کد خبر: ۶۱۳۲۶۸
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: ایران در حمله به آرامکو نقشی نداشته و اتهام ۳ کشور اروپایی بی اساس و مضحک است؛ اگر کوچک‌ترین سندی علیه ایران وجود داشت، تا کنون بوقچی‌های آنها گوش فلک را کر کرده بودند.
آفتاب‌‌نیوز :

«سید حسین نقوی حسینی» عصریکشنبه با بیان اینکه در حالی که اگر پرنده‌ای از منطقه‌ای پرواز می‌کند در معرض دید رادارهای آمریکا قرار دارد، اظهار کرد: چطور نمی‌دانند حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از چه نقطه ای صورت گرفته است؟

وی با اشاره به بیانیه ضد ایرانی ۳ کشور اروپایی در ماجرای "آرامکو"، اظهار داشت: روزی که عربستان به یمن حمله کرد تصور می‌کرد که ظرف یک ماه ماجرا را به اتمام برساند و یمن را به اشغال خود در بیارد ولی ماجرا به خواست و میل آنها پیش نرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: اتهام سه کشور اروپایی به ایران در خصوص حمله به آرامکو بی‌اساس است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سعودی‌ها هیچ‌گاه به این مسئله فکر نمی‌کردند که روزی در باتلاق جنگ با یمن گیر کنند و به دنبال چاره جویی برای فرار از این باتلاق باشند، قطعا مصائب این جنگ برای عربستان روز به روز بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماجرای "آرامکو" یکی از مسائلی است که در این جنگ به ضررعربستان تمام شده است؛ هیچ کشوری تصور نمی‌کرد که روزی تاسیسات نفتی عربستان مورد حمله قرار بگیرد، اما یمنی‌ها به همه دنیا ثابت کرده‌اند که این کار شدنی است.

فشار حداکثری علیه ایران از سناریوهای آمریکا و اروپا در منطقه است

به گزارش خانه ملت، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به فرافکنی آمریکا و اروپایی‌ها در ماجرای حمله یمنی‌ها به آرامکو، اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها در منطقه خاورمیانه یک سناریو دارند؛ مبنی بر فشار حداکثری علیه ایران و مسائلی از قبیل آرامکو را هم سوژه می‌کنند و روی آنها سرمایه گذاری می‌کنند که فشار حدکثری بر ایران را افزایش دهند.

وی در ادامه افزود: امروز که عهد قدیم نیست که موشک از جایی پرتاب شود و به تاسیسات نفتی کشوری اصابت کند، بعد تازه متوجه شوند که موشک به فلان جا اصابت کرده است؛ در این زمانه یک پرنده از منطقه‌ای پرواز می‌کند و در معرض دید راه دارهای آمریکا قرار می‌گیرد؛ چطور نمی‌دانند این موشک از چه نقطه ای به آرامکو اصابت کرده است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اظهار کرد: ایران در حمله به آرامکو نقشی نداشته و اتهام ۳ کشور اروپایی بی اساس و مضحک است؛ چرا که اگر این‌ها کوچک‌ترین سند و ادله‌ای در راه دارهای آنها علیه ایران وجود داشت، تا کنون بوقچی‌های آنها گوش فلک را کر کرده بودند؛ اما چنین ادله‌ای وجود ندارد وهمه این اتهامات برای فشار بیشتر بر ایران است.

یمنی‌ها پیروز جنگ نابرابر با عربستان هستند

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اسارت ۷ هزار نفر سعودی از سوی یمنی‌ها اشاره و تاکید کرد: اسارت ۷ هزار سعودی توسط یمنی ها کار بسیار بزرگی است و قطعا این مسئله گویای این است که یمن در این جنگ نابرابر موفق شده است و توانسته درس عبرتی برای سعودی‌ها باشد.

"محمد البخیتی" عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره درباره جزئیات عملیات نظامی "نصر من الله" در محور نجران گفت: سه تیپ عربستان سعودی در استان نجران منهدم و ۳ هزار نفر به اسارت انصارالله در آمدند که در میان آنها اتباع یمنی و سودانی مزدور و گروهی از نیروهای سعودی حضور دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x