند. وی گفت: برای جلوگیری از وقوع یک رویارویی نظامی در ارتباط با این مسئله، برخورد سنجیده و مسئولانه تمام کشورهای ذیربط الزام‌آور است.

بنابر گزارش شبکه دویچه وله، وزیر امورخارجه آلمان در ادامه تاکید کرد: همه باید مسئولانه عمل کنند. در غیر این صورت، این خطر وجود دارد که ما راه‌حل مسالمت‌آمیز برای موضوع هسته‌ای(ایران) را از دست بدهیم.

وی افزود: همچنان فرصت برای یافتن یک راه‌حل مسالمت‌آمیز وجود دارد اما چنین امری مستلزم همراهی و اقدام مسئولانه تمام کشورهای مربوطه است.

ماس گفت که نمی‌شود از اروپا انتظار داشت به تنهایی برای این مسئله راه‌حلی پیدا کند، در حالی که سایر کشورها در خلاف جهت گام برمی‌دارند.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که ایران پس از گذشت یک سال از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام و قصور طرف اروپایی برای عمل به عهداتش در این توافق و تضمین بهره‌مندی تهران از منافع اقتصادی برجام اعلام کرد که اجرای برخی تعهدات هسته‌ای‌اش را به حالت تعلیق در می‌آورد.

مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند که اقدامات ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش قابل بازگشت است به شرط آنکه اروپا شروع به اجرای تعهداتش کند.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران پس از آنکه رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد گام سوم در این مسیر برداشته خواهد شد، روز شنبه از به‌کارگیری نسل پیشرفته‌ سانتریفوژها و افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم در ایران خبر داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
0
کاهش تعهدات برجامی‌اش را "اقدامی کاملا خطا" توصیف کرده.
بنویس کاهش تعهدات .
بخوان
همگامی با پوتین
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین