کد خبر: ۶۱۱۲۲۴
تعداد نظرات: ۷۹ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۶
خودارضایی در ابتدا ممکن است از روی حس کنجکاوی و کاوش بدن انجام بگیرد اما رفته رفته به یک عمل همیشگی تبدیل شود و فرد به انجام آن اعتیاد پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :

خودارضایی یا استمناء در واقع تحریک دستگاه تناسلی برای رسیدن به برانگیختگی و لذت جنسی است که توسط خود فرد انجام می شود. معمولا این تحریک با لمس کردن یا ماساژ دادن آلت تناسلی انجام می گیرد اما در برخی موارد ممکن است از وسایل دیگری هم برای این کار استفاده شود.

سایت دکتر سلام  در ادامه نوشته است: تحقیقات نشان می‌دهند که حدود 95 درصد از مردان و 85 درصد زنان خودارضایی می کنند و این رفتار بسیار رایج است. خودارضایی در ابتدا ممکن است از روی حس کنجکاوی و کاوش بدن انجام بگیرد اما رفته رفته به یک عمل همیشگی تبدیل شود و فرد به انجام آن اعتیاد پیدا کند.

عوارض خودارضایی چیست؟ + روش‌های ترک خودارضایی

خودارضایی چه عوارض و پیامدهای ناگواری دارد؟

این عمل از جهات مختلفی می تواند روی شما و سلامتی بدنتان تاثیر منفی بگذارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

کاهش سلامتی بدن

حدود 4 تا 8 روز طول می کشد تا منی تولید شود؛ البته این موضوع به خود فرد هم بستگی دارد. برای اینکه مایع منی کیفیت خوبی داشته باشد به مواد معدنی، پروتئین و مواد غذایی سالم و مقوی نیاز است. در صورتی که فرد به طور مداوم خودارضایی کند، سطح عمومی سلامتی اش به خاطر از دست رفتن این مواد مغذی کاهش پیدا می کند.

کاهش سلامتی استخوان ها

اگر کسی به طور شدید به این کار مبتلا شود و این عمل را 8 تا 10 بار در هفته به مدت 6 ماه ادامه بدهد بدون شک دچار مشکلات استخوانی می شود. خودارضایی مکرر در بازه های زمانی کوتاه باعث می شود بخشی از استخوان که شامل فسفر، کربن و سایر مواد معدنی استخوانیست با کاهش کیفیت روبرو شود و در نتیجه فرد احساس کند که زانوها و مفاصلش موقع راه رفتن صدا می دهند یا دچار درد می شوند.

تغییرات چهره

این عمل می تواند روی چهره شما هم اثر منفی و نامطلوبی بگذارد. معمولا کسانی که به دفعات زیاد این عمل را انجام می دهند بعد از مدتی دچار کوچک شدن گونه ها و باریک شدن صورت می شوند. از طرف دیگر، با اینکه جوش جوانی مساله طبیعی و نرمالی محسوب می شود اما افرادی که خود ارضایی می کنند بیشتر دچار آکنه می شوند. استمنا می تواند باعث بروز لکه هایی روی پوست صورت بشود و در برخی موارد تقارن چهره را هم از بین ببرد.

تاثیر منفی روی روند طبیعی زندگی

افرادی که به استمنا اعتیاد پیدا می کنند تمرکزشان را از دست می دهند و اعتماد به نفسشان هم کاهش پیدا می کند. معمولا این افراد از جمع گریزانند و ترجیح می دهند تنها باشند. نشان داده شده است که دانش آموزان مبتلا به خودارضایی نمی توانند به خوبی روی درس و فعالیت های مدرسه تمرکز کنند و بزرگسالانی هم که دچار این مساله هستند در کار و عملکرد اجتماعی شان با مشکل مواجه می شوند.

آسیب دیدن آلت تناسلی

استمناء مکرر و مداوم می تواند باعث آسیب دیدن واژن خانم ها یا آلت تناسلی آقایان شود. در برخی موارد حتی ممکن است مردانی که زیاد استمناء می کنند دچار نوعی بیماری اکتسابی به نام پیرونی شوند که در آن آلت تناسلی انحراف پیدا می کند و کج می شود.

افزایش استرس

خودارضایی می تواند زندگی اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اعتیاد به این عمل در دراز مدت شما را به فردی گوشه گیر و منزوی تبدیل می کند که مدام تحت فشار و استرس قرار دارد. در صورتی که احساس می کنید دچار این عوارض شده اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند استمناء را ترک کنید.

تاثیر روی روابط جنسی

خودارضایی عملی انفرادیست که در صورت تکرار و تداوم بیش از حد می تواند زندگی جنسی‌تان را با اختلال روبرو کند. اگر عادت کنید که خودتان به تنهایی به ارگاسم برسید، ذهن و بدنتان فقط به واکنش های انفرادی پاسخ می دهند و در نتیجه ممکن است در روابط زناشویی با همسرتان دچار مشکل شوید و نتوانید از فعالیت جنسی دو سویه لذت ببرید.

وابستگی و اعتیاد

نه فقط درباره استمناء، بلکه اعتیاد از هر نوعی که باشد اثرات مخربی به جا می گذارد. اگر احساس می کنید که نمی توانی جلوی خودتان را بگیرید و مدام باید خودارضایی کنید بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند از وابستگی و اعتیاد به انجام این عمل رها شوید.

خودارضایی و اضطراب

در برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می شود. تحقیقات نشان می دهند مردانی که بیش از حد خودارضایی می کنند استرس و اضطراب بیشتری را هم تجربه می کنند. علاوه بر این با توجه به اینکه استمناء و خودارضایی در بسیاری از فرهنگ ها عملی زشت و ناپسند محسوب می شود، احساس گناهی که به دنبال خودارضایی به وجود می آید این اضطراب و استرس را تشدید می کند.

استمناء در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها گناه محسوب می شود و همین عامل باعث می شود فرد بعد از خودارضایی احساسی ناخوشایند و گناه آلود داشته باشد. استرس و اضطراب ناشی از این مساله در دراز مدت می تواند روی سلامت عمومی شخص تاثیر منفی بگذارد یا باعث افسردگی او شود.

اعتیاد به خودارضایی

احساس اعتیاد و وابستگی از طریق ترشح دو هورمون دوپامین و اندورفین در مغز ایجاد می شود. دوپامین نوعی انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد احساس لذت در شما می شود. اندورفین نیز موقعی که دچار استرس می شوید و یا فعالیت بدنی می کنید آزاد می شود و باعث کاهش تنش و اضطرابتان می شود.

وقتی خودارضایی می کنید، بدن همزمان دوپامین و اندورفین آزاد می کند. هر چه دفعات استمناء بیشتر شود مغز نیز مجبور می شود مقدار بیشتری از این هورمون ها را ترشح کند. این هورمون ها سطح استرس و اضطراب بدن را کاهش می دهند؛ بنابراین افرادی که بیشتر اوقات با تنش و اضطراب مواجه هستند معمولا بیشتر از سایرین هم استمناء می کنند.

زمانی که فرد به خودارضایی کردن اعتیاد پیدا می کند و به طور مداوم آن را انجام می دهد در واقع به ترشح هورمون های دوپامین و اندورفین وابستگی پیدا کرده است. درست مثل هر اعتیاد دیگری، رفته رفته و با گذشت زمان، اثر اولیه ترشح این دو هورمون کمرنگ می شود و فرد برای اینکه به همان احساس لذت سابق دست پیدا کند مجبور است بیشتر استمناء کند تا دوپامین و اندورفین بیشتری در بدنش ترشح شود. آزاد شدن دوپامین در مغز، احساساتی مشابه با مصرف هروئین ایجاد می کند.

عوارض خودارضایی در خانم‌ها

خودارضایی باعث از بین رفتن پرده بکارت در خانم ها می شود
خودارضایی رحم زن را ضعیف می کند و در نتیجه خطر سقط جنین در آینده را افزایش می دهد
خودارضایی خطر ابتلا به عفونت در خانم ها را افزایش می دهد
اکثر خانم هایی که به خودارضایی اعتیاد دارند در روابط جنسی با همسرشان به مشکل برمی خورند

چطور بفهمیم به خودارضایی اعتیاد داریم؟

اگر خودارضایی به بخشی جدا نشدنی از زندگی شما تبدیل شما و قسمت بزرگی از افکارتان را به خودش اختصاص داده احتمالا شما به این عمل وابسته شده اید. به علاوه در صورتی که هر یک از علائم زیر را دارید می توان گفت شما به استمناء اعتیاد پیدا کرده اید:

اگر روز به روز بیشتر دنبال فیلم ها و تصاویر تحریک کننده و مستهجن هستید
اگر از خودارضایی های مکررتان احساس شرمندگی می کنید
اگر به دلیل عادت کردن به خودارضایی در روابط جنسی تان با مشکل روبرو شده اید
اگر در مکان های عمومی، محل کار یا خانه اقوام و دوستان خودارضایی می کنید و نمی توانید جلوی آن را بگیرید
اگر زمانی که خودارضایی نمی کنید احساس افسردگی، ناامیدی و ناراحتی دارید
اگر دوست ندارید با خانواده و دوستانتان وقت بگذرانید و یا از فعالیت های سرگرم کننده قبلی تان هیچ لذتی نمی برید

روش های ترک خودارضایی

ترک خودارضایی همیشه مساله ای بحث برانگیز و گیج کننده بوده است. خیلی ها بارها و بارها تصمیم گرفته اند که این عمل را کنار بگذارند و بعد از مدت کوتاهی با شکست مواجه شده اند. برای اینکه بتوانید استمناء کردن را متوقف کنید باید روی تغییر عادات و رفتارهای همیشگی تان کار کنید و این مساله معمولا زمان بر است. مثل هر رفتار دیگری، استمناء هم اگر از کنترل فرد خارج شود عواقب و پیامدهای مضری خواهد داشت. ترک خودارضایی و استمناء به استراتژی ها و راهکارهای موثری نیاز دارد که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم.

یادداشت‌برداری کنید

قبل از هر کاری باید درباره عادات و رفتارهای خودتان اطلاعات کامل کسب کنید. سوالات زیر از خودتان بپرسید و آنها را یادداشت کنید:

روزی چند بار خودارضایی می کنم؟
معمولا در چه ساعاتی از روز این کار را انجام می دهم؟
وقتی خودارضایی می کنم چه احساسی دارم و بعد از آن چه فکری می کنم؟
اکثر مواقع این کار را کجا انجام می دهم؟

با ردیابی هر کدام از این موارد می توانید الگوهای رفتاری و موقعیت هایی که باعث می شوند به سمت خودارضایی سوق داده شوید را شناسایی کنید و برای ترک این عمل تصمیمات بهتری بگیرید.

از دیدن فیلم ها و تصایر تحریک کننده خودداری کنید

قرار گرفتن در معرض موارد محرک میل به استمناء را افزایش می دهد. اگر واقعا دلتان می خواهد این عمل را ترک کنید باید از دیدن فیلم ها و تصاویر تحریک کننده یا سر زدن به وب سایت های پورن خودداری کنید. ترک این عادت ها کار بسیار سختی است اما اگر واقعا اراده کنید می توانید آنها را کنار بگذارید.

خودتان را به فعالیت های مفید و سازنده مشغول کنید

هر چه مشغله بیشتری داشته باشید احتمال اینکه سراغ استمناء بروید کمتر است. به جای خودارضایی کردن فعالیت های مفید را جایگزین آن کنید تا انرژی تان به شکل بهتر و سازنده تری تخلیه شود. می توانید یک سرگرمی جدید برای خودتان ایجاد کنید یا به یادگیری مهارت های مختلف مثل موسیقی بپردازید و یا اینکه ورزش کنید و کتاب بخوانید. این کارها باعث می شود یاد بگیرید که چطور انرژی تان را روی انجام کارهای دیگر متمرکز و به این ترتیب کم کم خودارضایی را ترک کنید.

به مشاور مراجعه کنید

اگر احساس می کنید تاثیرات منفی استمناء گریبانگیر خودتان و زندگی تان شده بهتر است به مشاور مراجعه کنید. در برخی موارد خودارضایی با اختلال وسواس اجباری همراه است که تشخیص و درمان آن فقط با کمک مشاور ممکن است. صحبت کردن با پزشک یا مشاور به شما کمک می کند تا احساسات منفی تان نسبت به این مساله را بازگو و راهنمایی های لازم و موثر برای ترک خودارضایی را دریافت کنید.

به سلامتی‌تان اهمیت بدهید

داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن از بسیاری جهات می تواند روی سلامتی بدن شما تاثیر مثبتی بگذارد. هر چه بیشتر به خودتان و سلامتی بدنتان اهمیت بدهید احتمال اینکه سمت استمناء بروید کمتر می شود. علاوه بر این، ورزش کردن می تواند تمرکز و انرژی شما را به خودش معطوف کند و مانع از خودارضایی شود.

تا حد امکان سعی کنید تنها نمانید

تنها شدن وسوسه ها برای خودارضایی کردن را افزایش می دهد. اگر قصد دارید استمناء را کنار بگذارید تا جایی که ممکن است در جمع باشید؛ مثلا به جای تنها ماندن در خانه بیرون بروید و قدم بزنید، به دیدن دوستانتان بروید یا از آنها بخواهید پیش شما بیایند.

برهنه نخوابید

برهنه خوابیدن یا لباس کم پوشیدن ممکن است باعث تحریکتان شود و دست به استمناء بزنید. شب ها لباس های راحت و گشاد بپوشید تا قبل از خواب کمترین تحریکات را داشته باشید.

صبور باشید

برای ترک یک رفتار یا عادت غلط باید صبر و حوصله به خرج بدهید. هیچ چیز یک شبه اصلاح نمی شود پس از خودتان توقع نداشته باشید که همین الان اراده کنید و یک روزه استمناء را کنار بگذارید. تغییر و تصحیح رفتارهای غلط پروسه ای زمان بر است. شکیبا و صبور باشید و مطمئن باشید که به تدریج و کم کم موفق خواهید شد.

ذهنتان را سازمان‌دهی کنید

زمان هایی که احتمال بیشتری برای استمناء در آنها وجود دارد را شناسایی کنید. چشمانتان را ببندید و  خودتان را در آن موقعیت تصور کنید. بعد با قاطعیت تصمیم بگیرید که به جای خودارضایی کردن مشغول عمل دیگری بشوید. خودتان را تجسم کنید که طور دیگری رفتار می کنید و احساس خود کنترلی و قدرت کنید. یادتان باشد که بزرگترین لذت زندگی کنترل کردن خود است. این احساس که بتوانید هر زمان که خودتان می خواهید جلوی خودارضایی کردن یا هر عمل دیگری را بگیرید می تواند بهترین احساس و لذت ممکن باشد.

بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می افتد؟

وقتی استمناء را ترک می کنید احتمالا تا مدتی با احساس ناامیدی و کسالت روبرو می شوید اما این حالت موقتیست. بدن کم کم یاد می گیرد که با الگوهای رفتاری جدید خودش را تطبیق بدهد و به آنها عادت کند. جایگزین کردن عادات و رفتارهای جدید می تواند به شما کمک کند کمتر به این مساله فکر کنید و راحت تر بتوانید با آن کنار بیایید.

مزایای ترک خودارضایی

از بین رفتن احساس گناه و شرم

یکی از دلایلی که می تواند شما را ترغیب کند خودارضایی را کنار بگذارید احساس شرم و گناهیست که بعد از این عمل به شما دست می دهد. ترک استمناء می تواند باعث ایجاد احساس آرامش قلبی و خوشحالی شود و شما را نسبت به ادامه مسیرتان پر انگیزه تر کند.

کاهش استرس و اضطراب

تحقیقات نشان می دهند که حتی مردان و زنان متاهل هم مرتکب خودارضایی می شوند. این مساله می تواند باعث بروز تنش و اضطراب در زندگی زناشویی شود. بنابراین ترک استمناء به صمیمانه تر شدن و بهبود روابط جنسی شما با همسرتان کمک می کند.

از دیگر مزایای ترک خودارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش احتمال بروز اختلال نعوظ
داشتن وقت بیشتر برای گذراندن با خانواده و دوستان
خود کنترلی بیشتر
افزایش اعتماد به نفس
افزایش عملکرد جنسی
افزایش انرژی

کودکان و خودارضایی

ممکن است شما هم مانند بسیاری از والدین در کودکان خودتان رفتار هایی مانند استمناء را دیده باشید و چنین چیزی در نظر شما بسیار عجیب باشد. کودکان معمولا سعی می کنند با لمس نواحی تناسلی خود یا چسباندن یک شی به آن نواحی، لذت کافی را دریافت کنند. این حرکت کاملا در کودکان طبیعی است و نمی توان آن ها را مقصر چنین کاری دانست. استمناء در کودکان معمولا در ابعاد های مختلفی رخ می دهد. برخی از کودکان میزان زیادی از این کار را انجام می دهند و عده ای دیگر هم به نسبت کمتر به سراغ خودارضایی می روند که در آن ها همه چیز طبیعی است و تعداد و میزان خودارضایی در کودکان تاثیر زیادی بر سلامت یا رفتار آن ها نخواهد داشت.

چیزی که وجود دارد، توجه شما به کودک خود است. درست است که گفته شد استمناء در کودکان طبیعی است اما شما باید حواس تان به خوبی به کودک تان باشد و رفتار های او را در هنگام خودارضایی بررسی کنید. بهتر است که به آرامی او را از چیز هایی که باعث می شود به خودارضایی نزدیک شود دور کنید و فعالیت های مفیدی را جایگزین آن کنید تا از طریق آن ها بتواند لذت کافی خود را دریافت کند.

گاهی هم وجود دارد که کودک رفتار نامناسبی از خود در برابر خودارضایی نشان می دهد و به شدت به آن وابسته می شود. برای این که بدانید در چه حالت هایی کودک به خودارضایی وابسته می شود، بهتر است که بند های زیر را بخوانید تا بتوانید بعد از آن به دنبال یک راه حل مناسب باشید.

اگر کودک شما هر بار با دیدن کارتون های مختلف این امور را در خود انجام داد و احساس کردید که خودارضایی در او شکل گرفته است، باید مراقب کودک تان باشید و به یک مشاوره کودک بروید.

زمانی که کودک شما کار های خودارضایی را در برابر افراد غریبه یا مهمان ها در خانه تان انجام می دهد، به معنای عدم ترس کودک از خودارضایی است و به آن وابسته شده است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سعی می کنید در هنگام خودارضایی کودک، او را از خودارضایی دور کنید و کودک تان از خود مخالفت و پرخاشگری زیادی نشان می دهد، حتما باید با یک مشاور صحبت کنید و به دنبال یک راه چاره برای کودک خود باشید.

اسلام و عقاید آن درمورد خودارضایی

تمام ادیان ها در همان ابتدا درباره امور جنسی عقاید مختلفی داشتند و درباره تمامی این امور به خوبی بحث کرده اند. دین کشور ایران اسلام است و قوانینی که در اسلام وجود دارد برای مردم محترم شمرده می شود و باید اجرا شود. همانطور که می دانید علم استمناء را یک عمل ناسالم خطاب کرده است و آن را به عنوان یک شیوه مناسب مطرح نکرده است.

اسلام هم دقیقا با علم هم نظر است و در آیات و حدیث های مختلفی، خودارضایی را بررسی کرده است و آن را حرام شمرده است زیرا می داند که خودارضایی چیزی جز ضرر برای انسان نخواهد داشت و بهتر است که آن را ترک کرد.

قرآن و حدیث ها بار ها به (الْخَضْخَضَةِ، النَّاکِحُ نَفْسَهُ) و (نَاکِحُ الْکَفّ) اشاره کرده است. این دو سخن به معنای ازدواج با خود و ازدواج با کف دست خود هستند. حضرت محمد (ص) در یکی از حدیث های خود هم فرموده است که اگر کسی با دست خود ازدواج کند (به معنای انجام خودارضایی) دیگر از اهالی بهشت نیست.

دیگر معصومین هم بار های زیادی به ضرر های خودارضایی و تاثیرات آن اشاره کرده اند که یکی از آن ها کم شدن میزان ازدواج و عوارض آن است. پس به همین دلیل است که اسلام نمی تواند خودارضایی را در مکتب خود جای دهد و با هرگونه از آن مخالفت کرده است و احکام سنگینی برای آن نوشته است. شما علاوه بر آیات و حدیث هایی که معصومین ذکر کرده اند، می توانید از طریق راه های علمی هم به ضرر های خودارضایی پی ببرید و از آن به درستی دوری کنید.

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی را نمی توان در شدت بالایی دانست. در حقیقت خودارضایی تاثیر کمی بر روی نازایی دارد و نمی توان این دو را به هم ربط داد مگر اینکه میزان انجام خودارضایی در شخص بسیار بالا باشد. به طور کل خودارضایی خود عمل خوب و مناسبی نیست و نمی توان آن را تحسین کرد اما به هر صورت طبق تحقیقاتی که انجام شده است، بسیاری از زنان و مردان این کار را حداقل برای یک بار انجام داده اند و تجربه اش را داشته اند.

اگر بخواهید به طور دقیق بدانید که چه میزان از خودارضایی بر روی بچه داری تاثیر دارد، می توان به یک تا دو بار در هفته اشاره کرد و اگر تعداد خودارضایی بیش از این عدد باشد باید حتما خودتان را به یک پزشک نشان دهید تا اعتیاد شما برطرف شود.

یکی از مشکلاتی که در مردان وجود دارد این است که اگر خودارضایی را به طور مداوم انجام دهند، تولید اسپرم در بدن مرد کم می شود و اسپرم های باقی مانده از کیفیت کمی برخوردار خواهند بود. این خود باعث نازایی و تولد فرزندی ناقص می شود که بسیار دردناک و دردسر ساز است. به همین دلیل از جهات مختلفی می توان خودارضایی را به نازایی ربط داد و آن را به درستی بررسی کرد.

ناباروری و نازایی به شدت در جامعه رشد پیدا کرده است که خود نشان از خطر و کم شدن تعداد خانوار در کشور است. خودارضایی خود مهر محکمی بر روی این جریان است و به رشد نازایی در جامعه کمک می کند. البته با اینکه تاثیر خودارضایی بر روی بچه دار شدن کم است اما میزان اعتیاد به آن و بررسی جهات دیگر باعث می شود که خودارضایی هم نیز در نازایی رکن مهمی باشد. اگر دارای یک خانواده هستید یا می خواهید فرزند سالمی داشته باشید بهتر است که خودارضایی را ترک کنید و زندگی سالمی را برای خود انتخاب کنید.

چه دلایلی باعث می شود خودارضایی صورت گیرد؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که همیشه در همایش ها و مباحث جنسی صورت می گیرد، دلایل انجام خودارضایی است. شخصی که خودارضایی را انجام می دهد قطعا دلیلی جز لذت درونی دارد و باید بررسی کرد که در جامعه چه چیز هایی باعث می شود که یک فرد به سراغ خودارضایی برود. قطعا اولین دلیل را می توان نداشتن یک شریک جنسی یا شریک جنسی مناسب دانست. چنین مشکلی را می توان بیشتر در جوانان دید.

پسر ها و دختر ها بنا به دلایل مختلفی و همچنین عرف جامعه نمی توانند شریک جنسی مناسبی داشته باشند و همین باعث می شود که آن ها به سراغ خودارضایی بروند. البته گستره خودارضایی تنها به این افراد نیست. حتی افرادی که به طور منظم هم رابطه جنسی دارند، ممکن است خودارضایی انجام دهند و دلیل آن ها عدم رضایت از شریک جنسی خود است.

شریک جنسی یک بحث مهم در تمامی انسان ها است و باید شناخت کاملی از خود داشت تا بتوان یک شریک جنسی مناسب برای خود پیدا کرد. به همین دلیل است که بسیاری از مرد ها و زن ها طلاق می گیرند یا وابسته به خودارضایی می شوند.

یکی از دلایل مهم دیگر برای انجام خودارضایی ، وجود استرس فراوان است. طی تحقیقاتی که بر روی مردم انجام شد، پزشکان به این نتیجه رسیدند که استرس می تواند خودارضایی را در انسان ها ایجاد کند. افراد بعد از انجام خودارضایی دچار استرس کمتری شده و راحت تر می توانند فکر کنند.

همین باعث می شود که آن ها در شرایط سخت و استرس زا به سراغ خودارضایی بروند تا فکر بازتری داشته باشند که این خود اشتباه است زیرا عوارض خودارضایی بیشتر از استرس فراوان است. زمانی که استرس دارید بهتر است که نفس عمیق بکشید و از یک نوشیدنی استفاده کنید تا بدن شما در حالت استاندارد تری قرار بگیرد.

تاثیر خودارضایی بر روی زودانزالی یا دیرانزالی

بخش تلخی که همیشه در این عمل وجود دارد، زودانزالی و دیر انزالی است. ابتدا باید با زود انزالی شروع کرد. معمولا در بیشتر اوقات خودارضایی در مردان در یک حالت رخ می دهد و مرد ها ترجیح نمی دهند که همان موقع حالت های دیگری را امتحان کنند.

همین باعث می شود که مغز احساس کند تنها همان حالت وجود دارد و باید از همان پیروی کند. این باعث می شود که مرد در هنگام رابطه جنسی حقیقی با یک تحریک ساده، به ارگاسم نزدیک شود و نتواند خود را کنترل کند. حال مرد اگر بخواهد زودانزالی خود را درمان کند، علاوه بر ترک خودارضایی نیاز دارد که زمان زیادی را صرف خوردن دارو های مختلف و کنترل خود در رابطه جنسی کند که بسیار سخت است و نمی توان تحمل کند. به همین دلیل است که زودانزالی عموما در مرد ها رخ می دهد.

در زنان دیرانزالی شهرت بسیار بیشتری دارد. زنان عاطفه بیشتری نسبت به مرد ها خرج می کنند و در هنگام انجام این کار از راه های مختلفی خودشان را امتحان می کنند تا به نتیجه نهایی برسند. این یعنی ذهن شان از همان اول احساس می کند که باید راه های مختلفی را امتحان کند. همین باعث می شود که زن در انجام رابطه جنسی ناموفق باشد و به انزال کامل نرسد. زیرا نیاز دارد که راه های مختلفی را انجام دهد و شریک جنسی او ممکن است در انجام این کار ناموفق و یا خسته شود. به همین دلیل است که دیرانزالی شهرت بیشتری در زنان دارد و وجود هر یک از این ها، رنج زیادی را در خود فرد و رابطه ایجاد می کند.

دیرانزالی و زودانزالی هرکدام می توانند به سرعت رابطه را نابود کنند زیرا یکی از ارکان مهم هر رابطه‌ای، وجود یک شریک جنسی مناسب است. بهتر است که برای داشتن یک رابطه جنسی مناسب و یک رابطه عاطفی پایدار، خودارضایی را ترک کنید و اگر دچار زودانزالی یا دیرانزالی شده اید، در کنار انجام راه های طبیعی حتما به یک پزشک مراجعه کنید و داروهای لازم را مصرف کنید تا درمان مناسبی برای خود داشته باشید. این کار عامل مهمی برای خرابی یک رابطه است و می تواند همه چیز را ویران کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷۹
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
142
40
همش مزخرفه هیچ دلیل علمی برای این ادعا ها وجود نداراه بیخودی حس گناه در افراد ایجاد نکنید که باعث مشکلات روحی روانی بیشتر بشه.
پاسخ ها
گناه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
ای گناه کار ....خودارضایی گناه کبیره است
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
لطفا ....
همش درسته
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
با سلام. بحث گناه یا تلقین گناه نیست. تمام کسانی که این عمل رو انجام داده اند با عوارض و پیامدهای شوم این موضوع مثل ضعف جسمانی، تغییر حالت چشمها و کبودی زیر چشم، بی حصولگی، انزوا، عدم اعتماد به نفس و ... مواجه شده اند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
27
106
همش درسته عامل اصلی خودارزایی نداشتن یک شریک زندگی است که باعث خودارزایی درمردان وجوانان می شود
پاسخ ها
A
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
خیلی برا جسم و روح بده خودتو با این حرفا راضی نکن
نجف ابادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
11
44
پسر ها و دختر ها بنا به دلایل مختلفی و همچنین عرف جامعه نمی توانند شریک جنسی مناسبی داشته باشند و همین باعث می شود که آن ها به سراغ خودارضایی بروند.

مدیران نهاد های مختلف مثل , وزارت فرهنگ ,حوزه علمیه ,وزاذت بهداشت, نیروی انتظامی, وزارت اموزش و پرورش و.....با تفکر تابو به ان نگاه میکنند .

تابو : آن دسته از رفتارها، گفتارها یا امور اجتماعی است که برطبق رسم و آیین یا مذهب، ممنوع و نکوهش‌پذیر است. برای نمونه نام بردن از اندام‌های تناسلی در محافل رسمی در بسیاری از اقوام جهان یک تابو است
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
36
10
اروپا امریکا و.....
پنجاه سال در اموزش پرورش دستگاه های بدن مثل قلب تنفس مغز کلیه وگوارش و......اموزش شکل و چگونگی عملکرد و مراقبت و مدیریت و....در برنامه های درسی در هرسطح به تناسب خودش .
به دستگاه تناسلی به علت اینکه به متغیرهای رفتاری و عاطفی و....متصل است در اهداف یاد گیری جایگاه ویژه. کمی وکیفی دارد .
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
خودتم فهمیدی چی نوشتی؟ مرسی. اه
زهرا کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
7
20
سلام دوستان
نرم افزاری عالی برای جلوگیری از ورود به سایت های مستهجن تهیه شده است که راه های دور زدن فیلترینگ را مسدود می کند همچنین شما می توانید تعداد روز های فعال بودن را (3 روز، 1هفته،2 هفته، 1 ماه) تعیین کنید و با چند دوره مختلف آن را ترک کنید.
پاسخ ها
یاسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
کدوم نرم افزار

کدوم نرم افزار
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
38
28
اگر قرار باشه همیشه با موارد گفته شده ی بالا(راههای ترک خود ارضایی )قوای جنسی خود را کنترل بکنیم دیگر تا آخر عمرمون نیاز به ازدواج نداشتیم ودر نتیجه همه موارد چرت پرت محض می باشد،،،،،فقط وفقط ازدواج،،،،،تنها راه ترک خود ارضایی ازدواج می باشد
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
تا خود ارضایی ترک نشده نباید ازدواج کرد
ماهک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
8
40
من ترک کردم ولی کلا واقعا میدونم عوارض بدی داره
پاسخ ها
پارسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
خوش بحالت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
21
25
فقط‌ازدواج
مهران
|
Japan
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
10
32
سلام.اگر خود ارضایی را ترک کنم تغییرات از جمله تغییرات صورتم به حالت قبل بر میگردندن؟؟و در چه مدت؟لطفا کمکم کنید.ممنون
دلسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
13
80
سلام من یه مدت خود ارضایی میکردم حدود پنج سال میشه که خود ارضایی میکنم و الان تنها چهارده سال دارم خود ارضایی عوارض زیادی داره مثل :افسردگی.ریزش مو.کور بینی چشم ها.لاغری بیش از حد . پوست کدر و سیاه. چشم هایی که حالا هیچ جذابیتی ندارند.فرورفتگی و سیاه شدن اطراف چشم. جوش ها و آکنه های بسیار.از دست دادن پرده بکارت .موهای چرب.پریود نشدن.گوشه گیر و منزوی شدن .کم حافظه شدن و.........
من همه اینا رو واقعا تجربه کردم و حالا میخوام روشی که خودم امتحان کردم رو بهتون بگم :
همون طور که گفتم پنج سال و تقریبا هرروز خود ارضایی میکردم تا اینکه متوجه یه چیزایی شدم که خیلی آکنه از صورتم زده بیرون و من که درسم خوب بود کم کم پسرفت و آفت کردم چشمای مشکیم دیگه هیچ جذابیتی نداشت به طوری که هرکس منو میدید میگفت گریه کردی . ریزش مو پیدا کردم پوست سفیدم حالا تبدیل به یه پوست کدر و تیره شد . دور چشمام به طور کامل سیاه شد و شبیه معتادها شدم و اینکه متوجه شدم عادت ماهیانم خیلی نامنظم شده . بدنم همیشه داغ بود. خیلی لاغر شده بودم. افسردگی گرفتم و تو هیچ مهمونی شرکت نمیکردم و خیلی چیزای دیگع
تا اینکه یه روز رفتم جلو آینه از قیافه خودم وحشت کردم و چند شم میشد از خودم بدم میومد فکر کردم این همه جوش مال ذروه بلوغی ولی هیچ کدوم از همکلاسیام مثه من نبودند تصمیم گرفتم یه کاری برای خودم انجام بدم
رفتم تو گوگل سرچ کردم و کلی تحقیق کردم که تازه فهمیدم اسم این عمل زشت خود ارضایی هس یک سال اول هیچ عوارضی ممکنه نداشته باشه ولی کم کم عوارضش شروع میشه فکر میکردم که خودم کشف کردم ولی بعدا فهمیدم که خیلی افراد دیگه هم گرفتار هستند
بعد از کلی تحقیق فهمیدم همه عوارضی که در من ظاهر شده عوارض خود ارضایی هست تصمیم گرفتم ترک کنم
اوایل خیلی سخت بود به طوری که بعد از یک هفته نمیدونستم خودمو کنترل کنم ولی یه روز جمعه بود یه دفتر برداشتم و برای خودم برنامه ریزی کنم تصمیم گرفتم با خدا بیشتر نزدیک بشم قدم اول: شناخت دوم :ایمان . سوم : عمل
پاشدم نماز صبح مو خوندم و رفتم حموم بعد حموم یه صبحونه کامل خوردن و کلا تو هر کاری برنامه ریزی داشتم خیلی حس خوبی بود تا اینکه یک سال گذشت و همه عوارضی که داشتم برطرف شد اوایل از اینکه جوش های صورتم از بین بره نا امید شده بودم ولی با صبر همچی حل شد و الان هم خیلی خوشحالم
محمد
|
Bulgaria
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
2
41
سلام ترک هر جیزی سخته اما جمله هست که میگه /کی شود حر بشوم توبه مردانه کنم/ ان شا الله خدا کمکمون کنه اعتیاد به هر جیزی رو ترک کنیم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
10
50
سلام بچه ها.همشون درسته،من از بچگی ینی ۷،۸سالگی این کارو میکردم واقعا نمیدونم چجوری و چرا از کجا این کاره زشتو یاد گرفتم،تا الان که ۱۵ سالمه روزی ۵،۶بار . من بعد از هربار انجامش بدنم ضعف میکرد. چند سال بعدم بعد هربار انجامش می مردم حتی بیشتر مواقع بعدش گریه میکردم . عوارضشم کاملا درسته من حافظم عالی بود تا ابتدایی شاگرد زرنگ بودم هفتم رسیدم بازم خوب بود تقریبا ولی هشتم و نهم صدبار من تلاش کردم تا بخونم ولی نمی شد نمی تونستم اصلا حفظ نمی شدم که امسال دهم مجبور شدم ترک تحصیل کنم . من الان بدون هیچ دلیل یه فرد کاملا افسردم همش الکی گریه میکنم آدم خجالتی ام و اعتماد بنفس که هیچی ندارم و از مردم فرار میکنم . الانا همه عوارضشو دارم تجربه میکنم ولی من هیچ اطلاعی نداشتم نمیدونم واقعا چرا اینطور شد من در یه خانواده ی مذهبی بزرگ شدم ولی خودارضایی منو نابود کرد . بچه ها الان خداروشکر به روزی یه بار رسوندم و بعد خوندن نظراتتون تصمیم قطعی واسه ترک گرفتم.بچه ها یکی از راه حل ها اینه که سرتونو شلوغ کنید من سه ماه تعطیلی تعداد خودارضاییم زیاد می شد ولی الان صب ۶،۷پامیشم داداشم میبرم مهد بعد میام کارای خونه،یازده می رم میارمش ظهر غذا میخورم بعداز ظهر از ساعت ۳ تا ۶ سر کار می رم که خیلی ام برام سخته . راستی من خیلی لاغرم هر کاری کردم چاق نشدم حالا فهمیدم از چیه. اگه خودتو دوست دارید ترک کنید
پاسخ ها
امید
| Germany |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
باید خانواده ها
حتی مدرسه و حتی شبکه های عمومی
خودراضایی رو اطلاع رسانی کنند
الان میبینیم ۸۰ درصد نانوایی که این کارو کردند غیر ارادی و بی اطلاع بوره
الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
6
18
آفرین بابا شما دیگه کی هستین
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
6
15
به نظر من تنها راه ترک خودارضایی "فکر نکردن(داشتن تصویر ذهنی) به خودارضایی است". ترک خودارضایی کار ساده ای نیست اما در هر زمان ممکنست. عادت به خودارضایی با عادت به مواد مخدر فرق دارد چون ترک آن به بدی مواد مخدر انسان را اذیت نمیکند و رگهای بدنش تیر نمیکشد!. فرد خودارضایی که عادت پیدا کرده، آنقدر اعتماد به نفس و قاطعیت ندارد که به خود بقبولاند که اگر بخواهد میتواند آنرا ترک کند! به قول معروف: "ماهی را هروقت از آب بگیرید تازست!" لذا باید به کمک این افراد شتافت و در آنها انگیزه و اطمینان ایجاد کرد.
برای داشتن انگیزه نیاز به مطالعه و تحقیق داریم. مثل آموزه های دینی(حرام بودن آن در دین اسلام) یا مطالعه کتابها و مقالاتی در زمینه عوارض جسمی و روانی خودارضایی، تبادل نظرات و تجربیات با افرادی که قبلاً خودارضایی میکردند و حالا پشیمان شده و ترک کرده اند.
انگیزه باعث میشه نه تنها به خودارضایی فکر نکنیم بلکه آنرا زنگ خطری بدانیم و دیگران را هم آگاه کنیم.
در پایان باید عرض کنم آخرین تصمیم گیرنده خود فرد خودارضاست که تن به خودارضایی بدهد و عوارض آنرا به جان بخرد یا نه؟ اگر ایشان هزار جلد کتاب هم در مورد نحوه ترک کردن خودارضایی و عوارض آن بخواند و به دهها مراکز مشاوره مراجعه و هزینه کند هیچ تضمینی ندارد که آنرا صد در صد بتواند ترک کند. چون به قول معروف "کسی را که خودش را به خواب زده هیچوقت نمیشه بیدار کرد!"
ترک عادت خودارضایی در وهله اول سخت است چون بهایی دارد! برای به دست آورد چیزهای ارزشمند انسان میبایست تلاش کند و بهایش را پرداخت کند تا قدرش را بداند! مثل کرمی که خودش باید تقلا کند تا از پیله اش خارج شده و تبدیل به یک پروانه زیبا شود وگرنه برای همیشه فلج خواهد ماند، هر فردی میتوانید با اراده قوی خودش را از این عادت زشت خلاص کند!
خودارضایی ربط زیادی به این نداره که در چه خانواده ای بزرگ شدید؛ مذهبی یا لائیک و بی دین؟! همه ما یک میل جنسی و غریزی داریم برای حفظ بقا اما باید با مطالعه و تدبر درست، به سمت مطلوب هدایت شود نه اینکه مثل گوسفند سامری از آن استفاده نادرست و نابجا بکنیم!
باز هم تاکید میکنم: "ترک خودارضایی در هر زمان ممکنست!"
ببخشید از این کوتاهتر نتونستم بنویسم.
متشکرم
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
16
24
س واقعا که دیگه تا این حد روری ۵ ۶ بار واقعا براتون متاسفم
خدا کمکتون کن که زود تر ترک کنینانشالا
ليالي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
1
25
من ترك كردم واقعنم همه گفته هاش صحيحه
Amir
|
United States
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
1
12
منم يادم نيست دقیقا كي شروع كردم به این کار ولی خب فك كنم4 سالي ميشه تا بع االان نميدونم چطوری باید دست از این کار زشت بردارم البته همش تقصیر خودم نیست تقصیر جامعه و ادام های اطرافمم هست من مثلا با خودم هی میام تایم ترک کردن بزازم ولی مثلاخیلی طاقت بیارم یه هفته اس‌ الان که خطراتتون رو خوندم واقعا تو خودمم حس کردم من افسرده‌ی خیلی بیش از حدی دارم و با هر اتفاق که برای خودم یا مثلا خانواده‌م میوفته خیلی استرس و اضطراب می‌گیرم و همش با خودم فکرهای خیلی بدی می‌کنم و میترسم الان که۱۶سالمه خیلی تو فامیل و مدرسه اذیت میشم کلا امیدی به زندگی ندارم الان هم که بحث کرونا خیلی داغ شده دوس دارم بهش مبتلا بشم چون هستم دیگه همش تو خونه هستم خیلی ترسو شدم اصلا اعتماد به نفس ندارم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
2
7
وقتی انسان تابع احساساتش میشه، فکرش دیگه کار نمیکنه و نمیتونه عاقلانه تصمیم بگیره لذا خیلیها میدانند که خودارضایی عوارض بدی دارد یا کاری بسیار زشت است اما باز هم مرتکب آن میشن. خودارضایی شباهتی به عادت سیگارکشیدن داره. کسی که یک پاکت سیگار میخره حتماً چشمش به علایم هشدار و تصاویر قلب یا ریه ی خراب روی پاکت سیگار افتاده و به عواقب خطرناک آن آگاهی دارد اما نمیخواهد یا نمیتواند کشیدن آنرا ترک کند لذا این شخص نیاز به انگیزه و اطلاع رسانی یا مشاوره دارد تا یقین حاصل کند بدون سیگار کشیدن هم میتوان به آن احساس لذت و آرامش رسید. آنقدر باید انگیزه در این شخص ایجاد کنیم تا تن به سختی ترک عادت سیگار بدهد و مدتی با عدم ترشح نیکوتین (در مورد خودارضایی؛ دو هورمون دوپامین و اندورفین) که آرامش کاذب و موقتی در مغز ایجاد میکند، مبارزه کند تا بالاخره موفق به ترک کامل آن شود!
ما انسانها بخاطر داشتن عقل در مقابل اعمالمان مسئول هستیم. بهره گیری از عقل بخاطر آرامش و امنیت خود ماست و امنیت دیگران را هم تحت الشعاع قرار میدهد. هر چیزی یا هرکاری که ما دوست داریم انجامش بدیم یا هرچیزی که دوست داریم بخوریم و بنوشیم دلیل بر این نمیشه که آن چیز به نفع ماست!
راننده ای که حین رانندگی مست میکنه یا خوابش میبره یا هرطور دلش میخواد رانندگی میکنه و راهنما نمیزنه و فاجعه آفرین میشه باید جوابگو باشد چون عقل خود را زایل نموده یا از کار انداخته و جان و مال خود و دیگران را به خطر انداخته! ما نباید اجازه بدیم که احساسات کاذب و شیطانی مثل همین عادات زشت بر عقل و فکر ما غلبه کند! در آنصورت چه فرقی با حیوانات خواهیم داشت؟!
خدای متعال حس شهوت یا میل جنسی را برای تشویق انسان به بقای نسل در وجود ما قرار داده، نه بخاطر اینکه ما مرتکب استمنا بشیم و از این غریزه استعمال بد و نابجایی بکنیم!
امیدوارم این مطالب که فعلاً به ذهنم خطور کرد و نوشتم در کمک به ترک خودارضایی مفید باشند.
متشکرم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
4
19
من يك پسر ١٥ ساله هستم خودم به خود ارضايي دچار شده بودم و تونستم با خواندن نماز و قران و سرگرمي هاي ساده اين كار رو ترك كنم .بنظر من راه ترك خود ارضايي نزديك شدن به خداوند است. دوستان تو زندگي هيچ چيزي رو به راحتي به دست نمي اوريد مگر اينكه براش بجنگيد شما كه نميتونيد اين موضوع سادگي رو حل كنين چطور ميخواهيد با مشكلات زندگي دست وپنجه كنين .شما با خاندن نماز و ايات قران و عمل به كار هاي ثواب و توكل به خدا اين مشكل رو هم حل ميكنين شك نكنيد با اراده ي قوي و توكل به خدا ترك خواهيد كرد .واما خود ارضايي يكي ازگناهان كبيره هستش و وقتي شما تصميم ميگيريد به خدا نزديكتر شويد خود به خود اين عمل رو ترك ميكنيد چون ميفهميد كه گناهه . درواقع تمام مطالب بالا صحيح هستش و اگر خود ارضايي رو ادامه بديد مشكالت بيشتري پديدار ميشود پس بهتره از همين سن نوجواني تصميم به تركش بزاريد . بيشتر به اين فكر كنين كه به سيگار اعتياد پيدا كرديد و اينكه ميدانيد چه خطراطي برايتان دارد تصميم به ترك ان ميكنيد . براي انسان هيچ چيز غير ممكن نيست مخصوصا اين مشكل ساده
بهار.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
3
28
سلام .خودارضایی ب بدترین شکل ممکن ادمو از بین میبره وتمام افکارمثبتی ک میتونی باهاشون پیشرفت کنی رو از ادم میگیره
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
3
19
سلام..به چندتااز ضررهای آن اشاره میکنم...ضررهای روحی وجسمی(عزت نفس ازبین میره،اعتمادبه نفس نابودمیشه،ضعف اعصاب،یاس وپشیمانی بعد ازانجام این عمل،پوکی استخوان،بی میلی به خانواده وتشکیل خانواده،تلف کردن وقتی بدون اینکه متوجه ارزش وقت بشه،زودانزالی،تحریک پذیری بالا،افسردگی،ضعف فیزیکی،ضعف روحی،پنهان کاری،تنبلی وبی میل شدن به فعالیت وکار،وهزارتا ضرردیگه.....یادمان باشه کارایی که دوست نداریم آشکاربشه واگه آشکاربشه احساس شرم میکنیم وخجالت میکشیم راهیچ وقت انجام ندهیم...مثل خودارضایی.....به امیداینکه همیشه آماده باشیم چه ازنظرجسمی چه ازنظر روحی واین ممکن نیست مگربا ترک عمل زشت خودارضایی....یادمان باشه از خداونماز کمک بگیریم...وبخاطر یه لحظه لذت کوتاه که بعدش پشیمانی داره زندگی اینده خودمون روبه نابودی نبریم...به امید اینکه همه اگاه باشیم ومقابل نفس اماره این دشمن سرکش محکم وایستیم...ویادمان باشد ما فرماندارنفس خویش باشیم نه فرمانبردار....به امیدسربلندی همه وماسربلندنمیشیم مگرباترک عادات زشت.....عزت زیاد...خدای پاک وبزرگ نگهدارتان
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
1
9
بعذ ترک عوارضش میره این یه سواله
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
7
10
سلام لطفا کمکم کنید من در هفته سه بار خود ارضایی داشتم قبلا هم داشتم یعنی مثلا سه ماه خود ارضایی نداشتم بعد یه دفه دوباره به مدت سه ماه درگیرشم ولی الان یه هفتس ترک شده عوارضش خیلی روی من شدیده الان یه ماه در گیر عوارضشم میخوام بدونم این عوارضش تا کی ادامه داره من تا کی باید این عوارضو متحمل بشم به خودم قول دادم دیگه ترک کنم واقعا هم ترک کردم لطفا راهنماییم کنید عوارضش تا کی هست حالم خیلی بده؟
پاسخ ها
شاد مهر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
به حرف های هیچ کس گوش ندید راه حل خود ارزیابی این است خوانوم ها شوهر کند و آقایان زن بگیرن
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
1
16
من زیر چشام گود 22سال پسر هستم صورتم رنگ سیاهی دارع چشام تار میبینه پا زانو کمردرد دارم پراز احساس گناه ناامید تنها وگوشه گیر
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
2
9
دوستان! شما به شکرانه اینترنت و اطلاع رسانی نسبت به خودارضایی آگاهی دارید اما نیاز به انگیزه قویتر دارید تا در هر شرایطی به وسوسه ی خودارضایی غلبه کنید. الان به بهانه کرونا و فردا به بهانه های دیگر آدم ممکنه در جایی بخاطر شغلش یا حوادث دیگر تنها و محبوس باشه. خود من آخرین بار که خودارضایی کردم، سرم بدجور گیج رفت و احساس کردم مغزم تهی شده و منگ شدم و هیچی نمیفهمم، بخصوص اینکه دیدم وقتی با پلی استیشن بازی میکنم نه از بازی لذت میبرم و نه فکرم درست کار میکنه. من قبلش بخاطر خودارضاییم ضعف بینایی داشتم و مچ پایم درد میکرد و موقع راه رفتن استخوان پایم صدا میداد، اینها را میدانستم اما باز هم به من انگیزه کافی برای ترک کردن، نمیداد اما این آخرین خودارضایی من دقیقاً انگشت گذاشت روی نقطه ضعف و خط قرمز من و خیلی عصبانیم کرد. تصمیم گرفتم برای همیشه ترکش کنم.
دوستان! شما دو، سه سال دیگه مجبور هستید برای دانشگاه انتخاب رشته کنید این کاملاً بستگی به آمادگی و هوشیاری شما داره. این خودارضایی حتی میتونه سرنوشت شما رو عوض کنه و نتونید برای آینده تان، تصمیم درست بگیرید! همانطور که سرنوشت منو عوض کرد و در کنکور سراسری غیبت کردم و رفتم سربازی!
خلاصه اینکه: شما تا ترک کامل فاصله زیادی ندارید فقط باید انگیزه تان رو قویتر کنید! ببخشید اگه طولانی نوشتم.
موفق باشید!
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
2
9
سلام...تاثیرعمل خودارضایی درتصمیم گیری...اگه بعدازاین عمل۱۰۰تاراه جلوی فردی که به خودارضایی مبتلاست بزارن و ازاون ۱۰۰تاراه۹۹تاش خوب باشه یکیش بد....متاسفانه بده راانتخاب میکنه....این عمل قدرت تصمیم گیری روازفردمبتلا میگیره چون بهترین مواد موردنیاز،ازبدنش خارج میشه وانسان گیج وسردرگم میشه وتصمیمات عجیب میگیره ومتاسفانه این عمل آثارروحی بد برای فردمبتلا داره ودیدگاهش به جامع به مرورزمان عوض میشه وگهگاهی احساس ناامیدی وپوچی میکنه ....به امید اینکه روزی روح ما ازمنجلاب کثیف رزائل اخلاقی خارج بشه....یاحق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
14
آیا آثاراین عمل بعدازترک ازبین میره؟؟؟جواب مثبت هست.بله ولی شرایط داره...هرچقد بیشتر درگیراین عمل بودی طبیعتا زمان ازبین رفتن تاثیر آن هم بیشترهستش ...چون دوباره باید موادازدست رفته بدن برای استخون سازی به بدن برگرده...هرچه سن پایین ترباشه آثارش زودترازبین میره وهرچقد روزای ابتلا کمتربازهم آثارش زودترازبین میره...این روهم بگم تغذیه مناسب بسیاربسیار مهمه واسه ازبین رفتن تاثیر این عمل..ازنظرروحی هم که فردمبتلا عقب میفته.بادستان خود خودرابه هلاکت نرسانیم..اثارمنفی جسمی وروحی زیادی داره....اینجا مجالش نیس...مطالعه بفرمایید.ترک همه ی عادت های بد امکان پذیرهست فقط همت واراده وخواستن وتوکل برخدا..امیدهمه به خداباشه وجزبه خدا تکیه نکنیم.،پاک وحلال فکرکنیم ،پاک وحلال قدم برداریم،پاک وحلال عمل...یاحق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
هر کی خود ارضایی کنه در آینده نمی تونه ازدواج کنه اثر خود ارضایی رو بدنش میمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
8
پس بهترهست جلوی تحریک پذیری رابگیریم نه جلوی تخلیه،فکرریشه ای بکنیم نه سطحی .اول خودرابشناسیم بعدش خداروبیشترمیشناسیم...بعدش بازیچه ی هیچ عملی نخواهیم شد بلکه همه چی بازیچه ماخواهد شد وما بی توجه ازکنار همه ی اعمال زشت عبور خواهیم کرد...به امید سربلندی همه..‌پیشاپیش عیدهمه مبارک به امید روزای پراز سلامتی وسربلندی درسال نو، که به خودمون بستگی داره که چطور زندگی کنیم‌تاسربلند باشیم..ان شاالله درسال نو تصمیمات نو بگیریم وآدم جدیدی بشیم....خدای پاک وبزرگ نگهدارهمتون باشه....یاحق
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
0
16
من شیش ماهه ترک کردم اصلا ی چیزی بهم گفت بسته دیگه داری خودتو نابود میکنی کم کم شکل بدن و قیافمو از دست میدادم من از همون بچگی این کارو کردم ولی الان ک ۲۸ سلام شده کلا گذاشتم کنار تاثیرش روز ب روز رو خودم رو احساس میکنم واز ناراحتم ک چرا مضرات خود ارزایی رو هیچ کجا ویا کسی بهم نگفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
5
9
سلام دوست ای گلم امیدوارم حال دلتون خوب باشه دوستان عزیز من یک راهکارمیگم و لطف کنیداین رو اطلاع رسانی کنیدچون من خودم نتیجه گرفتم تامیتونیداطلاعات وآگاهیتون روببریدبالاتراین خیلی کمک میکنه و یکی هم قانون جذب ببینیددوستان یک چیزی این جا هست که ما میخوایم یک مشکلی روبه زوراززندگیمون بکنیم بیرون واین خلاف قانون جاذبه هست واگرباجنگ ودعوابخوایم باهاش مقابله کنیم اون بیشترمیادتوزندگیمون میتونیم یک اینکه بهش بی توجه باشیم ودوم به روابط سالم زندگیمان توجه کنیم باید نسبت بهش بی توجه باشیم واقعامعجزه میکنه تامیتونیدکتاب بخونیدآگاهیتون روببریدبالااگرم خواستیدبیایدتوکانال ارتعاش مثبت دوستای گلم زندگیتون شگفت انگیزمیشه خیلی دوستون دارم خدانگهدارتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
3
11
سلام دوستان کسایی که میگید ترک کردیم آیا واقعا احساس گناهتون از بین رفته ؟ لطفا جواب بدید
Navid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
0
11
سلام بنظر من تنها راه حلش اینکه اصلا بهش فکر نکنی باید خودتو سرگرم کنی
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
1
8
من حذوذ سه سال است ترک کرده ام .مهم ترین ضعفی که من الان دارم حواس پرت بودنه . تنها چیزی منو به خودارضایی مینداخته تنهایی بود .
wcw
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
2
6
برای افزایش مقاومت در برابر خود ارضایی چند راه هست اولیش ورزش و یکی راه ها هم مصرف عرقه نعناع که اگر صبح ها ۳ قاشق غذاخوری و ۳ قاشق غذاخوری بعد از شام باعث میشه نیاز جنسی کاهش پیدا کنه و از دیدن آعکس و فیلم های مستهجن خودداری کنید زیرا باعث تحریک شما میشه و مساویس با خود ارضایی چند راه هم داره که با جستجو در گوگل میتونید بخونید انشالله همیه جوان ها بتونن با کم ترین رسم و رسوم های دست و پا گیر ازدواج کنن انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
0
12
واقعا تمام این عوارض حقیقت داره،من در کلاس پنجم نفر اول المپیاد ریاضی بودم اما الان که پانزده سالمه حتی نمی توانم درس بخونم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
0
8
من جوش درمی‌آورم لکه هم دارم یکمی هم سیاهم بنظرتون دلیلش اینه؟
دوستان من از الان تصمیم خود مو گرفتم
موفق باشید
Moriarty
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
15
کاملا درسته . اون وقت شبکه های ماهواره ای میان در مورد خوب بودن خودارضایی صحبت میکنن . طبیعی هم هست . اونا چیزی جز بدبختی مارو نمیخوان
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
0
11
اين عمل زشت راازالان واسه هميشه ببوسيدبزاريدكنارمن نمي دونم چجوري ولي ميدونم خودارضايي تمام چيزهاي خوب رو ازادم ميگيره
نادر
|
Canada
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
1
2
سلام......1-کسی که به خودارضایی اعتیاد پیداکرده و تصمیم به ترک داره اولین کاری که باید بکنه مراجعه به یک روانپزشکه.شرم را کنار بگذارید.اکثر کسانی دچار این موضوع میشوند آدم های پاک و معصومی هستند که گاها قوه عاظفی قویتری داشته اند.2-برای کنترل میل جنسی تنها راهکار دايم ازدواجه.اما برای کسی که نتونه ازدواج کنه هم راه حل هایی وجود داره:مثل اهدا خون که باعث میشه میل جنسی به صورت موقت کم بشه.یا استفاده از دمنوش رازیانه،کاهش مصرف مواد غدایی با طبع گرم. حجامت،مصرف عرق شاهتره و خیلی موارد دیگه که میتونید سرچ کنید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
1
4
ببخشید باید یه روزه و یکدفعه ترک کنیم.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
8
سلام پسری هستم ۱۷ ساله که از ۳ سال پیش خودارضایی میکردم و الان به مدت یک ماه است که ترک کردم ایا تمامی عوارض مانند ضعف حافظه به طور قطعی ازبین میرود
پاسخ ها
مهدیار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
سلام پسرم قطعا اگر ارتباط با خدا داشته باشید خدای عزیزماهم جبران کننده است وهوای شمارو داره
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
1
17
سلام عزیزای دل.
من پسری هستم که 11 سال خود ارضایی کردم. از 7 سالگی تا الان که 18 ساله هستم . من در دوران ابتدای دانش اموز ممتاز بودم دوران راه نمایی متوجه افت شدید شدم که فکر میکردم به دلیل مدرسمه دبیرستان دیگه متوجه شدم یه جای کار میلنگه که بعد فهمیدم به دلیل خود ارضاییه .ولی بازم این کارو میکردم. خودم من بچه روستام چشمام مثل عقاب بود . به راحتی روزی دوبار میرفتم کوه . ورزش میکردم . همیشه خوشحال بودم ولی اینها همش به دوران گذشتم مربوط بود . و وقتی 18 سالم بود دققه چشمام ضعیف زیر چشم گود و سیاه وبدنی ضعیفو... ولی اینها بازم دلیل نشد که ترک کنم تا این که چند ماه پیش دیدم نه کاری بلدم نه درسمو خوب یاد گرفتم که کنکور خوب بشم. ولی همیشه ارادم قوی بود دلیل اینکه ترک نکردمم این بود که خودمم نمیخواستم ولی اینبار دلیل ترک کردنمو میدونستم به این فک کردم بابام پیر شده چند سال دیگه نمی تونه خرج منو بده و بلکه من باید کمک حالش باشم به این فکر کردم منم اینده میخوام . به این فکر کردم ایا این دلیل میشه که به دلیل حوس زود گذر ایندم تباه بشه و گفتم خداااا شرمندم . گفتم خدایا به بزرگیت قسم مثل مرد پای حرفم وایمیستم و ترک میکنم کمکم کن . رفتم هرچی سیم کارت داشتم خورد کردم دور رفقای بدرد نخورمو خط کشیدم . با خیلی کات کردم . رفتم غسل کردم شروع کردم نمازمو خوندم . اخر نماز نشستم تاتونستم با خودمو خدام خلوت کردم اشک میریختم و میگفتم خدا شرمندم ولی به بزرگیت ایمان دارم . توبه میکنم بهم کمک کن.الان 3 ماهه به لطف خدای عزیز ترک کردم . الان هرروز ورزش میکنم . نمازمو سر وقت میخونم. و با اراده پولادین درسمو میخونم و به هیچ وجه به چیزی که تحریکم کنه اجازه ورود به مغذم نمیدم خدایا شکرت.
دوستای خوبم این داستان من بود ببخشید که طولانی بود ولی بدونین من که 11 سال درگیرش بودم ترک کردم شماکه راحت تر میتونین به خودتون ایمان داشته باشید درسته نمیشه به راحتی جلوی وسوسه رو گرفت و همیشه در مواجه با جنسم مخالف به چشمم خواهر و مادرتون ببینینش و تامیتونین و امکانش هست برای یه دوره چند ماه از گوشیتون خداحافضی کنین و شروع به دعا و رازو نیار با خدا باشید و نا امید نشید واقعا اگه بخواید میتونین باخودتو به دنبال دلیلی برای ترک بگردید مثلا به اینده فکر کنین به درس به خوانواده به اینکه میخواید پیشرفت کنین و هرچیز دیگه هرچیزی که خیلی رو ارادتون تاثیر بزاره و یه عتش خیلی زیاد ته قلبتون ایجاد که . بخدا میشه مس مرد اراده و ایمان داشته باشید یاعلی .
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
6
14
سلام من تازه میخام شروع کنم برام دعا کنید
پارسا
|
United Kingdom
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
1
13
با سلام دوستان پسري 19 ساله هستم از 8 سالگي اين كار كثيف رو ميكنم و واقعا شرمنده هستم..همه ي عوارضش درسته كسي كه ميگه درست نيست كافيه دو سه ماه مبتلا بشه ببينه عوارضش رو...اين كار مرگ تدريجيه و كثيف ترين كار ممكن است،،به لطف خدا 16 روزه پاكم و توبه كردم از ته دلم و منتظرم عوارض از بين بره من ضعف اعصاب گرفتم و مغزم رو داغون كرده از چيزي لذت نميبرم و واقعا ارزوي مرگ ميكنم،،اما نا اميد نيستم و به پاكيم ادامه ميدم شماهم ياعلي بگيد بلند شيد از مولا كمك بخوايد ميتونيد ترك كنيد مطمئن باشيد بجنبيد تا دير نشده منم تلاشم رو ميكنم و مطمئن باشيد همه ميتونيم فقط كافيه بخوايم و از محركات دوري كنيم و نماز نماز نماز بخوانيم.موفق باشيد
امید
|
Germany
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
8
باید خانواده ها
حتی مدرسه و حتی شبکه های عمومی
خودراضایی رو اطلاع رسانی کنند
الان میبینیم ۸۰ درصد که این کارو کردند غیر ارادی و اطلاع بوده
behzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
6
سلام اسم من بهزاده من از چهار و پنج سالگی شروع کردم به خود ارزایی و الان 15 سالمه تا الان نتونستم ترکش کنم هفته ای دو یا سه بار این کارو انجام میدم میشه یه راه خوب برای جلوگیری این کار بگید مرسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
توکل به خدا نماز خواندن دعاکردن
saeed
|
United Kingdom
|
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
3
6
واقعا برام سواله چجوری از سن چهار وپنج سالگی خودارضایی کردید؟؟
روزی ۵ بار؟
لعنتی همه ی ادما تو عمرشون حداقل ده بار خود ارضایی کرذن ولی وجدانن روزی پنج بار ؟؟
از چهارسالگی؟
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
11
سلام من 15سالمه من از 12سالگی خود ارضایی رو شروع کردم و پسرعمم باعث شد اینجوری شم چون اونم همینجور بود و من انگار اونو الگوی خودم قرار دادم پسرعمم که دیگه خلاصه چون روزی 5بار خود ارضایی داره و رو بهدر نابودی هست دوستان من با این کار با کمبود وزن و کمبود و یتامین مواجه شدم تا رفتم پیش دکتر و قرص تقویتی میخورم و همیشه هم غذاهای مقوی و خوب میخورم و الانمهمیشه روبه بهبودی ام اما روزی 1بار یا 1روز درمیون خود ارضایی دارم اما ببنید دوستان فقط و فقط راه ترکش کم کردنشه عین سیگار که خیلیا ترک کردن من الان خود ارضایی مو به سه روزی1بار رسوندم و خیلی هم هزینه کردم تا خوب شدم ولی بدونید دوستان واقعا خیلی بده که حتی این همه وقت وهزینه باید براش کرد تا خوب شد پس چه بهتر ترکش کنیم چون ارزش هزینه ها و اینارو نداره حتی با این کار آدم چشم ناپاک میشه به طوری که هرکیو می بینه بش نظر بد داره و واقعا ادم شرمنده میشه پیش خدا و اینطوری ادم پیش همه یه ادم کثیف فرض میشه
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
6
دوستان برای کمک به ترک کردن خود ارضایی فقط خوردن ذرت هست اینو یک دانشمند انگلیسی گفته که اسمش یادم نیست اما من امتحان کردم بخدا جواب میده خیلی تاثیر داره البته اگر صبح ها مصرف کنید تاثیرش بیشتره میگید نه امتحان کنید اگر خوب نشدید هرچی میخواید به من بگید
ساسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
2
8
دوستان من ادم مذهبی و ...نیستم اصلا
کسی هم اینجوری صحبت کنه قبول نمیکنم
ولی خودم عوارضشو تجربه کردم،از قیافم بگیر تا خالی شدن زانو هام،درد کشاله ران و..
چندوقتیه ترک کردم کاملا پرشدن زانوهام و سرحال شدنمو حس میکنم،ی ادم دیگه میشی
اونا ک با سابقه هستن میفهمن چی میگم
امیر
|
United States
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
0
2
سلام من هم به این عمل زشت اعتیاد پیدا کردم و همه عوارضی که بالا بود رو دارم امروز میخواهم این عمل رو ترک کنم من حدود شش سال هست اعتیاد پیدا کردم
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
0
3
من هم ترک کردمه 2هفته ای میشه واقعا سخته ترک کردن باید جلوی خودتت رو بگیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
1
2
سلام. من الان31 سالمه از بچگی این کارو شروع کردم ویکی دو سال بعد باعوارضش مبتلا شدم اوایل متوجه نبودم که بخاطر این عمل زشت هست اما بعداز اینکه عوارضش شدید شد متوجه شدم. متاسفانه تادیپلمم افسردگی شدید کاهش شدید حافظه ولرزش دست وپا راداشتم ولی نمی تونستم ترکش کنم در دوران هنرستان درسم فوق العاده افت کرده بود وسال اول نتوستم دانشگاه قبول شم زیاد طولانی نمی کنم حرفام رو اماباسعی وتلاش تونستم مقداراین عملو ماهی یکبار برسونم که تقریبا خوب بود اما من دیگه به انواع بیماری های روحی وروانی مبتلا بودم با مشاوره روان پزشک مقدار لین بیماری‌ها رو کم کردم اما الانم نتوستم به طور کامل ترکش کنم ولی باهمین کم کردنش تونستم تحصیلاتم رو به پایان برسونم وشغل خوب داشته باشم اما متاسفانه آثارعوارضش رو دارم ازجمله زانو رد وکاهش حافظه وقدرت یادگیری من تاحالا تجربیات دوستن رو میخوندم ولی ایندفه خودم به دیگران میگم که این کار مرگ ونابود بدن به طور تدریجی هست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
0
3
تمام عوارض که گفته شده دربالا درسته ومن آنهارو داشتم به امید آینده بهتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
0
9
من وقتی عاشق یه دختر شدم دیگه فکر های بی خود به سرم نزد باعث شد دیگه خود ارضایی نکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
0
3
سلام ایا بعد از خود ارضایی رنگ پو ست بر میگردد و بدن به حالت طبیعی خود برمیگردد
ناشناس
|
Afghanistan
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
0
2
سلام و احترامات خدمت شما!
واقعا خیلی تحقیقات نهایت عالی ره در مورد خود ارضایی کردین و قابل تحسین میباشد.
بناً منم یک تشکری خاص از شما بخاطر این خدمت ک در حق جوانان کردین.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
0
1
سلام به همه
اونایی که میگن این کار ضرر نداره در آینده مثل یک حیوان از کارشون پشیمان میشن من خودم یه مدت میگفتم این کار مشکلی نداره ولی الان احساس میکنم مثل یک آشغال بی خاصیت شدم میفهمی مثل یک آشغال
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
1
0
من ده ساله به این عمل ادامه میدم نمیتونم ترک کنم الان یه هفته است که تصمیم گرفتم ترک کنم و مطمینم موفق می شم
امیرحسین مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
0
1
سلام من اسمم امیره از کلاس ۶ تا الان که کلاس ۱۲ هستم خودرضایی کردم الان کمتر شده من نظر یه دختری رو خوندم نظرم عوض شد همه چیزایی رو که نوشته بود درست بود ک چه بلایی به سرم ادم میاد تروقران کسایی که نظر منو میبینن از همین الان برن برنامه ریزی کنن که این عادتو ترک کنن خود منم از همین الان برنامه ریزی کردم ک ترکش کنم پس توم همین الان شروع کن هنوز دیر نشده ممنون
Amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
0
۱۱ روز پاکی
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
0
باسلام .
از مطالب عالیتون ممنونم این مطالب برای کسایی که دنبال علم هستند و علم قانعشون میکنه عالیه اما از نظر دین هم به عواقب شوم خود ارضایی اشاره شده که فقر ضعف جسمی احساس ناامیدی بی برکتی در مال و.... است. لطفا اضافه کنید که علاوه بر دیدن فیلم های مستهجن پوشش نا مناسب هم هست که الان پوشش خیلی از خانم ها وآقایون نا مناسب کوچه و خیابان است. دین اسلام بد نیست ولی دلیل تاکید بانوان به حجاب و حیا وهمچنین مردان برای همین بوده که مردم دچار گناه نشن و به فکر خود ارضایی و چشم چرانی نیفتند.
بازهم ممنون از مطالب خوبتون
ببخشید من میشه از متن برای خودم جایی کپی بگیرم و استفاده کنم؟ ممنون
شاد مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
2
3
آقایان .. و خوانموم ها راه حل ازدواج است اذدواج به چیز دیگری فکر نکنید........
پاسخ ها
به تو چه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
نه اینطوری یکی دیگه هم بدبخت میشه اگه نتونین ترک کنین
amirhossein
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
0
1
سلام من حدود ۵ یا ۶ ماهی بود که خود ارضایی میکردم و الان حدود ۲ با ۳ ماهیه که ترک کردم میخواستم بدونم با ترک خود ارضایی دوباره رشد قدی خواهم داشت سنم ۱۵ سالو ۸ ماه لطفا کمک کنید ممنون و در اون چند ماهی که خود ارضایی میکردم ریش و اینا رو در نیوردم با تشکر از سایت خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
0
0
سلام دوستان شما میتونید با فکر های مثبت و سرگرم کردن خوتون رو از خودارضایی نجات بدهید تا حالا هرکی یک بار عاشق کسی شده این احساس عاشق شدن خودش نیز یک مورد از این ترک کردن خودارضایی هس وقتی شما به کسی که دوستش داری یا عاشقش هستی فکر میکنی متوجه میشید که کار های مثبت و خوبی که مردم و دیگر اغلب انسان ها میکنند شما هم مثل اون ها باشید مثل پیاده روی با دوستان و همسر و خانواده تان که باعثوخوشحالی خودتان میشود وقتی که به یک ارزویی که در دل داری فکر میکنی چقدر خوشحال میشی که ارزویت براوده شه انسانی که عاشق کسی شده باشه و جدی باشه در این عاشق شدن و هر دو بخواهند با یک دیگر ازدواج کنند و صاحب یک خانواده بشن چقدر دلپزیر و دوست داشتی هس و دوستان نظر من این هس که هر چه از این عمل ناشایسد (خودارضایی)دوری کنیم هم برای خود ما و خانواده ما در اینده نیز خوب است با تشکر۰
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین