کد خبر: ۶۱۰۳۵۰
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
صدها تن از فعالان سیاسی گرجستان عصر یکشنبه تظاهرات اعتراض آمیز در مقابل سفارت آمریکا در تفلیس برگزار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش پایگاه خبری " نیوز گئورگیا "، صدها تن از فعالان سیاسی و هواداران حزب " اتحاد میهن پرستان " در این تظاهرات به موضع گیری های " دوید کرامر " دستیار سابق وزیر امور خارجه آمریکا و نیز سفیر اسبق آمریکا در جمهوری آذربایجان در کنفرانس بین المللی اخیر در تفلیس، اعتراض کردند.

کرامر در کنفرانس بین المللی همکاری گرجستان با اتحادیه اروپا و ناتو که روز سه شنبه گذشته برگزار شد توسط مرکز مطالعاتی سیاست اقتصادی و انستیتوی مکین در تفلیس به "ایرما ایناشویلی" رهبر حزب " اتحاد میهن پررستان " که از بهبود روابط با روسیه حمایت می کند، اجازه سخنرانی نداد.

در این تظاهرات اعتراض آمیز همچنین برایزا به طرح مطالب افترا آمیز علیه حزب " اتحاد میهن پرستان " متهم و خواسته شد هر دو سیاستمدار آمریکایی عناصر نامطلوب در گرجستان معرفی شوند.

حزب " اتحاد میهن پرستان " همچنین خواستار پایان دادن آمریکا به حمایت از " میخاییل ساآکاشویلی " رییس جمهوری اسبق گرجستان و حزب " جنبش ملی واحد " وی شدند.

حزب غربگرای " جنبش ملی واحد " به رهبری سااکاشویلی در سالهای ۲۰۰۳ الی ۲۰۱۲ میلادی در گرجستان در قدرت بوده است.

در این تظاهرات اعتراض آمیز همچنین خودداری گرجستان از تلاش های برای عضویت در ناتو و اعلام بی طرفی نظامی این کشور خواسته شد.

تارخان مئوراوی یکی از رهبران حزب " اتحاد مهین پرستان " پیوستن گر جستان به نهادهای بین المللی نظامی از جمله ناتو و نیز استقرار پایگاه نظامی کشور بیگانه در خاک گرجستان را غیر قابل قبول دانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x