کد خبر: ۶۱۳۰۱۰
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
رکورد رضازاده بالاخره شکسته شد؛
لاشا تالاخادزه، وزنه بردار گرجستانی در دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی 2019 با بالا بردن وزنه 220 کیلوگرم در یکضرب، 264 کیلوگرم در دوضرب و ثبت 484 کیلوگرم در مجموع رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کرد. او اولین وزنه برداری بود که بعد از سال های طولانی توانست وزنه‌ای سنگین‌تر از رکورد تاریخی حسین رضازاده یعنی 263.5 کیلوگرم را بالای سر ببرد
آفتاب‌‌نیوز :

حسین رضازاده گفت: تالاخادزه وزنه بردار خوبی است و نتیجه زحماتش را می‌بیند و امیدوارم در ایران هم وزنه بردار فوق سنگین خوبی ساخته شوند.

حسین رضازاده درباره‌ی وزنه بردار گرجستان که با مهار وزنه 264 کیلوگرم، بیشتر از رکورد 263 کیلوگرم او وزنه زده است، بیان کرد: تالاخادزه گرجستانی وزنه بردار ششدانگ، جوان و خوبی است. او هم در یک ضرب و هم در دو ضرب عالی وزنه زد. معلوم است خیلی خوب تمرین می‌کند و با برنامه جلو می‌رود. وزنه بردار گرجستان چندین بار با من صحبت کرده است و از لحاظ اخلاقی، رفتاری و ورزشی خوب است و دارد زحمت می‌کشد، نتیجه‌اش را هم دارد می‌بیند.

واکنش حسین رضازاده به شکسته شدن رکوردش توسط وزنه‌بردار گرجی+فیلم

او در مورد اینکه ایرانی‌ها ترجیح می‌دادند هموطن خودشان به چنین رکوردی دست پیدا کند، تاکید کرد: همه کشورها دوست دارند وزنه بردار خودشان مدعی باشند هر کسی بیشتر زحمت بکشد و تمرین کند نتیجه هم می‌گیرد. چندین سال وزنه برداری ایران در فوق سنگین مدعی بود و امیدوارم با فکری که مسئولان به حال وزنه برداری می‌کنند، وزنه بردار خوبی در فوق سنگین ساخته شود.

رضازاده در مورد اینکه ایران در سه وزن المپیکی 96، 109 و فوق سنگین به مدال مجموع برسد، تصریح کرد: در وزنه برداری مدال مجموع خیلی مهم است و مسئولان باید فکری کنند. در این چند روز هر کجا بودم همه از من می پرسیدند چرا وزنه برداری به این شکل شده و همه ناراحت بودند. در این مسابقات دیدید وزنه بردار یک حرکت می‌زند اما حرکت دوم و سوم را می اندازد. درست است وزنه‌برداری رشته سختی است اما همیشه برای ما مدال آور بوده و باید مسئولان به این رشته توجه کنند. امیدوارم وزنه‌برداری دوباره به روزهای خوب خود برگردد.

قهرمان سابق جهان و المپیک درباره‌ی ناکامی مجدد کیانوش رستمی نیز گفت: کیانوش را باید از اول مدیریت می‌کردند در واقع پنج شش سال پیش باید رییس فدراسیون مدیریت می‌کرد الان دیگر چه فایده‌ای دارد. در حال حاضر هم باید خود فدراسیون توضیح دهد. وزنه برداری هم رشته‌ای است که با یک حرکت اشتباه، وزنه می‌افتد.

رضازاده در مورد نتیجه تیمی ایران در مسابقات جهانی 2019 تصریح کرد: نتیجه تیمی زیاد به درد نمی‌خورد و فقط ایران خیلی پیگیر نتیجه تیمی است. اکثر کشورها به دنبال گرفتن مدال هستند و برای مدال می جنگند. اینکه این همه هزینه شود و وزنه بردار در مسابقه فقط یک حرکت بزند و تمام اتفاق خوبی نیست.

تعداد بازدید : 117

واکنش حسین رضازاده به شکسته شدن رکوردش توسط وزنه‌بردار گرجی+فیلم

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x