کد خبر: ۶۱۲۷۷۶
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران:
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: قانون بیمه بیکاری در سال ۱۳۶۶ تصویب شد و پس از سه سال اجرای آزمایشی در حمایت از نیروی کار در دوران جنگ تحمیلی به اجرا درآمد. با وجود برخی مشکلات در حال حاضر، بازنگری در قانون بیمه بیکاری و رویه‌های آن امری الزامی است
آفتاب‌‌نیوز :

ناهید حیدری در گفت‌وگوی با یک برنامه رادیویی افزود: حمایت موثر از نیروی کار یکی از ویژگی‌های جوامع توسعه‌یافته است و نیروی کار به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های جوامع به سبب سهم و نقشی که در فرآیند فعالیت‌های اقتصادی و توسعه کشور دارد، از جایگاه مهمی برخوردار است.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: یکی از کارکردهای نظام‌های بیمه و تامین اجتماعی، حمایت از بیمه‌شدگان در برابر حوادث و رویدادهایی است که منجر به قطع و کاهش درآمد می‌شود یا حوادثی که نیروی کار را تهدید می‌کند و موجب از دست دادن غیرارادی کار می‌شود را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

حیدری با اشاره به عملکرد اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در سال جاری گفت: در سطح اداره کل غرب تهران بزرگ و طی دوره فرودین لغایت مرداد ماه سال جاری ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر از بیمه‌شدگانی که به‌صورت غیرارادی شغلشان را از دست داده بودند، مقرری‌بگیر شدند و تحت حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی افزود: میزان رشد برقراری بیمه بیکاری طی پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۱۴درصد افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به بعضی از مشکلات بیمه بیکاری گفت: مواد قانونی بیمه بیکاری از نظر منابع، مدت و میزان پرداخت بیمه بیکاری، نظارت بر انجام کار و تامین مالی صندوق بیمه بیکاری در عبور از بحران‌های اقتصادی نیازمند بازنگری است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x